Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Картата от телефона след слагане в друг такъв изкарта това съобщение.В лаптопа с вградения рийдър се вижда но иска формат.В disk management го разпознава като RAW формат.Исках през конзолата на му дам "chkdsk c: /f "но ми изписва Not available for raw formats. Може ли да се направи това по друг начин .Пробвах с backtrak 5 жива дистрибуция.Пак я разпознава ,но не я отваря.Не разбирам от линукси и ако може някой да ми каже там дали може нещо да се направи и как.Имам чувството ,че под тази ОС е по-гилям шанса за спасяване на инфото в картата.Много ще съмблагодарен,ако някой помогне,че имам 16гб снимки и видеа,настройки и бекъпи трупани цяла година. Знам ,че трябваше да си правя бекъп,но това е положението ,след дъжд качулка.

Мисля,че има софтуер за спасяване на инормация при такива карти,но не знам как се казва.Дали може и нещо да се опита през Hirens livecd > MHDD или нещо подобно?

П.С. Като последен вариант мисля да форматирам от ПЦ-то и после с Acronis Disk Director да опитам да върна изтритото,но е много вероятно да не стане и ще ми бъде последна опция...

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах го вече, изкарва несъществуващ път.

Опитайте това: http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте това: http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec

Засича я и размерът и също,но как се работи с нея и какви нсатройки,че да не форматирам безвреме :).
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засича я и размерът и също,но как се работи с нея и какви нсатройки,че да не форматирам безвреме :).

Ами на сайта има обяснения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах я с някакви настройки,в момента върви и ме обнадеждава малко.Като свърши ще видя дали са читави файловете.А дано :wors:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами получи се ,но донякъде.За снимки и видео стана.Но за другите файлове е пълна каша. В смисъл не знам дали е до настройка или програмата само така може да възтановятва файлове,но всичко е много разбъркано.Тоест не е в подредбата и в папките както са били на картата а всчко на едно,което на практита освен снимки и видео прави останалото неизползваемо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами получи се ,но донякъде.За снимки и видео стана.Но за другите файлове е пълна каша. В смисъл не знам дали е до настройка или програмата само така може да възтановятва файлове,но всичко е много разбъркано.Тоест не е в подредбата и в папките както са били на картата а всчко на едно,което на практита освен снимки и видео прави останалото неизползваемо.

Според мен трябва да спасявате каквото можете. И следващия път не правете глупостта да пазите неща само на едно място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да спасявате каквото можете. И следващия път не правете глупостта да пазите неща само на едно място!

Мерси много ,поне успях нещо да спася.А да разбирам ли,че няма такава програма ,която да възтановява както е било по папки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много ,поне успях нещо да спася.А да разбирам ли,че няма такава програма ,която да възтановява както е било по папки?

Зависи. Но трябва преди да се прави каквото и да било да се ползват методи от следователите, които събират доказателства. Прави се копие на картата и се работи върху нея. Това невинаги е приложимо, но може да се пробва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма просто решение.Това ми звучи доста сложичко...

Не е просто, но не е и чак толкова сложно. Но трябваше да го пробвате преди да правите каквото и да било по картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то ако знаех...Иначе как се прави копие на такава карта?

Четох,че при други хора линукса я чете без проблеми в такова състояние,но при мен убунту и бактрак изкарват едно и също съобщение и не искат да я отварят.Залагах много на тази ОС,поне така хвалена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то ако знаех...Иначе как се прави копие на такава карта?

Четох,че при други хора линукса я чете без проблеми в такова състояние,но при мен убунту и бактрак изкарват едно и също съобщение и не искат да я отварят.Залагах много на тази ОС,поне така хвалена.

Правенето на копие под линукс е лесно, командата е:

dd if=/dev/sdc of=/path/to/image.file

като sdc е устройството под което я открива,  /path/to/image.file е пътя и името където ще запишете образа. И трябва да имате достатъчно място за пълното копие на картата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знае ли се командата за chkdsk при линукса ?Евентуално да се пробва да поправи ако има нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знае ли се командата за chkdsk при линукса ?Евентуално да се пробва да поправи ако има нещо.

