Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Yoanbg

Избор на видео за това дъно asrock 785gm s3

Препоръчан отговор

Интересува ме искам по добра видео карта моля предложете за това дъно?.Със 600 ватово захранване съм!

Процесора ми е AMD Athlom II x4 645 3.10 GHz

до 250 300 лв

Редактирано от gamerbgs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да си ремонтирате заглавието, на темата. Все пак е нужно да знаем и модела на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да си ремонтирате заглавието, на темата. Все пак е нужно да знаем и модела на процесора.

Също така и разм.., бюджетът е от значение. Нали?  Грешен раздел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така и разм.., бюджетът е от значение. Нали?  Грешен раздел. 

Хм, направо я докладвай, то не виждам начин да се помогне на човека при настоящето състояние на темата, освен ако пак не наемем врачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е редактирано извинявам се ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядай. За по-сериозни карти си иска по-сериозен процесор(или оверклок на наличния) и захранващ блок от марка, която производителите му не се срамуват да сложат на стикера.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To хубаво, ама нито захранващия блок знаем какъв е, нито кутията колко е широка, нито нищо. Но ще предложа, след това ще оразмерите кутията, както и да споделите точния модел на захранващия блок. Първо като качество/цена/производителност е видеокартата на GB. Другата е на Asus, която е по-безшумна и е от AMD. Трета несъобразена достатъчно с качество на изработка, но пък производителна е тази на PowerColor.

GB GV-N65TBOC-2GD ASUS HD7850-DC-1GD5 TUL AX7850 2GBD5-2DHPP Това са вариантите около бюджетът. За 250 лева взимате R7 260X, която е с около 10% по-слабо производителна от по-горе посочените. Разбира се, ще се избира спрямо приложенията, които ще се ползват, така се стига и до правилен избор. Успех! 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение  Това ми е кутията нямам представа колко е широка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя кутията ще е предостатъчна, имам предвид като размери. Но ми се струва, че това някаква шега, защото кутията е струва "колкото" видеокартата. Ако не сте я закупили или смятате да закупувате нещо, отворете си тема в съответния раздел, за да можем да сформираме прилична конфигурация или подбор на компонентите.  Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е кутията нямам представа колко е широка

Повече от достатъчно широка е. Ма тя кутията струва колкото чаркалъка в нея, ако не и повече. :)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеВъв

никакъв случай не е шега! ДДР5 ще ми тръгне ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДДР5 ще ми тръгне ли?

Разбира се, това е високия стандарт при съвременните видеокарти и е предпочитан пред DDR3. Така, че да.  Успех в избора! 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, това е високия стандарт при съвременните видеокарти и е предпочитан пред DDR3. Така, че да. 

Успех в избора! 

Публикувано изображение 2х4=8 толкова ми позволява дъното няма значение от марката става на всички нали говоря за слота?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2х4=8 толкова ми позволява дъното няма значение от марката става на всички нали говоря за слота?

Някак си не схванах въпроса или не е въпрос, не знам. Но ако питате дали тази ще заработи на въпросната дънна платка, отговорът е да. Има си списък с поддържаните памети, проверете на сайта на производителя.  Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение 2х4=8 толкова ми позволява дъното няма значение от марката става на всички нали говоря за слота?

Не знаем дали си с боксовото охлаждане на процесора и колко място има. Ако си с някой допълнително закупен висок клас  cooler, с широк радиатор, тези високи гребени може и да опрат в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаем дали си с боксовото охлаждане на процесора и колко място има. Ако си с някой допълнително закупен висок клас  cooler, с широк радиатор, тези високи гребени може и да опрат в него.

Публикувано изображениестава ли една плоча вместо две по 4 а една 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte GV-N660OC-2GD

Power requirement 

450W

Тази ще ми тръгне ли 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениестава ли една плоча вместо две по 4 а една 8

Жълтеникаво захранване, поне така се вижда от снимката. Но си дай точния модел на захранването  ! Някои фортрони също са тенекиени, но са качествени.  Защо по дяволите си решил да туриш дънна платка от малкия форм фактор, като имаш такава кутия ? Огромен и некадърно поставен вентилатор отпред, вентилатор отстрани, а караш с боксово охлаждане ?

Gigabyte GV-N660OC-2GD

Power requirement 

450W

Тази ще ми тръгне ли 

Какво ти е захранването, бе ? По принцип ще тръгне и на по-слаби захранвания, със тия 450 вата просто си вързват гащите....

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

става ли една плоча вместо две по 4 а една 8

Gigabyte GV-N660OC-2GD

Power requirement 

450W

Тази ще ми тръгне ли 

Става паметта и две пръчки стават, видеокартата трябва да измериш да не пречи вентилатора поставен в дъното на кутиията, щото картата е 26 санти дълга.

