Премини към съдържанието
The Reaper

Intel HD Graphics Control Panel не се появява в системния трей

Препоръчан отговор

Темата е продължение не последната ми, в която питах как по- точно да си изтегля дравери за процесора (intel i5 4670), та в предната тема исках да знам как да си тегля последните драйвери за процесора, та дръпнах ги аз, деинсталирах стария, рестартирах и инсталирах новия драйвер, но има лек проблем, който мене ме дразни. Когато се стартира машината контролния център на интел, го няма във системния трей, не се показва, ( а аз така си бях свикнал да го виждам) и като кликна с десен бутон върху декстопа в излезлите опции го няма ( а със стария драйвер не беше така, смисъл имаше го) та питам как да го накарам да се стартира с уиндоу-са ( да се появява в системния трей), уиндоуса ми е 7-ца х64 ultimate.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/200/6720200r.png точка 3 не мога да я намеря или липсва ...

http://prikachi.com/images/209/6720209l.png  сега гледам там си е ама не мога да вляза в центъра има опция exit и това е http://prikachi.com/images.php?images/214/6720214K.png

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/200/6720200r.png точка 3 не мога да я намеря или липсва ...

http://prikachi.com/images/209/6720209l.png  сега гледам там си е ама не мога да вляза в центъра има опция exit и това е http://prikachi.com/images.php?images/214/6720214K.png

А дали не си цъкнал на бутона, или опцията да е такава по подразбиране на "Always hide" за съответната иконка на HD Graphics като нотификация в системният трей?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали не си цъкнал на бутона, или опцията да е такава по подразбиране на "Always hide" за съответната иконка на HD Graphics като нотификация в системният трей?

Невъзможно.... все пак се наложи да деинсталирам новия драйвер и да сложа стария, това което ми направи впечатление е че стария драйвер (оригиналния) е с размер почти 330мб, докато новия е само 240 защо е така според мен причината е че или съм дръпнал орязана версия на драйвера, което не виждам как може да стане след като е изтеглен от официалния сайт на интел, не знам каква е причината ама аз мисля да си карам с оригиналния ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невъзможно.... все пак се наложи да деинсталирам новия драйвер и да сложа стария, това което ми направи впечатление е че стария драйвер (оригиналния) е с размер почти 330мб, докато новия е само 240 защо е така според мен причината е че или съм дръпнал орязана версия на драйвера, което не виждам как може да стане след като е изтеглен от официалния сайт на интел, не знам каква е причината ама аз мисля да си карам с оригиналния ...

Не е невъзможно, защото въпросната настройка не е част от драйвера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък друго 20 http://prikachi.com/images/668/6720668b.png това ми излиза като река да кликна на командата "display" гледам в интернет много се оплакват от това, моля помогнете  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уф. То така на парче, темата ще стигне Луната скоро. Или пък ще станат камара с теми. Защо просто не си купиш ОС и проблема да приключи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уф. То така на парче, темата ще стигне Луната скоро. Или пък ще станат камара с теми. Защо просто не си купиш ОС и проблема да приключи.

проблемът не е от ос виж из нета колко хора се оплакват от това ... казват че е или от нетфреймуорка или от драйверите ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблемът не е от ос виж из нета колко хора се оплакват от това ... казват че е или от нетфреймуорка или от драйверите ... 

Ми не знам дали е това, което си мислиш. Защо просто не влезе в мениджъра на устройствата и не натисна "update driver" на устройството което ти е нужно, за да стане всичко както е по реда си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не знам дали е това, което си мислиш. Защо просто не влезе в мениджъра на устройствата и не натисна "update driver" на устройството което ти е нужно, за да стане всичко както е по реда си?

опитах, изписва ми че няма по- нова версия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитах, изписва ми че няма по- нова версия...

Трябваше още от самото начало така да процедираш. След като няма по нов - няма и толкова. Кой знае с действията кои регистри и зависимости си омазал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше още от самото начало така да процедираш. След като няма по нов - няма и толкова. Кой знае с действията кои регистри и зависимости си омазал.

е да ама в сайта на интел има по- нов за това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е да ама в сайта на интел има по- нов за това...

И какво мислиш че щеше да постигнеш с него повече от сертифицирания, намиращ се в хранилищата на Майкрософт. Впрочем и по-новият драйвер, след време като мине нужните проверки също ще се озове там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво мислиш че щеше да постигнеш с него повече от сертифицирания, намиращ се в хранилищата на Майкрософт. Впрочем и по-новият драйвер, след време като мине нужните проверки също ще се озове там.

Е то като ше е така вие защо си обновявате драйверите за видеото ???, а и сега на вас не ви ли се струва странно единия драйвер да е 350мб (оригиналния) а новия (от сайта на интел) да е 135мб??? много ясно че нещо липсва ( не е в архив нито единия от двата), та друго ми идва на ум (макар че не пълна лудост) ами ако инсталирам новия драйвер върху стария без да деинсталирам нищо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то като ше е така вие защо си обновявате драйверите за видеото ???, а и сега на вас не ви ли се струва странно единия драйвер да е 350мб (оригиналния) а новия (от сайта на интел) да е 135мб??? много ясно че нещо липсва ( не е в архив нито единия от двата), та друго ми идва на ум (макар че не пълна лудост) ами ако инсталирам новия драйвер върху стария без да деинсталирам нищо ?

Ми не, не съм си обновявал никакви драйвери досега(от хм 2009 не съм) изключая обновена дистрибуция на DirectX ма то не е драйвер). Нищо не е спряло да ми работи, или да си влоши работата поради тази причина. ;) А съм с най-новите версии на браузерите и програмите, които използувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не, не съм си обновявал никакви драйвери досега(от хм 2009 не съм) изключая обновена дистрибуция на DirectX ма то не е драйвер). Нищо не е спряло да ми работи, или да си влоши работата поради тази причина. ;) А съм с най-новите версии на браузерите и програмите, които използувам.

офф не знам какво да правя, аз не мога да си обясня как може единия драйвер да е 350мб, а новия да е 130, това не мога да си го обясня... добре днеска смятам да направя преинсталация и питам, кой драйвер да слова за процесора, най- новия от сайта на интел или оригиналния (който дава грешка при влизане в дискплей менюто ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

офф не знам какво да правя, аз не мога да си обясня как може единия драйвер да е 350мб, а новия да е 130, това не мога да си го обясня... добре днеска смятам да направя преинсталация и питам, кой драйвер да слова за процесора, най- новия от сайта на интел или оригиналния (който дава грешка при влизане в дискплей менюто ?

За да дава тази грешка, причината едва ли е в драйвера за видеото.  По-скоро релийза на ОС, който ползуваш е кофти подпрян. Или пък просто е правен преди да излезе поддръжката на процесора ти, който е сравнително нов. Решението е закупуване на ОС-ма. Тогава всичко ще е по-начало наред. Другият вариант е, да си намериш по-нова пиратка, което не насърчавам по никакъв начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да дава тази грешка, причината едва ли е в драйвера за видеото.  По-скоро релийза на ОС, който ползуваш е кофти подпрян. Или пък просто е правен преди да излезе поддръжката на процесора ти, който е сравнително нов. Решението е закупуване на ОС-ма. Тогава всичко ще е по-начало наред. Другият вариант е, да си намериш по-нова пиратка, което не насърчавам по никакъв начин.

ОС няма да закупя при всички положния ... ще пробвам да инсталирам новия драйвер върху стария ( това е посления вариянт който ми остана, така и така смятам да правя преинсталация... )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.