Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Yoanbg

Избор на видео за това дъно asrock 785gm s3

Препоръчан отговор

Интересува ме искам по добра видео карта моля предложете за това дъно?.Със 600 ватово захранване съм!

Процесора ми е AMD Athlom II x4 645 3.10 GHz

до 250 300 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да си ремонтирате заглавието, на темата. Все пак е нужно да знаем и модела на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да си ремонтирате заглавието, на темата. Все пак е нужно да знаем и модела на процесора.

Също така и разм.., бюджетът е от значение. Нали?  Грешен раздел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така и разм.., бюджетът е от значение. Нали?  Грешен раздел. 

Хм, направо я докладвай, то не виждам начин да се помогне на човека при настоящето състояние на темата, освен ако пак не наемем врачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е редактирано извинявам се ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядай. За по-сериозни карти си иска по-сериозен процесор(или оверклок на наличния) и захранващ блок от марка, която производителите му не се срамуват да сложат на стикера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To хубаво, ама нито захранващия блок знаем какъв е, нито кутията колко е широка, нито нищо. Но ще предложа, след това ще оразмерите кутията, както и да споделите точния модел на захранващия блок. Първо като качество/цена/производителност е видеокартата на GB. Другата е на Asus, която е по-безшумна и е от AMD. Трета несъобразена достатъчно с качество на изработка, но пък производителна е тази на PowerColor.

GB GV-N65TBOC-2GD ASUS HD7850-DC-1GD5 TUL AX7850 2GBD5-2DHPP Това са вариантите около бюджетът. За 250 лева взимате R7 260X, която е с около 10% по-слабо производителна от по-горе посочените. Разбира се, ще се избира спрямо приложенията, които ще се ползват, така се стига и до правилен избор. Успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение  Това ми е кутията нямам представа колко е широка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя кутията ще е предостатъчна, имам предвид като размери. Но ми се струва, че това някаква шега, защото кутията е струва "колкото" видеокартата. Ако не сте я закупили или смятате да закупувате нещо, отворете си тема в съответния раздел, за да можем да сформираме прилична конфигурация или подбор на компонентите.  Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е кутията нямам представа колко е широка

Повече от достатъчно широка е. Ма тя кутията струва колкото чаркалъка в нея, ако не и повече. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеВъв

никакъв случай не е шега! ДДР5 ще ми тръгне ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДДР5 ще ми тръгне ли?

Разбира се, това е високия стандарт при съвременните видеокарти и е предпочитан пред DDR3. Така, че да.  Успех в избора! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, това е високия стандарт при съвременните видеокарти и е предпочитан пред DDR3. Така, че да. 

Успех в избора! 

Публикувано изображение 2х4=8 толкова ми позволява дъното няма значение от марката става на всички нали говоря за слота?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2х4=8 толкова ми позволява дъното няма значение от марката става на всички нали говоря за слота?

Някак си не схванах въпроса или не е въпрос, не знам. Но ако питате дали тази ще заработи на въпросната дънна платка, отговорът е да. Има си списък с поддържаните памети, проверете на сайта на производителя.  Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение 2х4=8 толкова ми позволява дъното няма значение от марката става на всички нали говоря за слота?

Не знаем дали си с боксовото охлаждане на процесора и колко място има. Ако си с някой допълнително закупен висок клас  cooler, с широк радиатор, тези високи гребени може и да опрат в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаем дали си с боксовото охлаждане на процесора и колко място има. Ако си с някой допълнително закупен висок клас  cooler, с широк радиатор, тези високи гребени може и да опрат в него.

Публикувано изображениестава ли една плоча вместо две по 4 а една 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte GV-N660OC-2GD

Power requirement 

450W

Тази ще ми тръгне ли 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениестава ли една плоча вместо две по 4 а една 8

Жълтеникаво захранване, поне така се вижда от снимката. Но си дай точния модел на захранването  ! Някои фортрони също са тенекиени, но са качествени.  Защо по дяволите си решил да туриш дънна платка от малкия форм фактор, като имаш такава кутия ? Огромен и некадърно поставен вентилатор отпред, вентилатор отстрани, а караш с боксово охлаждане ?

Gigabyte GV-N660OC-2GD

Power requirement 

450W

Тази ще ми тръгне ли 

Какво ти е захранването, бе ? По принцип ще тръгне и на по-слаби захранвания, със тия 450 вата просто си вързват гащите....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

става ли една плоча вместо две по 4 а една 8

Gigabyte GV-N660OC-2GD

Power requirement 

450W

Тази ще ми тръгне ли 

Става паметта и две пръчки стават, видеокартата трябва да измериш да не пречи вентилатора поставен в дъното на кутиията, щото картата е 26 санти дълга.

