Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Guy Fox

Добавяне на RAM

Препоръчан отговор

Здравейте! Нов съм във форума. Интересува ме следното, в момента съм с рам 512мб искам да сложа 2 x 256 всичките са DDR но са различни марки въпроса ми е разликите в марките на паметите ще окаже ли проблем или да ги слагам без да се притеснявам? Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай ги без да се притесняваш ! Ако някоя памет не се хареса с останалите, компютъра ти просто няма да тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай ги без да се притесняваш ! Ако някоя памет не се хареса с останалите, компютъра ти просто няма да тръгне.

Мерси много :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Нямаш поводи да се притесняваш. :)

Всъщност има, защото ако паметите са с различни тайминги ще започнат сините екрани и т.н. Та си е малко главоболие докато наредиш таймингите и плочките така че да не дава тези грешки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих паметите но стартира само да черния преди да ми изпише "добре дошли" просто не ги приема или трябва да направя някакви настройки по BIOS-а? Другия ми въпрос е, по- рано днес смених процесора с по солен попринцип е 1.4Ghz но използва само 1.09 от тях как да го "издуя" че да ползва поне 1.3 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих паметите но стартира само да черния преди да ми изпише "добре дошли" просто не ги приема или трябва да направя някакви настройки по BIOS-а? Другия ми въпрос е, по- рано днес смених процесора с по солен попринцип е 1.4Ghz но използва само 1.09 от тях как да го "издуя" че да ползва поне 1.3 :)

Провери в биоса таймингите и латенциите дали съвпадат, ако трябва ръчно ги настрой. Въобще много проблеми създават различните марки памети, а и при това различни обеми, едностранни, двустранни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.