Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Привет,

Налага ми се да ъпгрейдна старата машина, за да улесня 3D моделиране, рендване, видео и графична обработка до колкото е възможно в ограничен бюджет от около 400-500лева.

Ето я настоящата конфигурация:

Публикувано изображение

Моля за предложения за процесор и памет (и дъно, ако настоящото не е съвместимо).

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 508.24 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за предложенията!

Процесорите ми се струват подходящи.

Имам няколко въпроса:

gyps,би ли уточнил какви са преимуществата на цитирания от теб процесор пред този на XECUTIONER, освен малките разлики в честотата? Питам, в случай, че имаш конкретни причини да го препоръчаш, освен разликите в цифрите, които не винаги са показател.

XECUTIONER, относно RAM паметта - какви са преимуществата на по-скъпата Crosair Vengeance? Ако има конкретни причини, които да се отразят пряко на производителността, бих инвестирал там, но в противен случай бих спестил със Kingston-a и съответно бих заделил повече за процесор.

И нещо, което пропуснах в началото - предполагам захранването ми не е достатъчно читаво (предвид, че най-вероятно е бюджетно и е вече на 4-5 години) може ли да получа препоръки и за ново такова.

Благодаря

Редактирано от simeonovvvv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD 6350

AMD 6300

Разликата в тактовата честота не е чак толкова малка, а при клок нещата отиват още по-надалеч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами можеш поне да споделиш какво и колегите ще кажат дали ще издържи новия процесор и паметта Eто ти процесор памет и дъно Процесор:AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ това е 8 ядрен процесор с 3.5 гх и възможност за автоматичен овърклок до 4. Дъно:GB 970A-DS3P/AM3+ Има вградено аудио и поддържа до 32 гб рам паммет, има 4 слога за тях и също поддържа честота на работа на паметта до 1866 херца Рам паммет:2X4G DDR3 1600 A-DATA работна честота 1600 херца и двуканален режим Количка: http://nikem-bg.net/cart/47370p1r49912p1r46717p1rf.html Пък като кажеш захранвнето колегите ще го вмъкнат в бюджета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го захранването:

https://lh5.googleusercontent.com/-Zr7GSYBLIDg/UnVQAG_iemI/AAAAAAAAFKM/ck9BCQDuubo/w1358-h812-no/IMAG1590

Във FX-8320 ми допада съотношението цена-производителност, засега е начело.

За паметта, това е трето предложение, като досега за никое не се разясни защо се препоръчва именно то. Би ли аргументирал твоето предложение, забелязвам и че е с леко по-ниска честота от останалите две.

Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го захранването:

https://lh5.googleusercontent.com/-Zr7GSYBLIDg/UnVQAG_iemI/AAAAAAAAFKM/ck9BCQDuubo/w1358-h812-no/IMAG1590

Във FX-8320 ми допада съотношението цена-производителност, засега е начело.

За паметта, това е трето предложение, като досега за никое не се разясни защо се препоръчва именно то. Би ли аргументирал твоето предложение, забелязвам и че е с леко по-ниска честота от останалите две.

Мерси!

Нямам конкретна причина за ниската честота.Само заради бюджета е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PNR-a е доста хилав и с 8320 може да клекне, и да направи някоя беля. Всъщност това е един от най-орязаните и некачествени модели на FSP от близкото минало, и е съвсем малко по-добро от жълтите JNC, Codegen и т.н. Силно препоръчвам да смениш захранването с нещо съвременно и качествено като Cooler Master GX Bronze, 450W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами можеш поне да споделиш какво и колегите ще кажат дали ще издържи новия процесор и паметта Eто ти процесор памет и дъно Процесор:AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ това е 8 ядрен процесор с 3.5 гх и възможност за автоматичен овърклок до 4. Дъно:GB 970A-DS3P/AM3+ Има вградено аудио и поддържа до 32 гб рам паммет, има 4 слога за тях и също поддържа честота на работа на паметта до 1866 херца Рам паммет:2X4G DDR3 1600 A-DATA работна честота 1600 херца и двуканален режим Количка: http://nikem-bg.net/cart/47370p1r49912p1r46717p1rf.html Пък като кажеш захранвнето колегите ще го вмъкнат в бюджета

Само за уточнение - процесора е 4 ядрен с още 4 виртуални ядра, а не 8 ядрен. Също така няма автоматичен клок, а функция на процесора наречена "Turbo frequency". Контролера за паметта се намира в процесора, а не в дъното и то не е толкова определящо каква памет ще се инсталира. Иначе, предложението е много добро макар, че доста се отдалечава от определеният бюджет.

Редактирано от gyps (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност не са виртуални, а са 4 ядра с по два блока за целочислени операции или 8 независими блока за целочислени операции. Не са чисти 8 ядра, но не са и виртуални като при Intel. И си има турбо до 4GHz.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото за кутията.

Относно процесора, тестовете му са много добри и при цена ~$150 се нарежда по производителност до такива за $300, дори $1000 и мисля, че си заслужава малко по-голямата инвестиция. А това как е постигнат резултата и колко на брой са ядрата не ме притеснява особено.

Мисля, че получих необходимата информация, благодаря на всички! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.