Премини към съдържанието
preslavmilev

Преместване на дялове един до друг

Препоръчан отговор

Здравейте !

Искам да слея два дяла, за да мога на тях да инсталирам windows 8, но за да ги слея те трябва да са един до друг нали така ?

Как да ги преместя този дето е 40гб го другия (отгоре), който е 60гб ?

post-332069-0-05078200-1383385860_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Искам да слея два дяла, за да мога на тях да инсталирам windows 8, но за да ги слея те трябва да са един до друг нали така ?

Как да ги преместя този дето е 40гб го другия (отгоре), който е 60гб ?

Публикувано изображение-dev-sda - GParted_003.png

Като започнете да местите един по един дяловете надолу (към края на диска) като започнете с този, който е най-близо до края

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като започнете да местите един по един дяловете надолу (към края на диска) като започнете с този, който е най-близо до края

Така по този начин има ли шанс информацията да се затрие или да се повреди диска ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така по този начин има ли шанс информацията да се затрие или да се повреди диска ?

Шанс винаги има. Именно за това е добре да поддържате архивни копия на важната за вас информация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да ги премествам, като от Gparted ми дава само да ги оразмерявам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Това,което искаш се прави преди да започне инсталацията на системата!Тогава,просто се изтриват двата дяла,получава се един,незаделен 100гб.Форматира се и се инсталира в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това,което искаш се прави преди да започне инсталацията на системата!Тогава,просто се изтриват двата дяла,получава се един,незаделен 100гб.Форматира се и се инсталира в него.

Мислиш ли, че не съм пробвал вече ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислиш ли, че не съм пробвал вече ?

А защо не го споменаваш тогава.Дай да си играем на гатанки,докато разберем какво искаш да направиш!Сега в момента на тези два дяла,можеш да им дадеш имена,за да се виждат като дискове.Иначе не можеш да ги използваш в сегашната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали не трябва да се работи от жив диск - gparted не може да помръдне монтираните дялове .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвам с жив диск, но не знам точно как да ги преместя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще цитирам Капитана. "Като започнете да местите един по един дяловете надолу (към края на диска) като започнете с този, който е най-близо до края". Иначе казано - хващаш последния съществуващ дял и го преместваш на празното място , като "гърба му" остава последен ; получава се празно място пред него , като идеята е да се избута до първото , нали такава беше задачата , за да се съедини .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече се оправих, за сега всичко е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.