Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Тъй като миналата тема ми беше затрита по най-нахален начин (нахалството е от мене де, че не спазих правилата :Д). Та така. Имам си рутер от среден-висок клас D-LINK DIR-600. През 2-3 стени вече интернет едвам има. Остана ми варианта да опъна кабел до лаптопа ми, но имам само един 20 метров DialUP (телефонен кабел). Имам и VoIP устройство, което мога да вържа след рутера, а от там да вържа телефонния кабел, а той в RJ-11 буксата на лаптопа ми (забелязах, че има такава). Дали ще има интернет? И ако има с каква скорост ще е? (не вярвам да ми е 60 MBPS по този кабел :D) Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ви бягат някои понятия - няма такова нещо като "DialUP кабел", DialUP е метод за достъп до Интернет през PSTN. Какъв точно е кабелът? Ако е с четири жилки, си мисля, че би могъл да се преправи (да му се кримпнат RJ-45 конектори) и да заработи с рутер и други устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела е с 2 жилки :/ Нищо ли не може да се направи с него? Мога и снимка да му дам ако трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като искаш да опъваш кабел, купи си UTP. Ще ти излезе 10 - 12 лв. цялата работа.

P.S. Макар, че има доста по интелигентни решения на проблема, без кабели.

Редактирано от gyps (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сгъваш кабела на 2 , режеш да имаш 4 жила , 2 RJ45 ги крипваш и си готов имаш homemade кабел :)

Хайде стига глупости. И какво ще пуснеш по този телефонен кабел? 1мб/с

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоростите през телефонния модем са максимум до 56kbps download и 33.6kbps upload. Колкото и да ти пада Wi-Fi връзката пак ще е много по-добра от тая, а и не съм сигурен че въобще ще тръне по начина по който казваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, то не знам LAN на колко ще пусне, ама примерно ADSL2+ е с доста повече Мб/с, да не говорим за VDSL, която при използване на обикновен телефонен кабел теоретично пропуска:

(up to 52 Mbit/s downstream and 16 Mbit/s upstream) уикипедия

А за пълната скорост, която дава стандарта, разбира се, е нужен коаксиален кабел.

Съответно, проблема няма да е в кабела ;)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, то не знам LAN на колко ще пусне, ама примерно ADSL2+ е с доста повече Мб/с, да не говорим за VDSL, която при използване на обикновен телефонен кабел теоретично пропуска:

А за пълната скорост, която дава стандарта, разбира се, е нужен коаксиален кабел.

Съответно, проблема няма да е в кабела ;)

Само че ти ще му купиш концентратора за тази цел. Не че не става, но иска специално кодиране по мрежата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че ти ще му купиш концентратора за тази цел. Не че не става, но иска специално кодиране по мрежата

И без концентратор, съм напълно уверен че скорости доста на 1Мб/с ще пропусне. Освен ако си нямал предвид МБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И без концентратор, съм напълно уверен че скорости доста на 1Мб/с ще пропусне. Освен ако си нямал предвид МБ

Не, погледни какви са изискванията на етернет стандарта и после ще говорим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, погледни какви са изискванията на етернет стандарта и после ще говорим

Погледнах този материал, специално в точка 4.3...Интересен материал наистина :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнах този материал, специално в точка 4.3...Интересен материал наистина :)

А ти погледна ли какво трябва да усукването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти погледна ли какво трябва да усукването?

Да, вече съм по-образован и знам че може да се направи с подръчни техники. Все пак  не става въпрос  за 10Gbps през меден кабел, а за далеч по-ниски параметри.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При 50ст. на метър кви телефонни кабели  кви 5 лева :) Влизаш в първия ланаджия който ти се мерне и ти прави кабела за 2 мин .  Има и готови кабели по магазините . Телефонния кабел го ползвай за простор ,че той за друго и не става .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При 50ст. на метър кви телефонни кабели  кви 5 лева :) Влизаш в първия ланаджия който ти се мерне и ти прави кабела за 2 мин .  Има и готови кабели по магазините . Телефонния кабел го ползвай за простор ,че той за друго и не става .

Има резон човекът да иска да си ползва кабела примерно ако върви през стена. Съвсем друг въпрос е дали и колко добре ще работи на практика. Разбира се, че нов UTP/FTP кабел ще е в рамките на няколко лева, но не винаги може бързо и лесно да се прекара/положи вкъщи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той може да иска и да дигне блока с крик за Жигула  щото само него има но  нали се сещаш,че няма как да стане тоя номер. При положение,че тоя кабел струва колкото кутия цигари  аз не виждам смисъл да се  правят  глупави експерименти  с телефонни кабели и  тн.И единия и другия кабел се полагат еднакво добре  със най елементарни скоби от тел или пистолет за  тапициране ако се намери  случайно.Няма да огъва арматурно желязо  или кабела от трафопоста да го мисли толкова. Ако толкова му се свидят  кинтите да си измести рутера  с 5 метра и ще му се подобри сигнала. Купил си е рутер за 100 лева  и сега се чуди как  да спести 5 лева  :) Супер странни теми се пускат във форума в последно време :)

В тоя ред на питанки да се включа и аз с един  такъв въпрос ! Имам горелка  на газ дето пърлим прасето на коледа :) Искам да знам мога ли да я ползвам за оксижен ?

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Той може да иска и да дигне блока с крик за Жигула  щото само него има но  нали се сещаш,че няма как да стане тоя номер. При положение,че тоя кабел струва колкото кутия цигари  аз не виждам смисъл да се  правят  глупави експерименти  с телефонни кабели и  тн.И единия и другия кабел се полагат еднакво добре  със най елементарни скоби от тел или пистолет за  тапициране ако се намери  случайно.Няма да огъва арматурно желязо  или кабела от трафопоста да го мисли толкова. Ако толкова му се свидят  кинтите да си измести рутера  с 5 метра и ще му се подобри сигнала. Купил си е рутер за 100 лева  и сега се чуди как  да спести 5 лева  :) Супер странни теми се пускат във форума в последно време :)

В тоя ред на питанки да се включа и аз с един  такъв въпрос ! Имам горелка  на газ дето пърлим прасето на коледа :) Искам да знам мога ли да я ползвам за оксижен ?

"Супер странни теми се пускат във форума в последно време"

Много от хората във форума имат супер странни желания, макар и да са наясно, че последните не са осъществими. Важното било, че всеки можел да пита и каже, каквото си иска! Не коментирам поста на питащият, защото си прав. Рутер за 100 лева и кабел...за 5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Апф,,, Намерих един 10 метров FTP кабел под сървъра ми :D Не знам от къде се е взел, но работи прекрасно! Колкото до тоя телефонен кабел - както някой по горе спомена ще го ползвам за простор, Мъчих го, правих го интернет докара, НО не само, че връзката спираше на всеки 10 секунди, а и скороста беше ОТВРАТ! Най-много 1 мегабит... Абе както и да е. Сега всичко е ОК и благодаря за СПАМА! Айде поздрави от мен :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.