Премини към съдържанието
domball

съвместимост на различни марки рам памети

Препоръчан отговор

Здравейте, нямам си на идея дали ще могат да работят в двуканален режим (или изобщо ще тръгнат заедно) знам само че ако ще са съвместими ще бъдат със скоростта на по- бавната рам, в случая имам избор между CORSAIR и Kingston като паметта с която разполагам е Kingston KVR 2gb -1 плочка(първата по долу), а мога да си купя, по скоро поръчам 2GB CORSAIR  DDR2 800mhz или Kingston DDR2 800mhz 
(не е KVR)

1.Kingston KVR 2gb 240-Pin DDR2 800mhz Timing 5 6-6-6-18 cl6
2.CORSAIR 2GB 240-Pin DDR2 800mhz Timing 5-5-5-18 cl5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен ако процесора ти не е нещо от типа C2Q аз не виждам смисъл да наливаш пари в повече DDR2 рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е за малко пари(20-30 лева), защо не? Иначе в 99% от случаите няма проблем със съвместимостта и ще работи в dual channel на по-бавните таймингите, тоест на 6-6-6-18.

п.п.

Все пак ако имаш възможност се разбери с продавача(магазина) да я върнеш ако не тръгне.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е за малко пари(20-30 лева), защо не? Иначе в 99% от случаите няма проблем със съвместимостта и ще работи в dual channel на по-бавните таймингите, тоест на 6-6-6-18.

п.п.

Все пак ако имаш възможност се разбери с продавача(магазина) да я върнеш ако не тръгне.

За 25, процесора е Core2 Duo E7200 2.53GHz не е нещо особенно но пък ми върши добра работа,та единствения проблем засега поне са 2-та гб рам ддр2 800мхз, знам че изоставам сериозно "технически", но пък няма и игра която да не е тръгнала поне засега макар и на минимални настройки(не съм заклет геймър) видеото и то не е върхов модел - radeon 5770 ddr5, но както и да е втози си вид конфигурацията ще ще ми се вижда доста по добре поне според моите нужди с този минимален ъпгрейд говоря по скоро като парични знаци :) ще има осезаема разлика, пък и нямам намерение да наливам повече пари поне не и в този сокет

п.п.

нямам проблем с продавача, въпроса е че ще трябва да давам на вятъра пари за куриери:) 

Освен ако процесора ти не е нещо от типа C2Q аз не виждам смисъл да наливаш пари в повече DDR2 рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.