Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

domball

съвместимост на различни марки рам памети

Препоръчан отговор

Здравейте, нямам си на идея дали ще могат да работят в двуканален режим (или изобщо ще тръгнат заедно) знам само че ако ще са съвместими ще бъдат със скоростта на по- бавната рам, в случая имам избор между CORSAIR и Kingston като паметта с която разполагам е Kingston KVR 2gb -1 плочка(първата по долу), а мога да си купя, по скоро поръчам 2GB CORSAIR  DDR2 800mhz или Kingston DDR2 800mhz 
(не е KVR)

1.Kingston KVR 2gb 240-Pin DDR2 800mhz Timing 5 6-6-6-18 cl6
2.CORSAIR 2GB 240-Pin DDR2 800mhz Timing 5-5-5-18 cl5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен ако процесора ти не е нещо от типа C2Q аз не виждам смисъл да наливаш пари в повече DDR2 рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е за малко пари(20-30 лева), защо не? Иначе в 99% от случаите няма проблем със съвместимостта и ще работи в dual channel на по-бавните таймингите, тоест на 6-6-6-18.

п.п.

Все пак ако имаш възможност се разбери с продавача(магазина) да я върнеш ако не тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е за малко пари(20-30 лева), защо не? Иначе в 99% от случаите няма проблем със съвместимостта и ще работи в dual channel на по-бавните таймингите, тоест на 6-6-6-18.

п.п.

Все пак ако имаш възможност се разбери с продавача(магазина) да я върнеш ако не тръгне.

За 25, процесора е Core2 Duo E7200 2.53GHz не е нещо особенно но пък ми върши добра работа,та единствения проблем засега поне са 2-та гб рам ддр2 800мхз, знам че изоставам сериозно "технически", но пък няма и игра която да не е тръгнала поне засега макар и на минимални настройки(не съм заклет геймър) видеото и то не е върхов модел - radeon 5770 ddr5, но както и да е втози си вид конфигурацията ще ще ми се вижда доста по добре поне според моите нужди с този минимален ъпгрейд говоря по скоро като парични знаци :) ще има осезаема разлика, пък и нямам намерение да наливам повече пари поне не и в този сокет

п.п.

нямам проблем с продавача, въпроса е че ще трябва да давам на вятъра пари за куриери:) 

Освен ако процесора ти не е нещо от типа C2Q аз не виждам смисъл да наливаш пари в повече DDR2 рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.