Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!

Купих си нов HDD 500gb и един приятел ми даде два по 160gb. Сложих ги и всичко е точно, но сега имам 4 дяла - C(в който е OS), D, F, E. Имали начин да обединя тези дялове D,F,E в един без да изгубя никаква data от тях? Това ще ги ги направили по-бавни? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Купих си нов HDD 500gb и един приятел ми даде два по 160gb. Сложих ги и всичко е точно, но сега имам 4 дяла - C(в който е OS), D, F, E. Имали начин да обединя тези дялове D,F,E в един без да изгубя никаква data от тях? Това ще ги ги направили по-бавни? 

Не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Да, само че за тази цел трябва да сте под Линукс (постоянно, не само за свързването) и да ползвате LVM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не

Аман от разбирачи! Като даваш такъв категоричен отговор, поне се обоснови!

Здравейте! Купих си нов HDD 500gb и един приятел ми даде два по 160gb. Сложих ги и всичко е точно, но сега имам 4 дяла - C(в който е OS), D, F, E. Имали начин да обединя тези дялове D,F,E в един без да изгубя никаква data от тях? Това ще ги ги направили по-бавни?

Може да се направи с EaseUS Partition Master например, но е добре все пак да си копирате важната информация на друг носител, тъй като никога няма 100% гаранция при такива операции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аман от разбирачи! Като даваш такъв категоричен отговор, поне се обоснови! Може да се направи с EaseUS Partition Master например, но е добре все пак да си копирате важната информация на друг носител, тъй като никога няма 100% гаранция при такива операции.

Доколкото разбирам отделните партиции са на отделни дискове, така че няма как да се обединят с този софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам отделните партиции са на отделни дискове, така че няма как да се обединят с този софтуер

Да, наясно съм, но тези дялове, които са на едно физическо устройство, все пак могат да се обединят, така на три физически диска може да има по един дял (общо три). По въпроса за бързината - 500-гигабайтовия диск аз бих го разделил поне на две, ако на него е Windows в момента, но зависи как точно е реализиран конструктивно - с колко плочи е и т.н. - но по мои наблюдения е добре OS да е във физически първите сектори на диска. Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите им! :wink12: Вече ми се изясни! 

Редактирано от Jaeger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.