П.П. Също така е добре както и колегата попита, да уточниш модела на захранващият блок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перката си седи на капака просто е свалена за да махна капака да не ми пречи ;) захранването e 

switching power supply ATX-600W P4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перката си седи на капака просто е свалена за да махна капака да не ми пречи ;) захранването e 

switching power supply ATX-600W P4

ние знаем, че продуктът е захранване, ама какъв е модела ? Или нищо не пише ? Ако не пише нищо, значи е ментеляк от тия за 20 лева, нищо, че пише 600 вата - то дали и 300 ще изкара...Да не говорим колко са стабилни волтажите и колко пулсации има. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ние знаем, че продуктът е захранване, ама какъв е модела ? Или нищо не пише ? Ако не пише нищо, значи е ментеляк от тия за 20 лева, нищо, че пише 600 вата - то дали и 300 ще изкара...Да не говорим колко са стабилни волтажите и колко пулсации има. 

Моля те чети switching power supply Модел  ATX-600W P4 Това пише и вече цифри и волтажи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля те чети switching power supply Модел  ATX-600W P4 Това пише и вече цифри и волтажи 

Ами на снимката се вижда не колкото ми се иска добре. Това се отнася и за вентилатора :)

Това което си написал за захравнването, не е марката и модела, а по-скоро версията. Принципно китайците сглобяват определена версия захранващи блокове, после на тях се слагат лепенките на различни брандове...Съответните ги пускат като свои евтини серии, в някои от случаите дори сериите от среден клас се сглобяват в КНР или в друга от държавите, където са с интересна форма на клепките. Както и да е. След като на лепенката няма напис и лого на някоя от известните марки, което щеше да се набие веднага на очи, значи вероятно е евтина серия :(

П.п. Но пък вероятно е достатъчна да поеме описаните чаркове, ако си работят на фабричните честоти и не се (из)насилват с клокване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на снимката се вижда не колкото ми се иска добре. Това се отнася и за вентилатора :)

Това което си написал за захравнването, не е марката и модела, а по-скоро версията. Принципно китайците сглобяват определена версия захранващи блокове, после на тях се слагат лепенките на различни брандове...Съответните ги пускат като свои евтини серии, в някои от случаите дори сериите от среден клас се сглобяват в КНР или в друга от държавите, където са с интересна форма на клепките. Както и да е. След като на лепенката няма напис и лого на някоя от известните марки, което щеше да се набие веднага на очи, значи вероятно е евтина серия :(

П.п. Но пък вероятно е достатъчна да поеме описаните чаркове, ако си работят на фабричните честоти и не се (из)насилват с клокване.

Объркан съм вече :( скоро ще ги купя тези работи и ако не издържи захранването тогава ще го мисля! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми помогне , имам лек проблем с ПС-то когато влезна в (my computer,D: и оттам зацепва не мога нито да влезна в папките ми които са там нито нищо , и след като зацепи има нужда от RESTART , някой да знае от къде идва този проблем ? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от Tosho55
      Здравейте,та искам да си сглобя някаква машинка,с която да мога да подкарам абсолютно всички игри в момента с бюджет около 1600 лева и също така имам въпрос,та вчера намерих този испански сайт от един приятел https://www.pccomponentes.com/sistemas-operativos и забелязвам,че дори видеокартите са нормални цени,както знаете в момента заради копачите цените на видео картите се е покачила драстично,та имате ли някакви мнения?Води се,че са чисто нови,но според вас дали има някакъв шанс да имат проблеми или случайно да ме измамят? Също така разполагам с монитор,имам и хард диск но е само 400 гб,което мисля,че не е достатъчно така че не смятам да го използвам.Благодаря предварително!

• от Little Джигит
      Здравейте! Нов съм в сайта. Приятно ми е, Александър! Знам че има много изписани постове на тема "проблеми с видео карта" и т.н., но не намерих случай подобен на моя. Проблемът е следният - когато поставя видео картата в слота (видео картата е nvidia geforce 8500gt 256mb 128-bit) и сложа VGA кабелът, пускам компютъра всичко, тръгва, но почват да излизат цветни пикселчета, инсталирам драйверите, рестартирам компютъра и пак същият проблем. Надявам се разбрах те, какво имам предвид. Някви идеи защо става така?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.