Премини към съдържанието
Nikolay Penchev

Греене на лаптоп от настройки на рутер?

Препоръчан отговор

До преди няколко дена бях с един Belkin N450DB за седмица и лаптопа беше на по-ниски температури (не знам какви точно, върнах го, а преди това не бях обръщал внимание). След това трябваше да си сложа моя стар рутер, докато ми дойде новият.(TP-Link WDR3600) Той е TP-Link TL-WR841N. След като го сложих, забелязах лаптопа да грее повечко, а преди да го сложа му направих Factory reset. Дори като играя League of legends(онлайн игра) се усеща значително по-топъл. (навън времето сега стана дори по-хладно)

Възможно ли е лаптопа да грее повече заради определени настройки на рутера?

Редактирано от Nikolay Penchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До преди няколко дена бях с един Belkin N450DB за седмица и лаптопа беше на по-ниски температури (не знам какви точно, върнах го, а преди това не бях обръщал внимание). След това трябваше да си сложа моя стар рутер, докато ми дойде новият.(TP-Link WDR3600) Той е TP-Link TL-WR841N. След като го сложих, забелязах лаптопа да грее повечко, а преди да го сложа му направих Factory reset. Дори като играя League of legends(онлайн игра) се усеща значително по-топъл. (навън времето сега стана дори по-хладно)

Възможно ли е лаптопа да грее повече заради определени настройки на рутера?

Това звучи много невероятно и лично се съмнявам причината да е маршрутизатора

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това звучи много невероятно и лично се съмнявам причината да е маршрутизатора

Това го казвам единствено по моята логика, че щом от настройките може да се промени колко ще издържи батерията на лаптоп/телефон, за мен означава, че има някакви дори минимални шансове и за това реших да попитам. А иначе в Belkin рутера почти никакви настройки няма за пипане, като RTS Threshold,RTS Fragmentation, DTIM interval, beacon interval

Повече ток = повече топлина

Редактирано от Nikolay Penchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го казвам единствено по моята логика, че щом от настройките може да се промени колко ще издържи батерията на лаптоп/телефон, за мен означава, че има някакви дори минимални шансове и за това реших да попитам. А иначе в Belkin рутера почти никакви настройки няма за пипане, като RTS Threshold,RTS Fragmentation, DTIM interval, beacon interval

Повече ток = повече топлина

Теоретически има шанс топлината да е повече ако криптирането е различно (по-силна криптография), защото тогава ще има повече операции на процесора. Но не мисля че това ще е нещо съществено че да повиши осезаемо температурата :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.