Знам я, но за тази команда трябва файлова система. И в случая не мисля че ще помогне, тя оправя файловата структура, не добавя информация в нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правенето на копие под линукс е лесно, командата е:

dd if=/dev/sdc of=/path/to/image.file

като sdc е устройството под което я открива,  /path/to/image.file е пътя и името където ще запишете образа. И трябва да имате достатъчно място за пълното копие на картата

Накрая като задам пътя до папката в която де се запише образа,това .file значи ли ,че трябва да му слагам някакво разширение ? Това копие в ISO ли ще бъде и ще мога ли да го сканирам с горепосочените програми за да си правя експерименти  (под уиндоус 7)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накрая като задам пътя до папката в която де се запише образа,това .file значи ли ,че трябва да му слагам някакво разширение ? Това копие в ISO ли ще бъде и ще мога ли да го сканирам с горепосочените програми за да си правя експерименти  (под уиндоус 7)?

Не, това ще е raw копие на диска. Има специализирани инструменти, но някои от горните може и да може да работи с подобни образи. А за разширението - няма никакво значение, важно е съдържанието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, това ще е raw копие на диска. Има специализирани инструменти, но някои от горните може и да може да работи с подобни образи. А за разширението - няма никакво значение, важно е съдържанието

Благодаря ,много ми помагате. Предполагам този вариант е по-добър за експериментиране отколкото директно от картата? А според вас ако форматирам картата под уиндоус има ли шанс по този начин да се възтанови по папки ,точно както си е било?Защото специално бекъпите на телефона правени с titanium bаckup са неизползваеми ,както и други различни файлове свързани с други приложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ,много ми помагате. Предполагам този вариант е по-добър за експериментиране отколкото директно от картата? А според вас ако форматирам картата под уиндоус има ли шанс по този начин да се възтанови по папки ,точно както си е било?Защото специално бекъпите на телефона правени с titanium bаckup са неизползваеми ,както и други различни файлове свързани с други приложения?

Имам съмнения по въпроса. Все си мисля че пресъздаването на файловата система може да презапише ценна информация и аз лично не бих го правил. А за образа - ами пробвайте същото върху образа, така поне няма да пипате оригинала :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според вас ако форматирам картата под уиндоус има ли шанс по този начин да се възтанови по папки ,точно както си е било?

Не е добра идея, въобще да пишете по картата!

Защото специално бекъпите на телефона правени с titanium bаckup са неизползваеми ,както и други различни файлове свързани с други приложения?

Не е вярно че са неизползваеми, ако използвате подходящия архиватор се отварят, друг е проблема какво искате да правите със съдържанието им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добра идея, въобще да пишете по картата!

Не е вярно че са неизползваеми, ако използвате подходящия архиватор се отварят, друг е проблема какво искате да правите със съдържанието им.

Tе че се отварят, ясно.Проблема  е ,че имам няколко различни бекъпи с множество файлове и архиви,които сега са омешани на 1 място и няма как да се използват.Да не говорим и специални файлове от различни апликйейшъни и т.н.

А иначе вчера след обяда пуснах да възтанови цялата карта " drive recovery" с Stellar Phoenix и чак сега е на 90 % след близо 38 WTF!!! :shock11: часа сканиране ! Мега бавно става това нещо :no-no:  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 40  часово сканиране за 32гб карта клас 4 ,това се получи.Но сега не виждам опция как да видя какво  е спасено .Изобщо не знам какво да правя сега.Някой работил ли е с тази програма да каже как да процедирам?

