Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Някой от колегите случайно да знае дали в нашите магазини има това нещо ? http://www.ebay.com/bhp/4-pin-to-8-pin-atx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма може да се поръча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро има ей такива:

Публикувано изображение

... но е прекалено дребно, че да го има включено в онлайн магазин, така че най-добре да се пита на място в няколко магазина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро има ей такива:

Публикувано изображение

... но е прекалено дребно, че да го има включено в онлайн магазин, така че най-добре да се пита на място в няколко магазина.

И такова върши работа. Освен да се обадя в магазина да ми поръчат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или си го направи от букса на старо захранване,като спазваш скосенията,за да пасне.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или си го направи от букса на старо захранване,като спазваш скосенията,за да пасне.

Това беше първото което пробвах, ама копелетата са ги направили симетрични тия 8 пиновите, и не мога с 2 по 4 от захранвания, щото са несиметрични.. Ще трябва да поръчам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше първото което пробвах, ама копелетата са ги направили симетрични тия 8 пиновите, и не мога с 2 по 4 от захранвания, щото са несиметрични.. Ще трябва да поръчам.

А за какво ти е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за какво ти е ?

Иска да си захрани процесора с 8 пинов куплунг, а захранването от подписа му няма такъв (по описанията на автора от един малко по-друг форум).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска да си захрани процесора с 8 пинов куплунг, а захранването от подписа му няма такъв (по описанията на автора от един малко по-друг форум).

Един поне да види очевадното..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един поне да види очевадното..

Колкото и да ви е странно има вероятност да не съм чак такъв олигофрен и да знам за какво са тия 4+4 пина.

Въпроса е за какво са нужни и двата конектора да са включени, защото аз поне още не съм попадал на РС което да не върви и само с единия конектор същока както не съм попадал и на такова което да не тръгне и само голямата захранваща букса без допълнителните 4 пина. Някакъв екстремен клок ли се гони или просто да няма празни дупки по дъното. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво ама няма да дам 10 лева за 10 см кабелче

http://www.ic-intracom.bg/product/4137/vatreshen-komyutaren-kabel-4-pin-female-8-pin-male-0-20-m.html

тази цена ми е по-приемлива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да ви е странно има вероятност да не съм чак такъв олигофрен и да знам за какво са тия 4+4 пина.

Въпроса е за какво са нужни и двата конектора да са включени, защото аз поне още не съм попадал на РС което да не върви и само с единия конектор същока както не съм попадал и на такова което да не тръгне и само голямата захранваща букса без допълнителните 4 пина. Някакъв екстремен клок ли се гони или просто да няма празни дупки по дъното. 

Защо непременно причината трябва да е екстремен клок, щом са сложили 8 пина значи толкова е препоръчително да му подам от захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо непременно причината трябва да е екстремен клок, щом са сложили 8 пина значи толкова е препоръчително да му подам от захранването.

А у вас във всичките ли контакти си включил по нещо? Във всичките SATA конектори ли слагаш кабели? На всичките ли PCI слотове слагаш по нещо?

Точно защото имах подозрения за такъв отговор, та за това зададох и въпроса.

Отговора на твоята тема в момента е занимаваш се с глупости.

Разбирам при захранване само с 4те пина да имаш някакъв проблем да ама ти нямаш доколкото вденах.

А това дет си решил да вземеш за 1,70и онова за 8 от жар е за такива като тебе само и само дупките да са запълнени. Смисълът не е от едни 4 пина да ги направиш на 8 и линията да си е със същия капацитет а в тоя 8 пиновия конектор да влизат две отделни 4 пинови линии.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To захранването е най-големия проблем на тая конфигурация, ама това е друга тема.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To захранването е най-големия проблем на тая конфигурация, ама това е друга тема.

Мен ме съмнява,че при опит за клок не е запалил или са почнали рестарти...Да,захранването е чудо на китайската техника,ама и другите компоненти са връхта на сладоледа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Събрахте се да обиждате машината ми или да ми предложите кабел ? 

Людмиле душко колко пъти съм ти казал ако ще пишеш глупости в моя тема или по мой адрес да не си губиш времето ?!

Мен ме съмнява,че при опит за клок не е запалил или са почнали рестарти...Да,захранването е чудо на китайската техника,ама и другите компоненти са връхта на сладоледа.

