Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Nikolay Penchev

Греене на лаптоп от настройки на рутер?

Препоръчан отговор

До преди няколко дена бях с един Belkin N450DB за седмица и лаптопа беше на по-ниски температури (не знам какви точно, върнах го, а преди това не бях обръщал внимание). След това трябваше да си сложа моя стар рутер, докато ми дойде новият.(TP-Link WDR3600) Той е TP-Link TL-WR841N. След като го сложих, забелязах лаптопа да грее повечко, а преди да го сложа му направих Factory reset. Дори като играя League of legends(онлайн игра) се усеща значително по-топъл. (навън времето сега стана дори по-хладно)

Възможно ли е лаптопа да грее повече заради определени настройки на рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До преди няколко дена бях с един Belkin N450DB за седмица и лаптопа беше на по-ниски температури (не знам какви точно, върнах го, а преди това не бях обръщал внимание). След това трябваше да си сложа моя стар рутер, докато ми дойде новият.(TP-Link WDR3600) Той е TP-Link TL-WR841N. След като го сложих, забелязах лаптопа да грее повечко, а преди да го сложа му направих Factory reset. Дори като играя League of legends(онлайн игра) се усеща значително по-топъл. (навън времето сега стана дори по-хладно)

Възможно ли е лаптопа да грее повече заради определени настройки на рутера?

Това звучи много невероятно и лично се съмнявам причината да е маршрутизатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това звучи много невероятно и лично се съмнявам причината да е маршрутизатора

Това го казвам единствено по моята логика, че щом от настройките може да се промени колко ще издържи батерията на лаптоп/телефон, за мен означава, че има някакви дори минимални шансове и за това реших да попитам. А иначе в Belkin рутера почти никакви настройки няма за пипане, като RTS Threshold,RTS Fragmentation, DTIM interval, beacon interval

Повече ток = повече топлина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го казвам единствено по моята логика, че щом от настройките може да се промени колко ще издържи батерията на лаптоп/телефон, за мен означава, че има някакви дори минимални шансове и за това реших да попитам. А иначе в Belkin рутера почти никакви настройки няма за пипане, като RTS Threshold,RTS Fragmentation, DTIM interval, beacon interval

Повече ток = повече топлина

Теоретически има шанс топлината да е повече ако криптирането е различно (по-силна криптография), защото тогава ще има повече операции на процесора. Но не мисля че това ще е нещо съществено че да повиши осезаемо температурата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.