Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер! Разполагам с 800 лева и искам да ви помоля за помощ. Трябва ми компютър за игри знам, че с тези пари немога да взема хубава конфигурация. От стария мога да взема dvd/cd. Ако има грежки се извинявам пиша от телефона. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам следното: 

Обща стойност - 804.20 лв. с ДДС - Количка

Това е оптимално за бюджета и ще може да се ползва като игрална машина пълноценно. Разбира се, че не трябва да се очаква много от такъв тип конфигурация и то при най-новите игри, поради причината, че видеокартата не е кой знае колко производителна, но все пак. 

Поздрави и успех! 
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам следното: GB 970A-DS3P/AM3+ AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ TEAM GROUP 4GB 1600MHz CL11 1.5V TED34GM1600C11BK 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB PowerColor HD7790 1GB GDDR5 OC CM K350 W/600W PSU CM 120MM CASE FAN/BLUE LED/SLV Обща стойност - 804.20 лв. с ДДС - Количка - Това е оптимално за бюджета и ще може да се ползва като игрална машина пълноценно. Разбира се, че не трябва да се очаква много от такъв тип конфигурация и то при най-новите игри, поради причината, че видеокартата не е кой знае колко производителна, но все пак. Поздрави и успех!

мерси много ще видя и другите какво ще предложат и ще реша.за тея пари amd или intel да избера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си едно PS4 за тези пари, ще имаш най-новото така да се каже и доста години ще е актуално (PS3 - 7 години).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко по-различна концепция от мен:

ASROCK B75 PRO3 /B75/1155
I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155
4GB DDR3 1600 A-DATA
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
CM 250 SERIES W/500W PSU
PowerColor HD7790 1GB GDDR5 OC

Обща стойност - 847.76 лв. с ДДС

Количка.

Малко извън бюджета, но е къде по пред AMD конфигурация.

Успех с избора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко по-различна концепция от мен: ASROCK B75 PRO3 /B75/1155I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA11554GB DDR3 1600 A-DATA500GB SEAGATE 7200/6GB/16MBCM 250 SERIES W/500W PSUPowerColor HD7790 1GB GDDR5 OCОбща стойност - 847.76 лв. с ДДС Количка. Малко извън бюджета, но е къде по пред AMD конфигурация. Успех с избора.

Тази конфигурация ще издържи ли стреам-ове на wow mist of pandaria/ cataclysm . League of Legends, mw3. И тем подобни игри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази конфигурация ще издържи ли стреам-ове на wow mist of pandaria/ cataclysm . League of Legends, mw3. И тем подобни игри?

Може би ще издържи на по-слаби настройки на графиката, защото картата не е нищо особено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще издържи на по-слаби настройки на графиката, защото картата не е нищо особено!

Ето такива мнения най-ми харесват. Щом толкова разбирате от конфигурации колега, ами дайте си и Вие предложението да ви видим какво ще измислите за този бюджет. Може и да е малко по-слаба картата, но за сметка на това процесора е в пъти по-добре от AMD-то. В противен случай по-засилена видеокарта означава да се слезе на AMD/ Core i3-XXXX, които са на кажи-речи едно ниво. Автора има доста предложения до момента, и нека се спре на това което най му допада, според предпочитанията му и разбира се най-вече бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За геймърски компютър двата пръста горе АМД. За стриймове ти трябва добра видеокарта , но за този бюджет незнам колко чак хубава ще успееш да вземеш , за дъно гледай Gigabyte (това са мой избори) , можеш да погледнеш конфигурацията на момчетата публикували ги горе тъй като за този бюджет те са един доста добър избор , аз немога да ти ги зглобя тъй като неразбирам , но те не се занимават от един ден с това и знаят кое с кое си пасва най - добре затова гледай и купувай един път да не съжеляваш после от проблеми. Ако на тебе ти харесва Интел никой неможе да те накара да си купиш АМД затова става въпрос говори с човек който разбира дай за пример тези части и ще ти го зглобят , ще ти кажа , че зглобяван от човек който си разбира работата също е голям плюс за компютъра. 

