Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Взех си нов монитор,но има един малък проблем.Захранващият кабел трябва да е изпънат доста при мястото на включване с компютъра,за да може да се включи самия монитор,като за целта съм залепил кабела с тиксо за бюрото,за да не мърда.В противен случай,ако не е залепен се изкривява малко и се губи връзката с тока.Това нормално ли е,или е някакъв проблем с монитора или кабела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дължината на захранващите кабели е стандартна 1,5 - 2 м. за различните производители. Не е нормално да работи така мониторът, може да се ползва удължител или разклонител за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако кабелът е с такъв конектор

Публикувано изображение

то наистина с някои монитори се случва да не подава напрежение както трябва, когато се размести. В общия случай трябва кабелът да е "прилепнал" добре в гнездото и да стои свободно - няма ли как да ползвате удължител или друг контакт?

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То дължина има достатъчно,но не там е въпроса.Казвам,че ако кабела  се изгъне малко,там където се включва с компютъра,се гаси монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То дължина има достатъчно,но не там е въпроса.Казвам,че ако кабела  се изгъне малко,там където се включва с компютъра,се гаси монитора.

Може кабелът да е пречупен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е има ли проблем да си го ползвам така прилелеп с тиксо към бюрото?Така кабела не мърда,стои си на място и си работи нормално.Въпроса е след време да не му се окаже зле това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е има ли проблем да си го ползвам така прилелеп с тиксо към бюрото?Така кабела не мърда,стои си на място и си работи нормално.Въпроса е след време да не му се окаже зле това?

Щом всичко е наред, карай така и си свиркай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да размениш захранващите кабели на компютъра и монитора. Може пък да не се налага залепяне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом всичко е наред, карай така и си свиркай.

Аз не бих рискувал - нов кабел е в рамките на 3-4 лева (може би и по-малко).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е нормално.

Не става ясно дали кабела е захранващ (посочен от колегата по-горе) или VGA/DVI кабел от монитора към компютъра (който е с винчета за закрепване).

Погледнете точно какъв тип е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е нормално. Не става ясно дали кабела е захранващ (посочен от колегата по-горе) или VGA/DVI кабел от монитора към компютъра (който е с винчета за закрепване). Погледнете точно какъв тип е.

Казано е "захранващ кабел", DVI и VGA не носят захранване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казано е "захранващ кабел", DVI и VGA не носят захранване!

Това е ясно. Но, не случайно съм цитирал по-горе какво е написал автора на темата.

...ако кабела  се изгъне малко,там където се включва с компютъра,се гаси монитора.

Затова попитах какъв е точно кабела.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Говориш точно за куплунга на кабела, който се свързва с куплинга на монитора и съм сигурен в това, защото се срещат много често такива кабели - с този лек "дефект". Връзката трябва да е много стабилна. Затова на първо време използвай поста на бургаския колега ice_leon и ако има полза, нека така си останат кабелите - разменени. Не можеш да го оправиш, защото куплунга на захранващия кабел /женският/ е пресован заедно с кабела и не е възможно да се доближат пластините, които куплират с мъжкия куплунг на монитора. По старите модели на този кабел /преди години/ нямат този проблем. Явлението е често наблюдавано. Другият начин е да намериш нов подходящ такъв кабел без да се появява този "дефект" .

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С подобен кабел няма ли да се избегне проблема ми,защото ще излиза настрани кабела и няма да се изкривява толкова,че да се губи връзката?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като монитора е нов и има гаранция, в магазина от който е закупен би трябвало да подменят кабела.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.