Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

simeonovvv

Съвети за частичен ъпргейд

Препоръчан отговор

Привет,

Налага ми се да ъпгрейдна старата машина, за да улесня 3D моделиране, рендване, видео и графична обработка до колкото е възможно в ограничен бюджет от около 400-500лева.

Ето я настоящата конфигурация:

Публикувано изображение

Моля за предложения за процесор и памет (и дъно, ако настоящото не е съвместимо).

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 508.24 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Памет.

Процесор.

Дъното е същото предложено от @XECUTIONER.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за предложенията!

Процесорите ми се струват подходящи.

Имам няколко въпроса:

gyps,би ли уточнил какви са преимуществата на цитирания от теб процесор пред този на XECUTIONER, освен малките разлики в честотата? Питам, в случай, че имаш конкретни причини да го препоръчаш, освен разликите в цифрите, които не винаги са показател.

XECUTIONER, относно RAM паметта - какви са преимуществата на по-скъпата Crosair Vengeance? Ако има конкретни причини, които да се отразят пряко на производителността, бих инвестирал там, но в противен случай бих спестил със Kingston-a и съответно бих заделил повече за процесор.

И нещо, което пропуснах в началото - предполагам захранването ми не е достатъчно читаво (предвид, че най-вероятно е бюджетно и е вече на 4-5 години) може ли да получа препоръки и за ново такова.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD 6350

AMD 6300

Разликата в тактовата честота не е чак толкова малка, а при клок нещата отиват още по-надалеч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами можеш поне да споделиш какво и колегите ще кажат дали ще издържи новия процесор и паметта Eто ти процесор памет и дъно Процесор:AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ това е 8 ядрен процесор с 3.5 гх и възможност за автоматичен овърклок до 4. Дъно:GB 970A-DS3P/AM3+ Има вградено аудио и поддържа до 32 гб рам паммет, има 4 слога за тях и също поддържа честота на работа на паметта до 1866 херца Рам паммет:2X4G DDR3 1600 A-DATA работна честота 1600 херца и двуканален режим Количка: http://nikem-bg.net/cart/47370p1r49912p1r46717p1rf.html Пък като кажеш захранвнето колегите ще го вмъкнат в бюджета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го захранването:

https://lh5.googleusercontent.com/-Zr7GSYBLIDg/UnVQAG_iemI/AAAAAAAAFKM/ck9BCQDuubo/w1358-h812-no/IMAG1590

Във FX-8320 ми допада съотношението цена-производителност, засега е начело.

За паметта, това е трето предложение, като досега за никое не се разясни защо се препоръчва именно то. Би ли аргументирал твоето предложение, забелязвам и че е с леко по-ниска честота от останалите две.

Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го захранването:

https://lh5.googleusercontent.com/-Zr7GSYBLIDg/UnVQAG_iemI/AAAAAAAAFKM/ck9BCQDuubo/w1358-h812-no/IMAG1590

Във FX-8320 ми допада съотношението цена-производителност, засега е начело.

За паметта, това е трето предложение, като досега за никое не се разясни защо се препоръчва именно то. Би ли аргументирал твоето предложение, забелязвам и че е с леко по-ниска честота от останалите две.

Мерси!

Нямам конкретна причина за ниската честота.Само заради бюджета е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PNR-a е доста хилав и с 8320 може да клекне, и да направи някоя беля. Всъщност това е един от най-орязаните и некачествени модели на FSP от близкото минало, и е съвсем малко по-добро от жълтите JNC, Codegen и т.н. Силно препоръчвам да смениш захранването с нещо съвременно и качествено като Cooler Master GX Bronze, 450W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами можеш поне да споделиш какво и колегите ще кажат дали ще издържи новия процесор и паметта Eто ти процесор памет и дъно Процесор:AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ това е 8 ядрен процесор с 3.5 гх и възможност за автоматичен овърклок до 4. Дъно:GB 970A-DS3P/AM3+ Има вградено аудио и поддържа до 32 гб рам паммет, има 4 слога за тях и също поддържа честота на работа на паметта до 1866 херца Рам паммет:2X4G DDR3 1600 A-DATA работна честота 1600 херца и двуканален режим Количка: http://nikem-bg.net/cart/47370p1r49912p1r46717p1rf.html Пък като кажеш захранвнето колегите ще го вмъкнат в бюджета

Само за уточнение - процесора е 4 ядрен с още 4 виртуални ядра, а не 8 ядрен. Също така няма автоматичен клок, а функция на процесора наречена "Turbo frequency". Контролера за паметта се намира в процесора, а не в дъното и то не е толкова определящо каква памет ще се инсталира. Иначе, предложението е много добро макар, че доста се отдалечава от определеният бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност не са виртуални, а са 4 ядра с по два блока за целочислени операции или 8 независими блока за целочислени операции. Не са чисти 8 ядра, но не са и виртуални като при Intel. И си има турбо до 4GHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото за кутията.

Относно процесора, тестовете му са много добри и при цена ~$150 се нарежда по производителност до такива за $300, дори $1000 и мисля, че си заслужава малко по-голямата инвестиция. А това как е постигнат резултата и колко на брой са ядрата не ме притеснява особено.

Мисля, че получих необходимата информация, благодаря на всички! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.