Премини към съдържанието
z3ra7ul

Как мога да обединя 2 дяла

Препоръчан отговор

Записах си xp на единия дял 30гб, но имам и още един дял от 30гб, който въобще не го виждам в my computer ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start > Run > 'diskmgmt.msc' - там ще се покажат дисковете (ако са повече от един, ще се виждат като отделни устройства) и най-вероятно ще се види, че на единия дял не му е присвоена буква. P.S. И да, обединяването на дялове е нещо съвсем друго.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записах си xp на единия дял 30гб, но имам и още един дял от 30гб, който въобще не го виждам в my computer ?

Unallocatted ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да така е няма буква, как да я добавя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да така е няма буква, как да я добавя ?

от диск менажера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е активна тази опция, имам само Delete Pattion и Help

Да не се опитваш да даваш буква на дяла, в който е заделеният от бозата системен диск с партициите от 100МБ? Естествено че няма да стане да е активна опцията системният няма(видима) буква, а буква (С) се задава автоматично на дяла, на който се инсталира ОС-ма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не се опитваш да даваш буква на дяла, в който е заделеният от бозата системен диск с партициите от 100МБ? Естествено че няма да стане да е активна опцията системният няма(видима) буква, а буква (С) се задава автоматично на дяла, на който се инсталира ОС-ма.

Здравей.За да видиш 2 дял трябва да направиш следното:

Зареждаш Уиндоуса (диска)и като стигнеш до  двата дяла даваш на тоя партишан който не го виждаш в "моя компютър".Маркираш него и му даваш "Създай",мисля беше със бутон -С-.След като го инициализираш спираш инсталацията на Уиндоуса и трябва да го видиш вече.После само го форматираш в "моя компютър" и си готов.

Не го обесних много правилно но предполагам ме разбра :wink12:

P.s. А относно Обединяването на двата дяла в един само триеш двата дяла!!!

Редактирано от Djoro1974 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам каквото трябва :), автора на темата се надявам че е разбрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да дам буква на празния дял и там няма опциите, които казах. В другия дял C: е windows-a. Кажете какво да направя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да дам буква на празния дял и там няма опциите, които казах. В другия дял C: е windows-a. Кажете какво да направя ?

Погледни горния ми пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо трябва да създадеш дял и после го форматираш. Ако по някаква причина е омазана таблицата с дяловете, изтрий този на който искаш да дадеш буква. След успешно изтриване, го създай отново и форматирай.

п.п. Я си постни тука снимка от управлението на дискове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го това с уиндолс-а и сега имам 2 дяла който виждам в май компютър, сега какво да правя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.