Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден на всички темата се състои от 2 въпроса. Първият ми въпрос е следният : Имам win xp и win 7, но win xp става вече не съм го ползвал има няма година-2 и искам да го премахна, ще стане ли просто като форматирам диск Д(там е уин хп) и ако да може ли някой да ми обясни след форматирането как ще разпределя по другите 2 диска паметта, която е била отделена за уин хп. Ако има друг начин моля него споделете също. Вторият ми въпрос е малко извън темата, но все пак да си го задам като нахалитета, който съм-От старото ПЦ мисля да взема хард диска, защото никой не го ползва, а аз горкия съм само с един скапан 320ГБ-ов хард в момента .. та въпроса е как да изчистя изцяло хард диска, който мисля да взема, така че да остане единствено да се разпредели неговата памет по другите останали 2 диска(Диск Е- просто диск, Диск С-уин7).Моля бъдете изчерпателни, защото това досега не съм го правил и не съм чак толкова на "Ти" с това форматиране и махане и слагане на уиндоуси.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш системна конфигурация тук.Публикувано изображениеТрябва да се виждат двете ОС.Маркираш ХР-то.Тогава бутона изтрий става активен...изтриваш го,след което можеш да форматираш диска Д.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш системна конфигурация тук.Публикувано изображениеТрябва да се виждат двете ОС.Маркираш ХР-то.Тогава бутона изтрий става активен...изтриваш го,след което можеш да форматираш диска Д.

Добре де а след като изтрия диск Д как да разпределя паметта от този вече празен диск ? Както и с допълнителният хард, как да разпределя и неговата памет ? П.С. Странно защо на мен ми показва само уин 7, точно както при теб .. 

Редактирано от TochnoVreme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без снимка на партишаните си говорим на сляпо ! Много си мисля че буквите са разместени и че тоя диск D няма да може да се форматира защото си е баш С , тоест активния партишан и уин 7 ти до представя за D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де а след като изтрия диск Д как да разпределя паметта от този вече празен диск ? Както и с допълнителният хард, как да разпределя и неговата памет ?

От Системната конфигурация не се трие съдържанието на диска,а се трие само Бут файла,който служи за зареждане на системата ХР.Т.е няма да може да зарежда вече при рестарт.Тогава вече позволява изтриването или форматирането на файловете от тази ОС след това,без проблемно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Системната конфигурация не се трие съдържанието на диска,а се трие само Бут файла,който служи за зареждане на системата ХР.Т.е няма да може да зарежда вече при рестарт.Тогава вече позволява изтриването или форматирането на файловете от тази ОС след това,без проблемно.

Ти лично пробвал ли си да изтриеш така ХР при условие че е бил инсталиран първи на хард диска ( което е много вероятно) и после е сложена 7 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без снимка на партишаните си говорим на сляпо ! Много си мисля че буквите са разместени и че тоя диск D няма да може да се форматира защото си е баш С , тоест активния партишан и уин 7 ти до представя за D

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Както виждаш би трябвало С-то да е уин7 .. Не знам защо така в този конфиг. не ми показва и диск Д .. 

Ти лично пробвал ли си да изтриеш така ХР при условие че е бил инсталиран първи на хард диска ( което е много вероятно) и после е сложена 7 ?

Първо беше сложен ХП, да, защото се бояхме да не покаже, че има по-нов уиндоус и да не го сложи в крайна сметка, ама да ме питате преди 4 години къде ми беше акъла да му кажа на пича сложи и 2-те да има .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Както виждаш би трябвало С-то да е уин7 .. Не знам защо така в този конфиг. не ми показва и диск Д ..

Първо беше сложен ХП, да, защото се бояхме да не покаже, че има по-нов уиндоус и да не го сложи в крайна сметка, ама да ме питате преди 4 години къде ми беше акъла да му кажа на пича сложи и 2-те да има ..

Покажи ми диск менажера ! После ще си говорим сега е мъгла по обясненията ти има и вероятност да е така но не може да сме сигурни.

п.п Сега прочетох, забрави за формат !

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митко много обича да помага но ... Както ти казах без изобщо да го бях и видял няма как да се форматира активен партишан !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митко много обича да помага но ... Както ти казах без изобщо да го бях и видял няма как да се форматира активен партишан !

В крайна сметка няма премахване или ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка няма премахване или ?

Може да го направиш да не се вижда в бут менажера и да почистиш диска с някой лайв цд и то ако знаеш какво да триеш но за формат забрави. Но тя и ОС няма да ти разреши да го форматираш даже и да искаш. Стартирай ХР и виж че 7цата е реално диск D а не С

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да го направиш да не се вижда в бут менажера и да почистиш диска с някой лайв цд и то ако знаеш какво да триеш но за формат забрави. Но тя и ОС няма да ти разреши да го форматираш даже и да искаш. Стартирай ХР и виж че 7цата е реално диск D а не С

Я кажи поне как да го махна от буут мениджъра, когато стартирам ПЦ-то, че наистина доста дразни да избирам всеки път, а така или иначе ползвам само уин7 .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митко по горе ти показа как, поста му на половина е верен.

п.п.По диска може да се направи почистване и преоразмеряване (вече си е малко рисковано но може в рамките на разумния риск е) и да добавите едни 57gb към D и после да ги прехвърлите към E но ми се струва не е работа за вас (без да искам да ви засегна). Но няма как да бъде премахнат напълно.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми може да си го закачиш и ползваш но ще бъде с различни букви и не може да се присъедини към C и D но може да се присъедини към пц-то и да го намираш и ползваш с различна нова буква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми може да си го закачиш и ползваш но ще бъде с различни букви и не може да се присъедини към C и D но може да се присъедини към пц-то и да го намираш и ползваш с различна нова буква.

Е добре де той има уин ХП на него ? Няма ли това да пречи по някакъв начин ? И как да го изчистя целият диск ? Да махна и операционна система и всичко ? И после разбира се как да го разделя или как да го направя като отделен диск "Буква" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре де той има уин ХП на него ? Няма ли това да пречи по някакъв начин ? И как да го изчистя целият диск ? Да махна и операционна система и всичко ? И после разбира се как да го разделя или как да го направя като отделен диск "Буква" ?

Няма да пречи. Закачаш го той най вероятно ще се появи с първата свободна буква ако не му я задай и после може да го форматираш без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да пречи. Закачаш го той най вероятно ще се появи с първата свободна буква ако не му я задай и после може да го форматираш без проблем.

Добре де, той до колкото си спомням беше с 2 букви, (С и Д сигурно) няма ли да се появят пак така на текущото ПЦ ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, той до колкото си спомням беше с 2 букви, (С и Д сигурно) няма ли да се появят пак така на текущото ПЦ ? 

не ! Ще му сложи първите две свободни F, G ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май така като гледам ще е по-добре да се направи чиста преинсталация, като преди това се изтрият и създадат наново дяловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.