Редактирано от BMW. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви да ми предлагате повече конфигурации да мога да избера по бързо. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите са ти предложи едни от най-добрите предложения за АМД и ИНТЕЛ! Щом толкова искаш да стриймваш си събери още малко пари, за да може да добавиш хубава видеокарта.Аз бих предпочел интелската конфигурация(тази с И5) но трябва и хубаво видео за да може да стриймваш на по-високи настройки! Относно techmaniac: Не съм казвал, че разбирам много от хардуер, но казвам това което знам.Просто обяснявам на автора, какво ще стане ако си вземе слаба видео карта(знам, че за бюджета е максималното).Съжалявам ако си ме разбрал погрешно!

Редактирано от vesi990 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кое

Извинявай, грешка при писане!На твое място би избрал това с И5, защото е по производително в игрите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, грешка при писане!На твое място би избрал това с И5, защото е по производително в игрите!

ми и аз за тфа мисля ама видеото ми се струва слабо

ми и аз за тфа мисля ама видеото ми се струва слабо

а дъно то не е ли за. Amd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми и аз за тфа мисля ама видеото ми се струва слабо а дъно то не е ли за. Amd

Дъното си е точно за процесора.Ако гледаш това за амд, което пише, то е за видео картите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното си е точно за процесора.Ако гледаш това за амд, което пише, то е за видео картите.

ако може да дадеш скайп или нещо да можем да си пишем да не спамим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите са ти предложи едни от най-добрите предложения за АМД и ИНТЕЛ! Щом толкова искаш да стриймваш си събери още малко пари, за да може да добавиш хубава видеокарта.Аз бих предпочел интелската конфигурация(тази с И5) но трябва и хубаво видео за да може да стриймваш на по-високи настройки!

Защо I5, като AMD е евтин вариант, който може да се справя с начинанието?  При това Intel платформата излиза по-скъпо и с скопена кутия и захранващ блок. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо I5, като AMD е евтин вариант, който може да се справя с начинанието?  При това Intel платформата излиза по-скъпо и с скопена кутия и захранващ блок.

и аз така мисля и ще останат за по читаво видео

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо се спомена за зависимост на стриймването от изчислителните възможности на видеокартата. Я малко обосновка? За обща култура :)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BIOSTAR A960G+ AM3+

Toshiba 500GB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0 

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

PALIT GTX650TI BOOST 2GB D5

CM K350 W/600W PSU

CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE

Обща стойност: 810 лв. като харда е с безплатна доставка!

Не очаквай кой знае какво от предложеното дъно. С него заедно със стоковия охладител най много около 300 MHz + - 50-100 да изцедиш след овърклок. Процесорът би трябвало (отново да повторя не очаквай големи чудеса спрямо бюджета) да се справи със задачата която си наумил. Разлика между 1866 MHz и 1600 MHz памет(в игри разлика няма) почти няма освен в бенч маркове(тестови програми). Добавил съм карта с 2GB собствена памет и ако си с Full HD 1080p монитор може би ще заемат повечко памет от 1GB на "ultra" детайли игрите(главно посочените). Ако си с 19 инчов монитор с резолюция 1280х1024, 1440х900, 1360х766 и не мислиш смяна на монитора то за 40 лв. по малко може да вземеш тази карта защото при тези малки резолюции едва ли ще мине 1GB памет - PALIT GTX650TI BOOST 1GB D5. А останалите 40 лв. можем да ги добавим към по добро дъно или отделна кутия със захранване или още една плочка RAM+ 20 лв. отгоре като се прибавят. Но ако смяташ че ще си закупиш 1920x1080p(Full HD) монитор за в бъдеще ти препоръчвам да останеш с 2GB-овата карта.

Ако се спреш на тази конфигурация или друга със същата кутия+захранване кажи им след като ти се обадят че искаш захранването в кутията да бъде онова на снимката в сайта им - модел: CM RS-600-ACAB-D3 600W.

