Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Нов съм във форума. Интересува ме следното, в момента съм с рам 512мб искам да сложа 2 x 256 всичките са DDR но са различни марки въпроса ми е разликите в марките на паметите ще окаже ли проблем или да ги слагам без да се притеснявам? Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай ги без да се притесняваш ! Ако някоя памет не се хареса с останалите, компютъра ти просто няма да тръгне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай ги без да се притесняваш ! Ако някоя памет не се хареса с останалите, компютъра ти просто няма да тръгне.

Мерси много :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Нямаш поводи да се притесняваш. :)

Всъщност има, защото ако паметите са с различни тайминги ще започнат сините екрани и т.н. Та си е малко главоболие докато наредиш таймингите и плочките така че да не дава тези грешки

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих паметите но стартира само да черния преди да ми изпише "добре дошли" просто не ги приема или трябва да направя някакви настройки по BIOS-а? Другия ми въпрос е, по- рано днес смених процесора с по солен попринцип е 1.4Ghz но използва само 1.09 от тях как да го "издуя" че да ползва поне 1.3 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих паметите но стартира само да черния преди да ми изпише "добре дошли" просто не ги приема или трябва да направя някакви настройки по BIOS-а? Другия ми въпрос е, по- рано днес смених процесора с по солен попринцип е 1.4Ghz но използва само 1.09 от тях как да го "издуя" че да ползва поне 1.3 :)

Провери в биоса таймингите и латенциите дали съвпадат, ако трябва ръчно ги настрой. Въобще много проблеми създават различните марки памети, а и при това различни обеми, едностранни, двустранни...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.