Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Thund3rGod

Windows XP + Windows 7

Препоръчан отговор

Добър ден на всички темата се състои от 2 въпроса. Първият ми въпрос е следният : Имам win xp и win 7, но win xp става вече не съм го ползвал има няма година-2 и искам да го премахна, ще стане ли просто като форматирам диск Д(там е уин хп) и ако да може ли някой да ми обясни след форматирането как ще разпределя по другите 2 диска паметта, която е била отделена за уин хп. Ако има друг начин моля него споделете също. Вторият ми въпрос е малко извън темата, но все пак да си го задам като нахалитета, който съм-От старото ПЦ мисля да взема хард диска, защото никой не го ползва, а аз горкия съм само с един скапан 320ГБ-ов хард в момента .. та въпроса е как да изчистя изцяло хард диска, който мисля да взема, така че да остане единствено да се разпредели неговата памет по другите останали 2 диска(Диск Е- просто диск, Диск С-уин7).Моля бъдете изчерпателни, защото това досега не съм го правил и не съм чак толкова на "Ти" с това форматиране и махане и слагане на уиндоуси.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш системна конфигурация тук.Публикувано изображениеТрябва да се виждат двете ОС.Маркираш ХР-то.Тогава бутона изтрий става активен...изтриваш го,след което можеш да форматираш диска Д.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш системна конфигурация тук.Публикувано изображениеТрябва да се виждат двете ОС.Маркираш ХР-то.Тогава бутона изтрий става активен...изтриваш го,след което можеш да форматираш диска Д.

Добре де а след като изтрия диск Д как да разпределя паметта от този вече празен диск ? Както и с допълнителният хард, как да разпределя и неговата памет ? П.С. Странно защо на мен ми показва само уин 7, точно както при теб .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без снимка на партишаните си говорим на сляпо ! Много си мисля че буквите са разместени и че тоя диск D няма да може да се форматира защото си е баш С , тоест активния партишан и уин 7 ти до представя за D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де а след като изтрия диск Д как да разпределя паметта от този вече празен диск ? Както и с допълнителният хард, как да разпределя и неговата памет ?

От Системната конфигурация не се трие съдържанието на диска,а се трие само Бут файла,който служи за зареждане на системата ХР.Т.е няма да може да зарежда вече при рестарт.Тогава вече позволява изтриването или форматирането на файловете от тази ОС след това,без проблемно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Системната конфигурация не се трие съдържанието на диска,а се трие само Бут файла,който служи за зареждане на системата ХР.Т.е няма да може да зарежда вече при рестарт.Тогава вече позволява изтриването или форматирането на файловете от тази ОС след това,без проблемно.

Ти лично пробвал ли си да изтриеш така ХР при условие че е бил инсталиран първи на хард диска ( което е много вероятно) и после е сложена 7 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без снимка на партишаните си говорим на сляпо ! Много си мисля че буквите са разместени и че тоя диск D няма да може да се форматира защото си е баш С , тоест активния партишан и уин 7 ти до представя за D

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Както виждаш би трябвало С-то да е уин7 .. Не знам защо така в този конфиг. не ми показва и диск Д .. 

Ти лично пробвал ли си да изтриеш така ХР при условие че е бил инсталиран първи на хард диска ( което е много вероятно) и после е сложена 7 ?

Първо беше сложен ХП, да, защото се бояхме да не покаже, че има по-нов уиндоус и да не го сложи в крайна сметка, ама да ме питате преди 4 години къде ми беше акъла да му кажа на пича сложи и 2-те да има .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Както виждаш би трябвало С-то да е уин7 .. Не знам защо така в този конфиг. не ми показва и диск Д ..

Първо беше сложен ХП, да, защото се бояхме да не покаже, че има по-нов уиндоус и да не го сложи в крайна сметка, ама да ме питате преди 4 години къде ми беше акъла да му кажа на пича сложи и 2-те да има ..

Покажи ми диск менажера ! После ще си говорим сега е мъгла по обясненията ти има и вероятност да е така но не може да сме сигурни.

п.п Сега прочетох, забрави за формат !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митко много обича да помага но ... Както ти казах без изобщо да го бях и видял няма как да се форматира активен партишан !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митко много обича да помага но ... Както ти казах без изобщо да го бях и видял няма как да се форматира активен партишан !

В крайна сметка няма премахване или ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка няма премахване или ?

