Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
EquilibriУМ

Премахване на линквоте и javascript код от PDF файлове

Препоръчан отговор

Търся програма/скрипт за премахване на линквоте и javascript код от PDF файлове. Наясно съм, че може да се направи ръчно със всеки текстов редактор, но не е практично тъй като файловете са доста. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираш виртуален принтер ( dopdf например , т'ва се сещам , има и други ) , отваряш документа с Файърфокс и после го отпечатваш с него , не го сваляш . Така е при Уйндоус , в Линукс не инсталираш нищо , то си го има .

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираш виртуален принтер ( dopdf например , т'ва се сещам , има и други ) , отваряш документа с Файърфокс и после го отпечатваш с него , не го сваляш . Така е при Уйндоус , в Линукс не инсталираш нищо , то си го има .

Благодаря, ако не намеря по-добро решение ще пробвам. Проблема е, че за да обработя 100+ файла по този начин пак ще ми отнеме доста време, а и не споменах, но файловете са вече свалени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Предполагам ще стане по-бързо и лесно, простото конвертиране в .doc/.docx и повторно създаване на файловете в .pdf А в Word има инструменти за премахване на линковете,  може и в цял документ наведнъж, а може би и в повече от един документ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная дали ще ти е от полза,но все пак: http://pdfjavascriptst.sourceforge.net

Да, точно каквото ми трябва, само да не беше Java приложение. Зарекъл съм се да не слагам Java на компютъра си освен ако нямам насочен гранатомет към слабините си.

Предполагам ще стане по-бързо и лесно, простото конвертиране в .doc/.docx и повторно създаване на файловете в .pdf А в Word има инструменти за премахване на линковете,  може и в цял документ наведнъж, а може би и в повече от един документ

Опасявам се, че при конвертирането може да се загуби част от съдържанието, тъй като има формули, специални символи и прочие проблематични за конвертиране елементи. Ако не намеря друг вариант ще пробвам. Бахти претенциозния тип станах, но какво да се прави... Благодаря и на двама Ви!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знаеш ли програма как  да  ги премахна код

какъв код и от какво? АКо е от ПДФ по-горе има описан начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какъв код и от какво? АКо е от ПДФ по-горе има описан начин

не пдф другите рограми  как да махна кода им

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не пдф другите рограми  как да махна кода им

Здравейте !

PDF (Portable Document Format) е файлов формат, не програма.

Моля, уточнете какво искате да постигнете - предполагам става дума да премахнете javascript и линкове от файл, който не е PDF ? 

Ако е така, уточнете за какъв тип файл става дума, както Ви попита колегата по-горе, за да знаем за какво иде реч.

Може да се опитате да формулирате по - ясно въпроса си, тъй като в текущия си вид, поне за мен, е неразбираем.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

PDF (Portable Document Format) е файлов формат, не програма.

Моля, уточнете какво искате да постигнете - предполагам става дума да премахнете javascript и линкове от файл, който не е PDF ? 

Ако е така, уточнете за какъв тип файл става дума, както Ви попита колегата по-горе, за да знаем за какво иде реч.

Може да се опитате да формулирате по - ясно въпроса си, тъй като в текущия си вид, поне за мен, е неразбираем.

Поздрави !

искам да махна код на рограта да не мисе пядва помече  дава 30 дни да позвам после купи  аз искам  да махна това  несто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да махна код на рограта да не мисе пядва помече  дава 30 дни да позвам после купи  аз искам  да махна това  несто

Прочетете правилата на форума, особено точка 2.10!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.