Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lebrute

Помощ за работна машина (2500 лв.)

Препоръчан отговор

Привет на всички,

не разбирам от хардуер почти нищо, а е време да си направя нова работна машина, та да ви помоля за помощ ...

Бюджета ми е около 2500 лв. за машината, без монитора. Компютъра ще се ползва минимум 3 години нон стоп за работа, като на него всеки ден ще се работи с Adobe Fireworks, Photoshop, Illustrator i Dw. Но на месеца един път ще се пуска и  Батълфийлд 4 та  да върви добре и играта. Предпочитам Intel и Nvidia. Към компютъра ще бъде свързан 27" NEC s 2560x1440 резолюция, ако има някакво значение. Ще бъде с Win 8.

Тъй като си имам стара работна машина с 1 ТБ диск, за новата засега не ми трябва хард, ще си слагам нещата на старата, та за в момента ми е достатъчно само 256 ГБ ССД.

Ето на това съм се спрял аз, не знам обаче дали е добър избор, все още не съм избрал захранване и кутия.

--------------------------------------------------------------------------

ASUS-SABERTOOTH-Z87--Z87-1150

I7-4770--3.4G-8MB-BOX-LGA1150

Corsair-DDR3-1600MHz-16GB-2x240-CL9-VENG-PRO-GOLD

ASUS-GTX760-DC2OC-2GD5

SSD-Samsung-840-PRO-Series-256-GB-2.5-Slim-SATA-6Gbs

--------------------------------------------------------------------------

Последен въпрос: тъй като компютъра и монитора отиват към 4800 лв. заедно, не  мислите ли, че да се вземе един iMac 27" е по-доброто решение?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа едно нещо : iMac ?! НИКОГА! :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен посоченият iMac е с ужасно надута цена за българския стандарт - някак не върви в машина за над 4 хилядарки да има процесор за 300-400 лева (i5), а не например шестоглав Core i7 или Xeon.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK X79 EXTREME4 /X79/2011
Corsair DDR3 1600MHz 16GB 2x240 CL9 VENG PRO GOLD
EVGA GeForce GTX 760 SC 4GB ACX Cooler
SSD Samsung 840 PRO Series 256 GB 2.5 Slim SATA 6Gbs
XEON E5-2620V2/2.1G/15M/BOX
CM STORM ENFORCER W/SIDE WINDO
PSU SEASONIC SS-750KM3 GOLD
27 LG IPS277L-BN LED IPS

Обща стойност - 3 363.15 лв. с ДДС

Количка.

Сам прецени с каква надценка е Мака, а може и да се мине още по-евтино, на с. 1150 с по-евтино дъно и четириядрен Xeon (и пак ще е по-производително от Мака).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал дали да има възможност за клок, но въпреки това ще ти предложа една: CORSAIR 2x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V CL9 FD DEFINE R4 TITANIUM PSU FORTRON AURUM700 GOLD GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 ASROCK Z87 EXTREME3 /LGA1150 CM SEIDON 240 WATER COOLER A-DATA SSD SX900 128GB SATA3 x2 Обща стойност - 2 558.15 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/1005345p1r46460p1r43897p1r50126p1r49104p1r49777p1r48403p1r46712p2rf.html   Процесор i7 с К, дъно с всичко необходимо за клок както и за пълноценен CrossFire, видеото е предостатъчно за всички игри на макс. настройки, кутията е уникална с много възможности за различни охладители без да те притесняват размерите им, захранване с златен стандарт(ако имаше Seasonic наличен щеше да е по-добре), ССД 2 броя за RAID и ще постигнеш уникална скорост, РАМ 16GB CL9 Corsair няма какво да се добави повече, воден охладител, който ще държи хладно клокнато i7.

Знам, че доста нестандартно е предложението ми, но гаранция че като всичко бъде вместено в кутията ще си така :ohmy: , а за пройзводителността на системата мисля, че е без коментар.

Има много вариянти с по-добро видео, с процесор без възможност за клок + по-ефтино дъно, за боксов охладител вместо воден и ще падне под 2000лв. Реално погледнато, ако парите на са проблем, то това ще е нещо необикновено и ще се държи добре доста години напред. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията, клок не знам какво дажи значи :) явно няма да клоквам нищо )). Но държа на Нвидия а не Радеон.

@ techmaniac

LG монитор не, за монитор или Nec или Eizo, нищо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията, клок не знам какво дажи значи :) явно няма да клоквам нищо )). Но държа на Нвидия а не Радеон.   @ techmaniac LG монитор не, за монитор или Nec или Eizo, нищо друго.

Това ще ти е предостатъчно тогава: I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 GB H87-D3H / 1150 CORSAIR 2x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V CL9 INTEL 240G 520 SSD 923206 GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD FD DEFINE R4 TITANIUM PSU FORTRON AURUM500 GOLD Обща стойност - 2 310.68 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49881p1r50082p1r1005345p1r49926p1r50126p1r46460p1r43895p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора иска Нвидия видеокарта колега, стига с този Радеон. Пък и къде е монитора ?

