Премини към съдържанието
Мишо1

Съвет за закупуване на нова прахосмукачка

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва да се купува нова прахосмукачка и се нуждая за съвет - какво да гледам най-вече, дали марка и мощност са най-важните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет?

Кажи някаква да не ходи само по сервизи :) Старата е Панасоник и е от 10 години. Още работи, но е тежка, колелата й вече не вървят като хората, маркучт се скъса, но понеже няма вече такива трябваше да се реже и наставя, но изобщо не е като преди, а и като я дръпеш почна да й се вади маркуча от самата прахосмукачка (отвива се сам). А и много е дразнещо, че и двата бутона за еднакви ( за навиване на шнура и за спиране).

Сигурно нещо средна хубост е към 200 лв.?? Аз не искам да ми мокри пода и такива изгъзици. Виждал съм и по 100 лв., ама знам ли ги какви са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи някаква да не ходи само по сервизи :)

Това зависи най-вече от теб - как я експлоатираш, пазиш и поддържаш. Препоръчвам ти някой Samsung, с контейнер за отпадъците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това зависи най-вече от теб - как я експлоатираш, пазиш и поддържаш. Препоръчвам ти някой Samsung, с контейнер за отпадъците.

Мерси, такава ще търся. Примерно в Технополис(маркет)? Или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, такава ще търся. Примерно в Технополис(маркет)? Или?

Където е най-евтино, и ти дават сериозна гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички вършат работа - някои малко по-добре, други малко по-зле.

Аз лично си я избирах според шума който вдига :)

Не исках да слагам антифони когато работи....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Всички вършат работа - някои малко по-добре, други малко по-зле.

Аз лично си я избирах според шума който вдига :)

Не исках да слагам антифони когато работи....

Офтопик.

Да, но когато чистиш с прахосмукачката и си с "антифоните" няма да можеш да чуваш разговора на жена си  с...комшията.

Моята е Panasonic 1600 вата - като змей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, разбрах, мерси за всички отговори. Обаче защо е нужно да е толкова мощна - моята е стар Панасоник (1300 W) и има 5 степени, а аз съм слагал само до втора и то рядко. Тая Zelmer е примерно 500 W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Zelmer-ът е 1800W. И това е мощността на консумация на електричество.

А иначе 500W е смукателната ѝ мощност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, разбрах, мерси за всички отговори. Обаче защо е нужно да е толкова мощна - моята е стар Панасоник (1300 W) и има 5 степени, а аз съм слагал само до втора и то рядко. Тая Zelmer е примерно 500 W.

Препоръчах този модел. Защото в къщи имаме същата.

Има много добра всмукателната мощност, и е доста тиха.

Мощноста може да се регулира електронно на няколко степени. Притежава и турбочетка, а гаранцията сега е 4 години (което си е от значение).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега схванах разликите в  мощностите :) Значи по-добре консумацията да не е висока, а всмукателната сила да е повече. Моята е 1300W, a каква смукателна мощ има - изобщо не знам.

Може би ще се избира между Zelmer и Samsung, защото гаранцията си е доста, те са по 1-2 години ги гледам. А и щом е тиха това си е голям плюс. Видях, че са с около 70-80 децибела, но на някои не им го дават в описанието. Виж турбочетка не ми говори нищо :)

Благодарско :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Зелмерите гаранцията е 4 г.

Бих препоръчал такива с воден филтър - лесно почистване и качествено чистене. Не бих се занимавал с торбички, прашни контейнери. Бих погледнал и за наличие на турбочетка, регулиране на мощноста  и възможност за мокро почистване. По спомен водният филтър - частици до 3 микрона, Хепа - 1 микрон. Хартиени торбички - ?

Ползвам Зелмер 919 СТ - 6 нива на филтриране + турбочетка + пране. Вече 3-та година и все още смятам, че е правилен избор. Преди имах Хитачи. След няколко дни екранът на телевизора побеляваше от прах. Със Зелмера нещата корено се промениха. Хепа филтъра на изхода макар и се мие е все още абсолютно бял и не съм все още го мил. Но има и недостатъци - малко е по-шумна и по-тежка и доста по-скъпа. Но от друга страна важно е преди всичко качеството на почистване. В най-лошия случай - събираш боклуци отпред и разпръскваш финен прах отзад, който после чистиш с дробовете си.

Успех с избора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз препоръчвам водния филтър. Минал съм през постоянна торбичка, контейнер и от лятото насам с воден филтър. Заложи на качествен продукт с по-дълга гаранция, така ти се гарантира продължителна експлоатация, макар че сегашните може да не те изкарат 10 години. Обърни внимание и на това с какви консумативи е и на колко време е препоръчително да се сменят хепа филтрите. Не са вечни, а е желателно да се сменят около два пъти в годината за оптимална филтрация, а те струват пари и то не малко. Като си направиш сметката за няколко години експлоатация и спазване на това условие, цената вече идва друга! Лично съм виждал ефекта от прахосмукачка ВЕКО с воден филтър (преди година беше около 140 лв), както и ROWENTA (не им правя реклама), но смятам че водният филтър е голямо предимство, особено когато изсипваш вече събрания боклук. Няма запрашане в банята, което за мен е голямо предимство!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи воден филтър. Добре, само че сигурно има разлика от воден филтър на утвърдена марка и воден филтър на друга предполагам. И аз чух хубави отзиви за Ровента, но си е скъпичка, така е :) Лошото е, че ми се иска по-лека да бъде, дори и да е шумна.

Оказа се, че моята старата била на повече от 10 години - някъде около 13. Какво дълголетие само.... Тя е с торбички де:)

Мисля утре да направя покупката :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се обикаляше по магазините, а и нямах време, затова взех Самсунг (нямаха Зелмер) с контейнер за отпадъци. Но май малко ме е яд, че не взех другия Самсунг с подобни параметри, но с пускане от бутон на дръжката, а и малко по-евтин беше... всъщност странно защо... 

Нищо, здраве да е, дано работи добре.

Знаете ли, че Зелмер вече са купени от Бош? Каза ми го продавачът в Технополис.

Редактирано от Мишо1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отскоро сме с такава и вдига пътеките :)  качество ! Има си едно капаче вградено в корпуса, под което има още 3 приставки и турбо четка. Недостатък: С турбо четката е като форсираща кола на магистрала... ЦЪК !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.