https://drive.google.com/file/d/0B1MfIQBHq8P1QmpSbm81a29GV1k/edit?usp=sharing

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от eXXcal
      #include <iostream> #include <fstream> #include <map> #include <ctime> #include <string> #include <stdio.h> #include <stdlib.h> #include <vector> #include <list> #include <iterator> #include <algorithm> #include <utility> #include <time.h> using namespace std; class CPerson { private: string name; string EGN; public: CPerson() { name=" "; EGN=" "; } CPerson(const string n, const string e) { name=n; EGN=e; } string getname()const { return name; } string getEGN()const { return EGN; } void setname(const string n) { name=n; } void setEGN(const string e) { EGN=e; } virtual void print() = 0; //1.1 int getAge() const //1.2 { int age; time_t currentTime; struct tm * ltm; time( &currentTime ); ltm= localtime( &currentTime ); int year = atoi(getEGN().substr(0, 2).c_str()); int month = atoi(getEGN().substr(2, 2).c_str()); int day = atoi(getEGN().substr(4, 2).c_str()); int cyear = 1900 + ltm->tm_year; int cmonth = 1 + ltm->tm_mon; int cday = 1 + ltm->tm_mday; age = cyear - (year + 1900); if (cmonth < month) age--; if (cmonth == month && cday < day) age--; return age; } }; class CStudent: public CPerson { private: string FN; map<int, int> st_tests; public: CStudent() { FN=" "; } CStudent(const string n) { FN=n; } CStudent(const string o, const string p, const string n):CPerson(o,p) { FN=n; } void setFN(const string n) { FN=n; } void setst_tests(map<int, int> m) { st_tests=m; } string getFN() const { return FN; } bool operator () (CStudent a, CStudent b) const { return a.average() < b.average(); } map<int, int> getst_tests() { return st_tests; } void print() { cout<<"Ime: "<<getname()<<endl; cout<<"EGN: "<<getEGN()<<endl; cout<<"FN: "<<getFN()<<endl; map<int, int>::iterator it=st_tests.begin(); while(it!=st_tests.end()) { cout<<it->first<<" "<<it->second<<endl; it++; } } void add_st_tests(int a, int b) { map<int, int>::iterator it=st_tests.begin(); while(it!=st_tests.end()) { st_tests.insert(pair<int,int>(a,b)); } } double average() //2.1 { double sum=0; map<int, int>::iterator it=st_tests.begin(); for (it=st_tests.begin();it!=st_tests.end();it++) sum+=it->second; if(st_tests.size()!=0) return sum/st_tests.size(); return -1; } int search(const int a) //2.2 { return st_tests.find(a)->second; } }; class CGroup { private: string spec; int kurs; int grupa; vector<CStudent> students; public: string getspec() const { return spec; } int getkurs() const { return kurs; } int getgrupa() const { return grupa; } vector<CStudent> getstudents() { return students; } void setstudents(vector<CStudent> a) { students=a; } void setspec(const string n) { spec=n; } void setkurs(const int n) { kurs=n; } void setgrupa(const int n) { grupa=n; } CGroup(const string s, const int k, const int g) { spec=s; kurs=k; grupa=g; } void addstudent(CStudent &a) { students.push_back(a); } /* int ReadFile() //3.1 { ifstream st; st.open("students.txt",ios::in); if(!st) { cout<<"Cannot open students.txt or file does not exist."<<endl; return 0; } string a, b, c; int d, e, i=0; if (st.is_open()) { do { st >> a >> b >> c; students[i].setname(a); students[i].setEGN(b); students[i].setFN(c); do { st >> d >> e; students[i].add_st_tests(d,e); }while(st.peek() != '\n' || st.peek() != '\r'); i++; }while(!st.eof()); } st.close(); }*/ double averagetest(int a) //3.2 { double sum=0; int br=0; vector<CStudent>::iterator itt; for (itt=students.begin();itt!=students.end();itt++) { map<int, int>::iterator it=(*itt).getst_tests().find(a); while(itt!=students.end()) sum+=it->second; br++; } cout<<sum/br; return sum/br; } list<CStudent> averageparam(const int a, const int b) //3.3 { list<CStudent> l; int i=0; vector<CStudent>::iterator itt=students.begin(); for (itt=students.begin();itt!=students.end();itt++) { if((*itt).average() >= a && (*itt).average() <= b) l.push_back(*itt); i++; } cout<<"List ot studenti sus sreden broi tochki mejdu "<<a<<" - "<<b<<endl; list<CStudent>::iterator it=l.begin(); for (it=l.begin();it!=l.end();it++) (*it).print(); return l; } int averageabove(const int a) //3.4 { int br=0; vector<CStudent>::iterator itt=students.begin(); for (itt=students.begin();itt!=students.end();itt++) if((*itt).average() > a) br++; cout<<"Broi studenti sus sreden broi tochki nad "<<a<<": "<<br<<endl; return br; } void averageage(const int a) //3.5 { cout<<"Sreden uspeh na "<<a<<" godishni studenti."<<endl; vector<CStudent>::iterator itt=students.begin(); for (itt=students.begin();itt!=students.end();itt++) { int b=(*itt).getAge(); if(a == b) cout<<(*itt).getname()<<" "<<(*itt).average()<<endl; } } void beststudent() //3.6 { cout<<"Student s nai-visoka uspevaemost."<<endl; CStudent temp; vector<CStudent>::iterator itt=students.begin(); for (itt=students.begin();itt!=students.end();itt++) if ((*itt).average() > temp.average()) temp = (*itt); temp.print(); } void sortaverage() //3.7 { sort(students.begin(),students.end(),CStudent()); } void sortasc() //3.8 { } void averageage() //3.9 { } }; int main() { CStudent p1("Ivan","9711156070","61360140"); CStudent p2("Petar","9703041020","61360127"); CStudent p3("Mihail","9708032540","61360134"); p1.add_st_tests(1,55); p1.add_st_tests(2,80); p1.add_st_tests(3,69); p2.add_st_tests(1,98); p2.add_st_tests(2,25); p2.add_st_tests(3,56); p3.add_st_tests(1,32); p3.add_st_tests(2,87); p3.add_st_tests(3,57); CGroup g1 ("SIT",1,1); g1.addstudent(p1); g1.addstudent(p2); g1.addstudent(p3); g1.averagetest(2); }  
      Имам малък проблем с програмата .Успешно се  Build -ва , не изкарва грешки .А като се Run - не ми изписва map set iterator not dereferencable  също така и standard c++ libraries out of range && 0 .  Може ли някой да помогне ? Благодаря предварително

