Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Заслужава ли си парите?никога не съм използвал преди това таблет видях го в 1 магазин за 400лири в Турция и се чудя ако го зема как да си сложа Българско Меню... но иначе най-важното е да разбера какви са плюсовете и минусите... с 1 дума заслужава ли си:)Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много пъти съм попадал на подобни теми, където всеки един задава подобни въпроси. Ще ти дам един много ценен съвет, никога не си купувай умен телефон и таблет съдейки по техническите характеристи на самото устройство. Имам много голям опит с тези неща и за времето се научих че не е от значение дали таблета е 400 лева с 4 ядра на процесора и 1 GB рам, а е от значение каква операционна система може да подкара самия таблет. Ако, вземем за в предвид Андроид, те така са го направили и претрупали, че и 4 ядрен процесор се мъчи и засича, когато се пускат доста приложения. Или с няколко изречения на кратко казано ето го и моето мнение: Андроид +/- :

+ Повечето устройства които са с андроид са евтини;

+ Буквално можеш да "смъкнеш и долните гащи" на тази операционна система, да си я ръчкаш до такава степен, да сменяш ROMs и т.н. Отворен код.

- Лагав, не съм видял още телефон или таблет на андроид който да не лагва при пускането на повече от 3 приложения наведнъж;

- Андроид не обръщат внимание на ниския клас телефони или таблети, не правят updates за тях, с две думи те принуждават да си купиш новото

Windows +/-

+ Най-бързата операционна система в момента!;

+ Изключително лесен за ползване;

-  Точи батерията яко;

-  Абсолютно никаква възможност за персонализиране

Ios 7 +/-

+ Изключително бърз, до такава степен че 10 пуснати приложения не могат да затормозят или да причинят лаг на устройство с 512 mb ram;

+ Изчистен интерфейс, няма излишни часовници, календарчета, копчета и т.н.

+ Подръжка на ниския клас телефони, таблети;

-  Скъп ! -/+ Точи батерията яко , ако е на телефон, ако е на таблет пък държи яко;

И пак ти казвам не ги гледай техническите характеристики на телефоните и таблетите, смешно е когато някой ги съпоставя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много пъти съм попадал на подобни теми, където всеки един задава подобни въпроси. Ще ти дам един много ценен съвет, никога не си купувай умен телефон и таблет съдейки по техническите характеристи на самото устройство. Имам много голям опит с тези неща и за времето се научих че не е от значение дали таблета е 400 лева с 4 ядра на процесора и 1 GB рам, а е от значение каква операционна система може да подкара самия таблет. Ако, вземем за в предвид Андроид, те така са го направили и претрупали, че и 4 ядрен процесор се мъчи и засича, когато се пускат доста приложения. Или с няколко изречения на кратко казано ето го и моето мнение: Андроид +/- :

+ Повечето устройства които са с андроид са евтини;

+ Буквално можеш да "смъкнеш и долните гащи" на тази операционна система, да си я ръчкаш до такава степен, да сменяш ROMs и т.н. Отворен код.

- Лагав, не съм видял още телефон или таблет на андроид който да не лагва при пускането на повече от 3 приложения наведнъж;

- Андроид не обръщат внимание на ниския клас телефони или таблети, не правят updates за тях, с две думи те принуждават да си купиш новото

Windows +/-

+ Най-бързата операционна система в момента!;

+ Изключително лесен за ползване;

-  Точи батерията яко;

-  Абсолютно никаква възможност за персонализиране

Ios 7 +/-

+ Изключително бърз, до такава степен че 10 пуснати приложения не могат да затормозят или да причинят лаг на устройство с 512 mb ram;

+ Изчистен интерфейс, няма излишни часовници, календарчета, копчета и т.н.

+ Подръжка на ниския клас телефони, таблети;

-  Скъп ! -/+ Точи батерията яко , ако е на телефон, ако е на таблет пък държи яко;

И пак ти казвам не ги гледай техническите характеристики на телефоните и таблетите, смешно е когато някой ги съпоставя.