П.П. Също така е добре както и колегата попита, да уточниш модела на захранващият блок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перката си седи на капака просто е свалена за да махна капака да не ми пречи ;) захранването e 

switching power supply ATX-600W P4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перката си седи на капака просто е свалена за да махна капака да не ми пречи ;) захранването e 

switching power supply ATX-600W P4

ние знаем, че продуктът е захранване, ама какъв е модела ? Или нищо не пише ? Ако не пише нищо, значи е ментеляк от тия за 20 лева, нищо, че пише 600 вата - то дали и 300 ще изкара...Да не говорим колко са стабилни волтажите и колко пулсации има. 

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ние знаем, че продуктът е захранване, ама какъв е модела ? Или нищо не пише ? Ако не пише нищо, значи е ментеляк от тия за 20 лева, нищо, че пише 600 вата - то дали и 300 ще изкара...Да не говорим колко са стабилни волтажите и колко пулсации има. 

Моля те чети switching power supply Модел  ATX-600W P4 Това пише и вече цифри и волтажи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля те чети switching power supply Модел  ATX-600W P4 Това пише и вече цифри и волтажи 

Ами на снимката се вижда не колкото ми се иска добре. Това се отнася и за вентилатора :)

Това което си написал за захравнването, не е марката и модела, а по-скоро версията. Принципно китайците сглобяват определена версия захранващи блокове, после на тях се слагат лепенките на различни брандове...Съответните ги пускат като свои евтини серии, в някои от случаите дори сериите от среден клас се сглобяват в КНР или в друга от държавите, където са с интересна форма на клепките. Както и да е. След като на лепенката няма напис и лого на някоя от известните марки, което щеше да се набие веднага на очи, значи вероятно е евтина серия :(

П.п. Но пък вероятно е достатъчна да поеме описаните чаркове, ако си работят на фабричните честоти и не се (из)насилват с клокване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на снимката се вижда не колкото ми се иска добре. Това се отнася и за вентилатора :)

Това което си написал за захравнването, не е марката и модела, а по-скоро версията. Принципно китайците сглобяват определена версия захранващи блокове, после на тях се слагат лепенките на различни брандове...Съответните ги пускат като свои евтини серии, в някои от случаите дори сериите от среден клас се сглобяват в КНР или в друга от държавите, където са с интересна форма на клепките. Както и да е. След като на лепенката няма напис и лого на някоя от известните марки, което щеше да се набие веднага на очи, значи вероятно е евтина серия :(

П.п. Но пък вероятно е достатъчна да поеме описаните чаркове, ако си работят на фабричните честоти и не се (из)насилват с клокване.

Объркан съм вече :( скоро ще ги купя тези работи и ако не издържи захранването тогава ще го мисля! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми помогне , имам лек проблем с ПС-то когато влезна в (my computer,D: и оттам зацепва не мога нито да влезна в папките ми които са там нито нищо , и след като зацепи има нужда от RESTART , някой да знае от къде идва този проблем ? :(

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от Tosho55
      Здравейте,та искам да си сглобя някаква машинка,с която да мога да подкарам абсолютно всички игри в момента с бюджет около 1600 лева и също така имам въпрос,та вчера намерих този испански сайт от един приятел https://www.pccomponentes.com/sistemas-operativos и забелязвам,че дори видеокартите са нормални цени,както знаете в момента заради копачите цените на видео картите се е покачила драстично,та имате ли някакви мнения?Води се,че са чисто нови,но според вас дали има някакъв шанс да имат проблеми или случайно да ме измамят? Също така разполагам с монитор,имам и хард диск но е само 400 гб,което мисля,че не е достатъчно така че не смятам да го използвам.Благодаря предварително!

• от Little Джигит
      Здравейте! Нов съм в сайта. Приятно ми е, Александър! Знам че има много изписани постове на тема "проблеми с видео карта" и т.н., но не намерих случай подобен на моя. Проблемът е следният - когато поставя видео картата в слота (видео картата е nvidia geforce 8500gt 256mb 128-bit) и сложа VGA кабелът, пускам компютъра всичко, тръгва, но почват да излизат цветни пикселчета, инсталирам драйверите, рестартирам компютъра и пак същият проблем. Надявам се разбрах те, какво имам предвид. Някви идеи защо става така?
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
    • от CarToFa
      Здравейте ,скоро си купих компютър ,който е на 4 5 години .Смених му видео картата ,защото старата не тръгваше с Asus  Nvidia Gt730 4GB втора ръка и друга забележка ,че хардиск ми издава шум постоянно.Проблема ми е като играя и по някое време екрана ми замръзва и може след малко да отбие или не отбива а трябва да го рестартирам ,някой път ми се променя и резолюция и в настройки ми няма оптималната която е 1440 х на нещо си . Компютър е с 4 рам ДДР3 и процесос Интел Пентиум 3.0 гигахерца двуядрен .Гледам съм температура ,но си седят по на 40 градуса някъде.
      Ще бъда благодарен ако помогнете .Ако трябва още информация пишете.
      Благодаря предварително.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.