Ето го и условието :

1. Да се дефинира абстрактен клас CPerson, с член данни име и ЕГН, освен необходимите методи, да се напишат и следните:
      абстрактен метод за печат

метод, който връща възрастта на човека на база на ЕГН-то

2. Да се дефинира клас CStudent наследник на CPerson, съхраняващ информацията за факултетен номер на студента и контейнер съхраняващ резултатите на студента от различни тестове (код на теста и получения брой точки, напр. (map<unsigned, unsigned> st_tests). Освен необходимите конструктори, методи и оператори (сред които е функцията за печат) да се добавят:

метод, който връща средния брой точки получени от студента

метод, който връща брой точки по код на тест, подаден като параметър

3. Да се дефинира клас група студенти CGroup, съхраняващ информацията за специалност, курс, група и контейнер от студентите в нея (напр. vector<CStudent>). Освен необходимите методи, да се реализират и следните член функции:

да се дефинира конструктор с параметър име на файл, съдържащ необходимата информация за запълване на контейнера

изчислява и връща средния брой точки за тест, подаден като параметър

връща списък от студенти (list<CStudent*>) със среден брой точки принадлежащи на интервал [a;b] (a,b - параметри)

изчислява и връща броя на студентите със среден брой точки, по-голям от числото подадено като параметър

изчислява и връща средния брой точки на студентите на възраст, подадена като параметър

намира студента с най-висока успеваемост на тестовете

сортира студентите по среден брой точки

сортира тестовете в низходящ ред по среден брой точки, получени от студентите в групата

изчислява средната възраст на студентите от групата

4. Да се създадат няколко обекта от класа CGroup и се демонстрира работоспособността на методите му като се направят различни справки и съпоставки между тях (напр. коя специалност има по-висока средна успеваемост на тестовете, коя по-висока средна възраст, коя повече студенти получили точки над зададена стойност). Да има обработка на изключения на необходимите места.
    • от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.