Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

enuff

как да променя хард диск на системен

Препоръчан отговор

Както се вижда от скрийншот-а Windows-а ми е инсталиран на С:, но дял G, който е на друг физически хард диск е 'system'. В това положение въпреки че в БИОС съм настоил да зарежда от диска, на който е С:, ако махна втория хард Windows не зарежда. Явно трябва да се промени С: на system, за да мога да махна втория хард. 

Въпросът е как да го направя най-лесно и без да се налага да преинсталирам?

post-19444-0-94504500-1383502845_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

забрави ! Нова преинсталация .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

забрави ! Нова преинсталация .

Всичките тая вечер го ударихте на радикални методи обаче... Към автора - най-вероятно по някаква причина на G: се намира boot loader-ът на Windows. Аз лично бих пробвал следното: да откача втория диск (на който са G: и E:) и да пусна Startup Repair от диск/флашка с Windows 7 - нещо значително по-безболезнено от инсталация на чисто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, попрочетох по чуждите форуми и има начини и без преиснталация. Препоръчват с Partition Wizard. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да оправиш boot loader-а с EasyBCD, работи се лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EasyBCD показва:

There is one entry in the Windows bootloader.

Default: Windows 7
Timeout: 30 seconds
Boot Drive: G:

Entry #1
Name: Windows 7
BCD ID: {current}
Drive: C:
Bootloader Path: Windowssystem32winload.exe

Явно това 'Boot Drive: G:' е проблема. Ако само го изтрия този ред или го променя на 'Boot Drive: C:' ще се оправи ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EasyBCD показва:

There is one entry in the Windows bootloader.

Default: Windows 7
Timeout: 30 seconds
Boot Drive: G:

Entry #1
Name: Windows 7
BCD ID: {current}
Drive: C:
Bootloader Path: Windowssystem32winload.exe

Явно това 'Boot Drive: G:' е проблема. Ако само го изтрия този ред или го променя на 'Boot Drive: C:' ще се оправи ли?

Аз поне щях да пробвам преди да пиша.

Но най вероятно не. На теб ти трябва MBR на C драйв поправен.

Откачаш диск G и стартираш някой бут менажер от CD да ти намери изгубени ОС-и и да ги направи да се стартират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз питам, защото ако първо пробвам и после не се стартира Уиндолс-а няма да се върна и да го добавя. 

Може ли да ми препоръчаш някой буут мениджър, защото аз не се сещам точно за каква програма става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай първо трето мнение от темата (ако не си го пробвал) и ако не я намери пробвай с Grub . Но при всички случаи трябва да си с откачен диск G.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.