@ techmaniac

Ами щом така сте решил (не знам каква е причината), но избора си е лично ваш. Лично аз не намерих в никем подходящ монитор, отговарящ на изискванията Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ techmaniac,

явно аз не съм се изразил добре, в бюджета не е включен монитор, той е само за компютъра. Монитора ще си го купувам отделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички,

не разбирам от хардуер почти нищо, а е време да си направя нова работна машина, та да ви помоля за помощ ...

Бюджета ми е около 2500 лв. за машината, без монитора.

:rolleyes:

Автора иска Нвидия видеокарта колега, стига с този Радеон. Пък и къде е монитора ?

Ами щом така сте решил (не знам каква е причината), но избора си е лично ваш. Лично аз не намерих в никем подходящ монитор, отговарящ на изискванията Ви.

Предлагам Ati, защото за тези пари/пройзводителност Nvidia нямат алтернатива. Тази карта е на едно ниво с 770, но разликата в цената е цели 150лв. Не е проблем Nvidia-та щом парите не са проблем! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията, клок не знам какво дажи значи :) явно няма да клоквам нищо )). Но държа на Нвидия а не Радеон.

@ techmaniac

Само дето и те ползват IPSите на LG,макар EIZO да са top.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK X79 EXTREME4 /X79/2011
XEON E5-2620/2G/15M/BOX
SSD Samsung 840 PRO Series 256 GB 2.5 Slim SATA 6Gbs
FD CORE 3000 ATX BLACK
PSU FD 1000W TESLA R2
GB N760OC-4GD GTX760 4GB DDR5
2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON

Обща стойност - 2 557.21 лв. с ДДС

Кой прави райд масив с SSD дискове ? Кой ползва SLI  в машина за  работа ? За работни станции само сървърни процесори признавам аз . Захранването е много  качествено и с достатъчно запас да слагаш периферия и хардове колкото ти душа иска. Видеото ще  подкара  всяка съвременна игра на  висока резулюция  със всички шукаритети .След време си взимаш един външен райд контролер и слагаш 2 бързи диска  и ще си супер доволен и щастлив. Геймърските конфигурации са за дечурлигата да се радват на новите пуцалки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета,защо слагате по един мегават захранвания (изключвам SLI,макар и при него може и по-малко)?Пък и 2011 с 2х4 рам и една карта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джони защото тия карти лапат  по 300+ вата ток и като сложиш  и процесора дето е 80 вата ,хардове,вентилатори и нещата отиват много нагоре. По малко от 750 вата за такава машина си е  компромис. Асус имат едно много хубаво дъно  за такива машини но е и  скъпичко.  Asus Z9PE-D8 WS Workstation Board

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, виждам, че е нужно в темата да се внесе малко ред. Доколкото разбрах, приоритета е работата. Има колеги, които в някаква степен са се ориенирали и са преложили сървърен вариант процесор. Сега остава да се предложи и видеокарта с по-добро съотношение single precision/double precision, за предпочитане с наблягане на вторият показател, стига да успеят в рамките на бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джони защото тия карти лапат по 300+ вата ток и като сложиш и процесора дето е 80 вата ,хардове,вентилатори и нещата отиват много нагоре. По малко от 750 вата за такава машина си е компромис. Асус имат едно много хубаво дъно за такива машини но е и скъпичко. Asus Z9PE-D8 WS Workstation Board

Първо, за система с gtx 760, захранване от 500 вата е достатъчно. За справка http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_760_review,5.html Measured power consumption single card System in IDLE = 121 W System Wattage with GPU in FULL Stress = 280W Difference (GPU load) = 159W Add average IDLE wattage ~10W Subjective obtained GPU power consumption = ~ 169 Watts Второ, ако все пак искаме да има излишък един CM V700 е безкомпромисно захранване (реално това е сийсоник платина) и е много по-добър избор от теслата, която си препоръчал. Има ревюта, поразгледай ги. И трето, бих добавил още 2 плочки рам, за да се възползвам от 4-каналния режим. Също бих сменил и драгона, много високи тайминги за тези честоти. Crucial Balistix 2x4gb е към 140-150 лв у нас. 4х4гб-280-300лв http://www.crucial.com/store/partspecs.aspx?IMODULE=BLE4KIT4G3D1608DE1TX0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тая памет в Никем не са и чували даже :) Ако кажеш кой  е вносителя на марката  да знаем от къде да си я поръчаме цена няма да имаш. Разликата от 50 лева в захранването може да се даде за нещо друго  щом няма нужда чак от толкова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядай http://www.plesio.bg/search.html?keyword=crucial . Цена за 1х4гб, идва 80 лв :) Все пак подведох с цената, като не проверих предварително, дали не е вдигната. Иначе в hl-eshop има ddr3 g.skill, колкото ти душа иска и на по-добра цена, отколкото в другите бг сайтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех къде беше когато аз си мислих конфигурация преди 5 месеца бе приятелю :Д:Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.