Благодаря ти за дългото обеснение! Но аз не съм спец нека да е ясно и не ми трябва някъв супер таблет с супер параметри на мен ми трябва да убивам време докато пътувам между държавите тоест... някое филмче някоя игричка , музичка и т.н :))

Редактирано от keytalol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много пъти съм попадал на подобни теми, където всеки един задава подобни въпроси. Ще ти дам един много ценен съвет, никога не си купувай умен телефон и таблет съдейки по техническите характеристи на самото устройство. Имам много голям опит с тези неща и за времето се научих че не е от значение дали таблета е 400 лева с 4 ядра на процесора и 1 GB рам, а е от значение каква операционна система може да подкара самия таблет. Ако, вземем за в предвид Андроид, те така са го направили и претрупали, че и 4 ядрен процесор се мъчи и засича, когато се пускат доста приложения. Или с няколко изречения на кратко казано ето го и моето мнение: Андроид +/- : + Повечето устройства които са с андроид са евтини; + Буквално можеш да "смъкнеш и долните гащи" на тази операционна система, да си я ръчкаш до такава степен, да сменяш ROMs и т.н. Отворен код. - Лагав, не съм видял още телефон или таблет на андроид който да не лагва при пускането на повече от 3 приложения наведнъж; - Андроид не обръщат внимание на ниския клас телефони или таблети, не правят updates за тях, с две думи те принуждават да си купиш новото Windows +/- + Най-бързата операционна система в момента!; + Изключително лесен за ползване; -  Точи батерията яко; -  Абсолютно никаква възможност за персонализиране Ios 7 +/- + Изключително бърз, до такава степен че 10 пуснати приложения не могат да затормозят или да причинят лаг на устройство с 512 mb ram; + Изчистен интерфейс, няма излишни часовници, календарчета, копчета и т.н. + Подръжка на ниския клас телефони, таблети; -  Скъп ! -/+ Точи батерията яко , ако е на телефон, ако е на таблет пък държи яко;   И пак ти казвам не ги гледай техническите характеристики на телефоните и таблетите, смешно е когато някой ги съпоставя.

Без да коментирам изброеното, ще кажа, че много сериозен плюс на Android за мен е възможността да си сложиш браузър, какъвто искаш - при iOS и WM далеч не е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, става, щом ще го ползваш за такива работи само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И друг много важен въпрос ако го купя от Турция както и мисля да направя трябва ли да го регистрирвам на границата и т.н за да работи защото ми казаха че ако си купя телефон от Турция и излезеш от страната задължително трябва да се регне на границата за да работи  важи ли това и за таблетите ..

Редактирано от keytalol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да коментирам изброеното, ще кажа, че много сериозен плюс на Android за мен е възможността да си сложиш браузър, какъвто искаш - при iOS и WM далеч не е така.

А те всички браузъри на андроид без делфина са под всякаква критика, докато сафарито е десет пъти по добро от всички браузъри и напротив можеш да си сложиш какъвто искаш браузър на телефона/таблета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А те всички браузъри на андроид без делфина са под всякаква критика, докато сафарито е десет пъти по добро от всички браузъри и напротив можеш да си сложиш какъвто искаш браузър на телефона/таблета.

Каквото и различно от Safari и IE да сложиш, то ще пада под ограниченията на Apple и съответно Microsoft. При Android тази подробност я няма. А това с "по-добър" и "по-лош" може да е и въпрос на вкус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и различно от Safari и IE да сложиш, то ще пада под ограниченията на Apple и съответно Microsoft. При Android тази подробност я няма. А това с "по-добър" и "по-лош" може да е и въпрос на вкус.

С риск вече да си изядем "боя" от някой модератор на форума, ще ти кажа че явно със сафари не си работил, защото прото по-добро от него няма. Не случайно ти сравнявам Сафари с браузърите на Андроид, светлини години е пред Google. Иначе има страшно много отделни браузъри в AppStore, които можеш да си сложиш и да си зададеш като браузър по подразбиране , но просто човек който ползва Ios няма как и да му мине през акъла да си смени браузъра, защото няма да види такава нужда. И само в допълнение ще ти кажа, че отделните браузъри в Ios подкарват флаш-а изключително прилично и мога да ти избтоя поне 3 такива които са 10 пъти по-добри от най-добрия браузър на Андрои, а именно "делфина".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

400 лири са около 290-300лв. нали? За тия пари има Nook HD+ 9"(таблет е, не е книга) с Full HD резолюция и според мен като цена/възможности в тоя клас е без конкуренция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

400 лири са около 290-300лв. нали? За тия пари има Nook HD+ 9"(таблет е, не е книга) с Full HD резолюция и според мен като цена/възможности в тоя клас е без конкуренция.

хубаво таблетче Людмиле ... но вчера не издържах и избягах и си зех галакситу ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.