Може да го направиш да не се вижда в бут менажера и да почистиш диска с някой лайв цд и то ако знаеш какво да триеш но за формат забрави. Но тя и ОС няма да ти разреши да го форматираш даже и да искаш. Стартирай ХР и виж че 7цата е реално диск D а не С

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да го направиш да не се вижда в бут менажера и да почистиш диска с някой лайв цд и то ако знаеш какво да триеш но за формат забрави. Но тя и ОС няма да ти разреши да го форматираш даже и да искаш. Стартирай ХР и виж че 7цата е реално диск D а не С

Я кажи поне как да го махна от буут мениджъра, когато стартирам ПЦ-то, че наистина доста дразни да избирам всеки път, а така или иначе ползвам само уин7 .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митко по горе ти показа как, поста му на половина е верен.

п.п.По диска може да се направи почистване и преоразмеряване (вече си е малко рисковано но може в рамките на разумния риск е) и да добавите едни 57gb към D и после да ги прехвърлите към E но ми се струва не е работа за вас (без да искам да ви засегна). Но няма как да бъде премахнат напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хуу де, а някой нещо да изкаже по 2-рия въпрос ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми може да си го закачиш и ползваш но ще бъде с различни букви и не може да се присъедини към C и D но може да се присъедини към пц-то и да го намираш и ползваш с различна нова буква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми може да си го закачиш и ползваш но ще бъде с различни букви и не може да се присъедини към C и D но може да се присъедини към пц-то и да го намираш и ползваш с различна нова буква.

Е добре де той има уин ХП на него ? Няма ли това да пречи по някакъв начин ? И как да го изчистя целият диск ? Да махна и операционна система и всичко ? И после разбира се как да го разделя или как да го направя като отделен диск "Буква" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре де той има уин ХП на него ? Няма ли това да пречи по някакъв начин ? И как да го изчистя целият диск ? Да махна и операционна система и всичко ? И после разбира се как да го разделя или как да го направя като отделен диск "Буква" ?

Няма да пречи. Закачаш го той най вероятно ще се появи с първата свободна буква ако не му я задай и после може да го форматираш без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да пречи. Закачаш го той най вероятно ще се появи с първата свободна буква ако не му я задай и после може да го форматираш без проблем.

Добре де, той до колкото си спомням беше с 2 букви, (С и Д сигурно) няма ли да се появят пак така на текущото ПЦ ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, той до колкото си спомням беше с 2 букви, (С и Д сигурно) няма ли да се появят пак така на текущото ПЦ ? 

не ! Ще му сложи първите две свободни F, G ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май така като гледам ще е по-добре да се направи чиста преинсталация, като преди това се изтрият и създадат наново дяловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
    • от DarkEdge
      https://winaero.com/blog/microsoft-shutting-down-hotfix-service/
    • от rado7318@abv.bg
      Има много лесен начин да разберем Windows или Линукс е по добър!
      1. Ако се продават лаптопи, на които може да работи само Windows ще се купуват ли?   ДА!
      2. Ако на лаптопите може да работи само Линукс?
      Е , ще кажете то си има такива- Chromebook със Google Chrome OS.
      Следователно проблема на останалите Линукс дистрибуции е, че просто не са достатъчно разработени и на този етап са по скоро платформа за мазохисти. Не може безброй малки фирмички с по 5-6 програмисти да направят завършен качествен продукт, който да се равнява на продукта на фирми като Microsoft, Google или Аpple, нали?
    • от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от Недко
      Здравейте !

Наскоро един собственик на сервиз - магазин ми каза,
      че AVAST, който е на дяла с Windows XP e тежък
      и това е причината за бавната работа на ОС.

Преди години съм ползвал AVIRA, също и PANDA за кратко време.
      Последно, преди няколко години сложих AVAST по препоръка на същия спец,
      който ми беше препоръчал AVIRA и след няколко години беше забелязал
      някакво влошаване на качеството или на развитието и.

Лаптопът е TOSHIBA L40 14F от подписа ми, всичко 120 GB диск, 2 GB RАМ,
      от които 20,4 GB, заделени за дял "С" на Windows XP.

Папката AVAST в Program Files e 1,4 GB !!!

Ползвам Windows XP за много малко дейности :
      подаване на декларации в НАП, прожектиране-увеличаване на картини с мултимедиен проектор,
      печат, сглобяване на панорамни снимки, видеомонтаж ... и друго трудно се сещам 
      .... може би една ранна версия на преводач ... и Sketch Up, преди много време ...
      също Гугъл Хром с Фейсбук, докато прожектирам картините и ги чертая ...

Моля да ми препоръчате безплатна версия на антивирусна програма,
      подходяща за моя случай !

Предварително Ви благодаря !

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.