Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Картата от телефона след слагане в друг такъв изкарта това съобщение.В лаптопа с вградения рийдър се вижда но иска формат.В disk management го разпознава като RAW формат.Исках през конзолата на му дам "chkdsk c: /f "но ми изписва Not available for raw formats. Може ли да се направи това по друг начин .Пробвах с backtrak 5 жива дистрибуция.Пак я разпознава ,но не я отваря.Не разбирам от линукси и ако може някой да ми каже там дали може нещо да се направи и как.Имам чувството ,че под тази ОС е по-гилям шанса за спасяване на инфото в картата.Много ще съмблагодарен,ако някой помогне,че имам 16гб снимки и видеа,настройки и бекъпи трупани цяла година. Знам ,че трябваше да си правя бекъп,но това е положението ,след дъжд качулка.

Мисля,че има софтуер за спасяване на инормация при такива карти,но не знам как се казва.Дали може и нещо да се опита през Hirens livecd > MHDD или нещо подобно?

П.С. Като последен вариант мисля да форматирам от ПЦ-то и после с Acronis Disk Director да опитам да върна изтритото,но е много вероятно да не стане и ще ми бъде последна опция...

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах го вече, изкарва несъществуващ път.

Опитайте това: http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте това: http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec

Засича я и размерът и също,но как се работи с нея и какви нсатройки,че да не форматирам безвреме :).
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засича я и размерът и също,но как се работи с нея и какви нсатройки,че да не форматирам безвреме :).

Ами на сайта има обяснения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах я с някакви настройки,в момента върви и ме обнадеждава малко.Като свърши ще видя дали са читави файловете.А дано :wors:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами получи се ,но донякъде.За снимки и видео стана.Но за другите файлове е пълна каша. В смисъл не знам дали е до настройка или програмата само така може да възтановятва файлове,но всичко е много разбъркано.Тоест не е в подредбата и в папките както са били на картата а всчко на едно,което на практита освен снимки и видео прави останалото неизползваемо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами получи се ,но донякъде.За снимки и видео стана.Но за другите файлове е пълна каша. В смисъл не знам дали е до настройка или програмата само така може да възтановятва файлове,но всичко е много разбъркано.Тоест не е в подредбата и в папките както са били на картата а всчко на едно,което на практита освен снимки и видео прави останалото неизползваемо.

Според мен трябва да спасявате каквото можете. И следващия път не правете глупостта да пазите неща само на едно място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да спасявате каквото можете. И следващия път не правете глупостта да пазите неща само на едно място!

Мерси много ,поне успях нещо да спася.А да разбирам ли,че няма такава програма ,която да възтановява както е било по папки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много ,поне успях нещо да спася.А да разбирам ли,че няма такава програма ,която да възтановява както е било по папки?

Зависи. Но трябва преди да се прави каквото и да било да се ползват методи от следователите, които събират доказателства. Прави се копие на картата и се работи върху нея. Това невинаги е приложимо, но може да се пробва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма просто решение.Това ми звучи доста сложичко...

Не е просто, но не е и чак толкова сложно. Но трябваше да го пробвате преди да правите каквото и да било по картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то ако знаех...Иначе как се прави копие на такава карта?

Четох,че при други хора линукса я чете без проблеми в такова състояние,но при мен убунту и бактрак изкарват едно и също съобщение и не искат да я отварят.Залагах много на тази ОС,поне така хвалена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то ако знаех...Иначе как се прави копие на такава карта?

Четох,че при други хора линукса я чете без проблеми в такова състояние,но при мен убунту и бактрак изкарват едно и също съобщение и не искат да я отварят.Залагах много на тази ОС,поне така хвалена.

Правенето на копие под линукс е лесно, командата е:

dd if=/dev/sdc of=/path/to/image.file

като sdc е устройството под което я открива,  /path/to/image.file е пътя и името където ще запишете образа. И трябва да имате достатъчно място за пълното копие на картата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знае ли се командата за chkdsk при линукса ?Евентуално да се пробва да поправи ако има нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знае ли се командата за chkdsk при линукса ?Евентуално да се пробва да поправи ако има нещо.

