Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

KOCKAR

Въпрос за Power options

Препоръчан отговор

Искам да попитам за Power опцийте на компютъра ми , те са 4 отметки : Balanced , High Performance , AMD POWER PLAN и Power Saver.

Когато посоча AMD Power Plan или High Performance бързината на процесора ми се усилва на максимално , но искам да попитам това нещо помага ли в игрите като дигане на FPS или просто подкарване на по силни игри , ефекти с тези избори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам за Power опцийте на компютъра ми , те са 4 отметки : Balanced , High Performance , AMD POWER PLAN и Power Saver.

Когато посоча AMD Power Plan или High Performance бързината на процесора ми се усилва на максимално , но искам да попитам това нещо помага ли в игрите като дигане на FPS или просто подкарване на по силни игри , ефекти с тези избори.

Да, помагат, тогава процесора работи на максимална скорост (и съответно консумира най-много енергия)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз попринцип оставям ПЦ-то на Balanced , но когато играя игри който ги подкарвам и на Balanced кой избор да избера препоръчителният Balanced или тези по - силните ? Кое е по- добре за машината е въпросът ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз попринцип оставям ПЦ-то на Balanced , но когато играя игри който ги подкарвам и на Balanced кой избор да избера препоръчителният Balanced или тези по - силните ? Кое е по- добре за машината е въпросът ми.

Зависи, ако искате да изкарате много мощност е едно. Ако е лаптоп и искате да пестите батерията е друго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи, ако искате да изкарате много мощност е едно. Ако е лаптоп и искате да пестите батерията е друго

Не. Не ми е чак толкова до мощноста просто ако е на Balanced , а играта си я подкарва добре има ли смисъл да пускам изобщо по голямата мощност на процесора , ще има ли опасност от загряване нещо , ако си ги играя на Balanced или не ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Не ми е чак толкова до мощноста просто ако е на Balanced , а играта си я подкарва добре има ли смисъл да пускам изобщо по голямата мощност на процесора , ще има ли опасност от загряване нещо , ако си ги играя на Balanced или не ? 

Именно при балансиран режим вероятността от прегряване е малка, защото тогава процесора ви работи на ниска честота и съответно консумира по-малко енергия и излъчва по-малко топлина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно при балансиран режим вероятността от прегряване е малка, защото тогава процесора ви работи на ниска честота и съответно консумира по-малко енергия и излъчва по-малко топлина

Ясно мерси за отговорите това е общо взето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.