Публикувано изображение

ПП: За Intel Core i5 трябват още 100 лв. отгоре за да вместим тази карта GTX 650 Ti Boost която е конкурент на HD 7850. А след клок на HD 7850 - GTX 650 Ti Boost изостава(но не толкова че да се подцени).

HD 7850 се клоква добре особено ако попаднеш на бройка.

GTX 650 Ti Boost няма много потенциал за клок.

Ако имаш допълнителни въпроси питай!

Поздрави!

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш допълнителни въпроси питай!

Аз имам един, два въпроса.  Разбирате ли, че предлагате видеокарта, която когато се стартира в системата, става прекалено шумна, не само заради това не ми харесва, ами и конкретно цената й, на която я предлагат. Оттам идва и ограничението от към overclock над самия процесор, който е на платката. Другото е, че нито една игра няма да се възползва пълноценно от тези 2GB Vram, тъй като хем няма как да наслагаме най-силни филтрации, хем надали мониторът, на който ще се играят споменатите игри е Full HD. А от дънна платка не бих спестил, за видеокарта производителна 10%, примерно, за неоправданите 100 лева отгоре. Не е удачно, според мен. Вие как мислите?  Това е като цяло. Надявам се, че ще се приеме като питане, не като заяждане.  Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ivan Minyov
      Здравейте, постоянно играя на компа и вчера малко се бях запалил и потроших старата клавиатура. Та както и да е търся си нова и нямам никаква идея каква да е тя. Спрял съм се на тази клавиатура на Cougar. Някой има ли я имате ли мнение за нея и ще издържи ли, защото понякога доста се вкарвам във филма.
    • от Nicky Ralchev
      Здравейте, тъй като лаптопа ми е твърде стар и повечето игри вървят само на най-ниските графики бих искал да си купя нов компютър.Може ли да ми помогнете?Бюджета ми е около 3-4 хиляди лева и ще съм ви благодарен ако ми помогнете.
    • от Krizerion
      Здравейте. Искам нужда от съвет за нова конфигурация. Бюджета ми е около 1000 лева (+- 300). Компютъра ще се ползва за главно за игри и филми и по рядко за стриймване и програмиране.
      В момента имам видео карта (R9 380, 4GB), като смятам да я използвам нея на първо време, а след половин-една година да си купя някоя по-мощна. Имам също така SSD и HDD, както и монитор. Което значи че ще имам нужда от следните компоненти:
      - Дъно - да поддържа новите интел процесори, да има поне 5-канален звук, поне 4 слота за РАМ, защото в началото смятам да спожа 2x4GB, с после някога да ъпгрейдна на 4x4GB
      - Процесор - Intel. Знам,че всички са луднали по Ryzen, но аз си имам афинитет към интелските процесори. Колебая се между Intel I3-8350K, Intel I5-8600K, Intel I5-8400, но всеки съвет тук ще ми е полезен. Като цяло мисля, че i3-8350k ще ми свърши най голяма работа, а и за парите си изглежда чудесен
      - RAM - естествено DDR4. Предпочитам да взема 2x4GB, за да имам dual channel в началото, а после да ъпгрейдна на 4х4GB по някое време
      - Захранване - тук да се има на в предвид, че имам 2 монитора, колонки, както и вързан 46 инчов телевизор с HDMI (ако това има значение)
      - Кутия и охлаждане - нямам претенции. 

Другия ми въпрос, който изскочи докато пишех темата е, дали да не си ъпгрейдна хард диска, има ли някакво значение изобщо той? В момента съм с този
    • от Tsukuyomi
      Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
      Благодаря предварително.
    • от Mihaelavv
      Здравейте! В момента търся лаптоп на HP, който да е ProBook, защото съм доста доволна изцяло от параметрите и възможностите на този тип лаптопи. Тъй като има много модели, бихте ли ми препоръчали някои от тях, които да стават за претоварване и то основно откъм игри? Разбира се, нека да вметна, че не играя нещо по-тежко от League of legends. Бих била искрено благодарна, ако някой ми помогне и даде обективно мнение върху темата.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.