Знам я, но за тази команда трябва файлова система. И в случая не мисля че ще помогне, тя оправя файловата структура, не добавя информация в нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правенето на копие под линукс е лесно, командата е:

dd if=/dev/sdc of=/path/to/image.file

като sdc е устройството под което я открива,  /path/to/image.file е пътя и името където ще запишете образа. И трябва да имате достатъчно място за пълното копие на картата

Накрая като задам пътя до папката в която де се запише образа,това .file значи ли ,че трябва да му слагам някакво разширение ? Това копие в ISO ли ще бъде и ще мога ли да го сканирам с горепосочените програми за да си правя експерименти  (под уиндоус 7)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накрая като задам пътя до папката в която де се запише образа,това .file значи ли ,че трябва да му слагам някакво разширение ? Това копие в ISO ли ще бъде и ще мога ли да го сканирам с горепосочените програми за да си правя експерименти  (под уиндоус 7)?

Не, това ще е raw копие на диска. Има специализирани инструменти, но някои от горните може и да може да работи с подобни образи. А за разширението - няма никакво значение, важно е съдържанието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, това ще е raw копие на диска. Има специализирани инструменти, но някои от горните може и да може да работи с подобни образи. А за разширението - няма никакво значение, важно е съдържанието

Благодаря ,много ми помагате. Предполагам този вариант е по-добър за експериментиране отколкото директно от картата? А според вас ако форматирам картата под уиндоус има ли шанс по този начин да се възтанови по папки ,точно както си е било?Защото специално бекъпите на телефона правени с titanium bаckup са неизползваеми ,както и други различни файлове свързани с други приложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ,много ми помагате. Предполагам този вариант е по-добър за експериментиране отколкото директно от картата? А според вас ако форматирам картата под уиндоус има ли шанс по този начин да се възтанови по папки ,точно както си е било?Защото специално бекъпите на телефона правени с titanium bаckup са неизползваеми ,както и други различни файлове свързани с други приложения?

Имам съмнения по въпроса. Все си мисля че пресъздаването на файловата система може да презапише ценна информация и аз лично не бих го правил. А за образа - ами пробвайте същото върху образа, така поне няма да пипате оригинала :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според вас ако форматирам картата под уиндоус има ли шанс по този начин да се възтанови по папки ,точно както си е било?

Не е добра идея, въобще да пишете по картата!

Защото специално бекъпите на телефона правени с titanium bаckup са неизползваеми ,както и други различни файлове свързани с други приложения?

Не е вярно че са неизползваеми, ако използвате подходящия архиватор се отварят, друг е проблема какво искате да правите със съдържанието им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добра идея, въобще да пишете по картата!

Не е вярно че са неизползваеми, ако използвате подходящия архиватор се отварят, друг е проблема какво искате да правите със съдържанието им.

Tе че се отварят, ясно.Проблема  е ,че имам няколко различни бекъпи с множество файлове и архиви,които сега са омешани на 1 място и няма как да се използват.Да не говорим и специални файлове от различни апликйейшъни и т.н.

А иначе вчера след обяда пуснах да възтанови цялата карта " drive recovery" с Stellar Phoenix и чак сега е на 90 % след близо 38 WTF!!! :shock11: часа сканиране ! Мега бавно става това нещо :no-no:  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 40  часово сканиране за 32гб карта клас 4 ,това се получи.Но сега не виждам опция как да видя какво  е спасено .Изобщо не знам какво да правя сега.Някой работил ли е с тази програма да каже как да процедирам?

https://drive.google.com/file/d/0B1MfIQBHq8P1QmpSbm81a29GV1k/edit?usp=sharing

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
    • от Zikkciwe
      Здравейте , от около два или три месеца имам проблем с телефона ми. Когато си ровя из фейсбук или където и да е било , понякога ми се пуска менюто за рестартиране , самолетни режими , изключване и другите простотии (все едно задържам бутона за пускане , но не го правя ) и така нататък. От онзи ден дори спря да работи самото копче , и се налага да го включвам като използвам USB кабел. Включвам го в компютъра , и чак тогава светва екрана , иначе ако имам късмет веднъж на 1 час да работи копчето. Преди да започне проблемът , копчето се беше извадило и се наложи да го търся из леглото ми. (в крайна сметка го намерих , и го сложих обратно.) Дадох го на един човек да го оправи , първите дни работеше , но вече тотално спря да работи. Въпросът ми е , дали трябва да го занеса обратно в магазина (няма да казвам оператори и такива неща) за да го оправят , защото още е в гаранция , или да си поръчам ново копче и да го залепя някак си да не мърда , понеже самото копче се клати когато се натисне , и може би това е проблемът?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.