И двамата сте ама много далеч от истината. Ако бяхте прочели поне малко от спецификациите, и проблема който се явява при липсата на това захранване допълнителното, нямаше да си водите кръчмарски разговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си описал проблем и конфигурация,а чакаш някой "да види очевадното",пък и се караш...Аз гледах/врачувах по пъпа на комшийката,явно съм сгрешил,ще ида и при другата комшийка.И да иска някой,едва ли би могъл да ти помогне на теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как разбра че "Да,захранването е чудо на китайската техника,ама и другите компоненти са връхта на сладоледа."

Ако не се ги видял от някъде ?!

След дълги разговори в Асрок FAQ ми бе казано че е задължително да го има този кабел за да може да се захрани дънната платка, че иначе се получавали проблеми с прекъсване на мрежовата карта PCI слотовете, е при мен само в мрежовата карта има прекъсвания при товар.

Преди да заговорите глупости от типа захранването е боклук и за това така, пробвал съм и с друго захранване в сервиза.

От Асрок ме увериха че дори и с това калпаво захранване с което съм в момента спокойно може да работи машината, и дори да я клоквам, но чак толкова зор нямам, искам просто да работи стабилно.

Редактирано от Росен Александров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След дълги разговори в Асрок FAQ ми бе казано че..............................

Колкото и да ти се иска тия от съпорта да са богове е ще те разочаровам ама не е така.

Наскоро се наложи да звъня в Тошиба нова машина качвам 7 и кат стигна до видео драйверите и греда.......

Обаждам се аз и ги питам пичове кво правим в сайта ви пише че тия драйвери са за тоя модел за 7 ама не стават пише ми че машината няма достатъчно ресурс за да се инсталират.

Отговора беше ама вие сигурно не сте инсталирали драйвера за чипсета???? И къде го тоз драйвер ....мииии читсет тулс е сигурно ако не пишеше че е тулс щях да го кача ама карай. Правя нова инсталация качвам чипсет тулс и същата греда пак звъня и след няколко разговора и 0 резултат ми отговориха "Ми явно има проблем с дръйверите и решението за момента е ИЛИ ДА ИЗЧАКАТЕ НОВИ ДРАЙВЕРИ ИЛИ ДА СИ ИНСТАЛИРАТЕ 8. 

Не те знам каква кореспонденция сте водили и те какво са разбрали но тия 8 пина за захранване за процесора и не виждам какво отношение имат към проблема ти с мрежовата карта. Верно е че само тия от Асрок могат да знаят какво са сътворили но ако и след слагането на тоя конектор проблем с мрежата ти продължи те съветвам да поискаш да ти възстановят направените разходи.

И пак не виждам смисъла от един 4 пинов конектор да прехвърлиш захранването към 8те пина разклонявайки го с тоя кабел дет гледаш. Волтажа е същия максималната мощност същата просто ше запълниш и другите дупки.

Искрено се надявам с тия 2лв да си решиш проблема но надали. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия от Асрок са сътворили една гениална помия..

Когато процесора поиска ресурс от АТХ се претоварва линията и не остава ток за останалите компоненти ми се струва... Нещо в захранващия модел не е много кадърно направено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия от Асрок са сътворили една гениална помия..

Когато процесора поиска ресурс от АТХ се претоварва линията и не остава ток за останалите компоненти ми се струва... Нещо в захранващия модел не е много кадърно направено

Не виждам каква е вината на тези от Асрок че захранването не може да достави нужната мощност.

Аз виждам вина в това да ви уверяват, че и с това захранване нещата могат да бъдат ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срещу 65 лв ще си реши проблема и ще избегне бъдещи такива,ама ще каже,че му мажем темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срещу 65 лв ще си реши проблема и ще избегне бъдещи такива,ама ще каже,че му мажем темата.

Преди време бях гледал тази марка, ама нищо не знам за нея.. Мисля да вземам друго захранване по-нататък като получа заплата, но на този етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време бях гледал тази марка, ама нищо не знам за нея.. Мисля да вземам друго захранване по-нататък като получа заплата, но на този етап.

Бива ги за цената.Иначе:GX450,Raider 550,SS520.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.