Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

s7oik0

Видео карта и рам памет.

Препоръчан отговор

Здравейте,нов съм в форума и искам да ми дадете някакви предложения каква видео карта и мисля че ще ми трябва рам памет да си купя.Бюджет 300-350лв макс.Искам по новите игри да ми тръгват. Параметри на компютъра са:Pentium dual core E5300 2.60 ghz  , 2gb RAM , nVidia GT9500. Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл да се наливат толкова пари във видеокарта, която процесорът ще ботълнеква твърде сериозно. Все пак е нужно да опишете и марка/модел на дънната платка и с какъв захранващ блок е машината. Какви игри имате намерение да играете? Монитора също трябва да знаем, или поне резолюцията, на която ще се играе. Предлагам да се изчака малко с развитието на темата преди да се премести в подходящата секция...Защото може да се стигне до по-сериозен ъпгрейд, а не само на видеокартата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дънната платка е : asrock g41m-vs а мониторът мие  samsung syncmaster 2032mw  http://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/samsung/syncmaster-2032mw-p17750602/opisanie.html#properties Игри например като Dota 2 , fifa 2014, pes 2014

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да практически само оперативна памер и видеокарта ще са достатъчни. Ако ще се ограничавате на игри с такива изисквания, не е нужно картата да е от тези с цена от порядъка на споменатият бюджет.  Тази карта е максимумът, който прецесорът няма да спъва сериозно, но може да се избере и по-евтин вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, колко рам памет ще ми трябва. И смисъл как ще го спъва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, колко рам памет ще ми трябва. И смисъл как ще го спъва .

Няма зависимост от модела видеокарта и обема(и вида) на оперативната памет. Просто прочетох в препоръчителните изисквания и особено в описаните като "оптимални", на някои от игрите, наличието на 4ГБ инсталирана оперативна памет на машината. Или иначе казано, ще е добре да се добавят още 2ГБ към сегашните налични. Разбира се, за да се използува пълноценно целият обем памет, ще се наложи инсталация на 64 битова версия на ОС. Дали ще е Уиндоус 7 или 8, е вече въпрос на предпочитания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря , ще си купя сугорно тази видео карта и още 2гб памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.