Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Покрай проблема ми с лаптопа със видеото се сетих и за друг проблем - безжичната ми връзка. Имам си миниатюрна локална мрежа от 2 жично вързани компютри и 1 безжично (въпросния лаптоп DELL Latitude E6400). Използвам рутер от уж най-добрия среден клас D-Link DIR 600. Някой казват, че бил висок клас, но не съм съгласен с тях. Както и да е. През 3 стени вече едвам се хваща интернет (най-много 2 черти или по точно 5,5 мегабита). Забелявах, че лаптопа има RJ-11 порт или по-точно за DialUP. Имам и един 20 метров DialUP телефонен кабел, както и устройство за VoIP (Има 1 порт за интернет, 1 порт за изходен интернет, за компютър и 2 DialUP порта)

Въпроса ми е: Ако сложа това устройство след рутера и вържа към него с този 20 метров DialUP кабел лаптопа ще има ли интернет и ако има каква ще е скоростта, като се има в предвид, че това е DialUP линия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Покрай проблема ми с лаптопа със видеото се сетих и за друг проблем - безжичната ми връзка. Имам си миниатюрна локална мрежа от 2 жично вързани компютри и 1 безжично (въпросния лаптоп DELL Latitude E6400). Използвам рутер от уж най-добрия среден клас D-Link DIR 600. Някой казват, че бил висок клас, но не съм съгласен с тях. Както и да е. През 3 стени вече едвам се хваща интернет (най-много 2 черти или по точно 5,5 мегабита). Забелявах, че лаптопа има RJ-11 порт или по-точно за DialUP. Имам и един 20 метров DialUP телефонен кабел, както и устройство за VoIP (Има 1 порт за интернет, 1 порт за изходен интернет, за компютър и 2 DialUP порта)

Въпроса ми е: Ако сложа това устройство след рутера и вържа към него с този 20 метров DialUP кабел лаптопа ще има ли интернет и ако има каква ще е скоростта, като се има в предвид, че това е DialUP линия?

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sa6o
      Не знаех как точно да кръстя заглавието на въпроса ми за това моля да ме извините. А сега към въпроса : на настолния ми компютър съм с TP Link адаптер (тип флашка) понеже рутера ми е много далеч и не е удобно да опъна кабел и да ги свържа. Та проблема е , че в началото като почнах да го ползвам нета си беше добре , от скоро почна много да пада и да намаля скоростта. Чудех се от какво е и не намирах проблема , реших да го сложа на друго USB и пак си почна да раобти супер. От 2 дни насам пак почна да бави нета на това USB и преди малко го смених на друго (имам 6 USB-та на кутията) , на другото USB си работи идеално сега. Не знам на какво се дължи това , нещо адаптера ли прецаква USB-тата или нещо друго се случва ? Да сега на 3-тото USB , на което съм го сложил отново си работи добре , но до кога ... Иска ми се да разбера от какво е проблема , а не само да менкам USB-тата.
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Лина Георгиева
      Здравейте!  ^_^
      Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 
      Ще е чудесно, ако е:
      1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps
      2. Цена около 15-20 (25лв. макс)
      3. Без договор 
      4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)
      Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 
      Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.