Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам за Power опцийте на компютъра ми , те са 4 отметки : Balanced , High Performance , AMD POWER PLAN и Power Saver.

Когато посоча AMD Power Plan или High Performance бързината на процесора ми се усилва на максимално , но искам да попитам това нещо помага ли в игрите като дигане на FPS или просто подкарване на по силни игри , ефекти с тези избори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам за Power опцийте на компютъра ми , те са 4 отметки : Balanced , High Performance , AMD POWER PLAN и Power Saver.

Когато посоча AMD Power Plan или High Performance бързината на процесора ми се усилва на максимално , но искам да попитам това нещо помага ли в игрите като дигане на FPS или просто подкарване на по силни игри , ефекти с тези избори.

Да, помагат, тогава процесора работи на максимална скорост (и съответно консумира най-много енергия)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз попринцип оставям ПЦ-то на Balanced , но когато играя игри който ги подкарвам и на Balanced кой избор да избера препоръчителният Balanced или тези по - силните ? Кое е по- добре за машината е въпросът ми.

Редактирано от Nelorin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз попринцип оставям ПЦ-то на Balanced , но когато играя игри който ги подкарвам и на Balanced кой избор да избера препоръчителният Balanced или тези по - силните ? Кое е по- добре за машината е въпросът ми.

Зависи, ако искате да изкарате много мощност е едно. Ако е лаптоп и искате да пестите батерията е друго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи, ако искате да изкарате много мощност е едно. Ако е лаптоп и искате да пестите батерията е друго

Не. Не ми е чак толкова до мощноста просто ако е на Balanced , а играта си я подкарва добре има ли смисъл да пускам изобщо по голямата мощност на процесора , ще има ли опасност от загряване нещо , ако си ги играя на Balanced или не ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Не ми е чак толкова до мощноста просто ако е на Balanced , а играта си я подкарва добре има ли смисъл да пускам изобщо по голямата мощност на процесора , ще има ли опасност от загряване нещо , ако си ги играя на Balanced или не ? 

Именно при балансиран режим вероятността от прегряване е малка, защото тогава процесора ви работи на ниска честота и съответно консумира по-малко енергия и излъчва по-малко топлина

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно при балансиран режим вероятността от прегряване е малка, защото тогава процесора ви работи на ниска честота и съответно консумира по-малко енергия и излъчва по-малко топлина

Ясно мерси за отговорите това е общо взето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.