Премини към съдържанието
Temujin

Изхвърляне на стари части/компоненти?

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми подскаже къде е удачно да се изхвърлят стари и неработещи хардуерни части/компоненти като например дънни платки, вентилатори, захранване и прочие (може и други джаджи като mp3 player-и, телефони, и т.н.)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май имаше фирма, или няколко фирми, която/които ги изкупува и претопява, за да извади вложените благородни метали. Потърси с Гугъл .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставяш ги до кофите за отпадъци, има клошари, има роми - те си знаят работата нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите... Вече съм търсил отговор по темата и то не само с Гугъл, но честно казано май няма много информация, а може би няма изобщо и добро решение в България. До колкото знам, фирмите, които се занимават с това, вземат големи електроуреди, а не една дънна платка, което е разбираемо... Това с кофата и ромите не е решение за мен поради 2 причини: 1. Отново се съмнявам, че едно вентилаторче за процесор или дънна платка би представлявала интерес за ромите. 2. Ако все пак нещо ги заинтригува, те обикновено хвърлят останалите части където им падне, а в този случай е по-добре аз да ги изхвърля директно в общия боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите... Вече съм търсил отговор по темата и то не само с Гугъл, но честно казано май няма много информация, а може би няма изобщо и добро решение в България. До колкото знам, фирмите, които се занимават с това, вземат големи електроуреди, а не една дънна платка, което е разбираемо... Това с кофата и ромите не е решение за мен поради 2 причини: 1. Отново се съмнявам, че едно вентилаторче за процесор или дънна платка би представлявала интерес за ромите. 2. Ако все пак нещо ги заинтригува, те обикновено хвърлят останалите части където им падне, а в този случай е по-добре аз да ги изхвърля директно в общия боклук.

Дори да ги изхвърлиш в кофата, частите пак ще бъдат извадени и хвърлени отвън.Няма как да стане - хем чисто и естетично, хем полезно. Това брадчедите не искат и да го знаят. Считай, че за 20 грама меден проводник ще обърнат целия контейнер с колелата нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, що не ги остави да се помъчат малко повече. В крайна сметка автора на темата може би щеще да постави отпадъците до кофата, а другия колега може би щеше да мине да ги събере, вместо ромите, или като един от тях :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори да ги изхвърлиш в кофата, частите пак ще бъдат извадени и хвърлени отвън.Няма как да стане - хем чисто и естетично, хем полезно. Това брадчедите не искат и да го знаят. Считай, че за 20 грама меден проводник ще обърнат целия контейнер с колелата нагоре.

Ти май не разбра смисъла на темата, която направих... Ако щях да хвърлям в кофата за боклук или да оставям до нея, нямаше да си играя нито да поствам, нито да търся в Интернет...

Виж това вече е интересно, не съм предполагал, че в Prodavalnik се търгува и ел. скрап. Мерси много, сега ще разгледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под обявата има доста занимателни коментари.

P.S.Много добре разбрах темата ти, но ти не разбра, че няма смисъл от цялото това упражнение за носене килограми скраб по фирми, които дават жълти стотинки. Още повече и да ги изпращаш с куриер.

Редактирано от gyps (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми тя не е само една обява мой човек. Скролни надолу :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P.S.Много добре разбрах темата ти, но ти не разбра, че няма смисъл от цялото това упражнение за носене килограми скраб по фирми, които дават жълти стотинки. Още повече и да ги изпращаш с куриер.

Нека аз сам да си преценя от кое има смисъл и от кое не, очевидно въпросът не е в парите, които по-скоро аз ще трябва да платя. Именно заради такова мислене няма и решение на въпроса като в нормалните страни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека аз сам да си преценя от кое има смисъл и от кое не, очевидно въпросът не е в парите, които по-скоро аз ще трябва да платя. Именно заради такова мислене няма и решение на въпроса като в нормалните страни...

Не знам за кои нормални страни имаш в предвид, но дълбоко се заблуждаваш, че хората там не гледат финансово-икономическите си интереси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, мисля че няма нужда от този безмислен спор, така че спирам да коментирам излишни неща, но бих се радвал ако някой друг знае и сподели нещо по темата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз събрах всички стари платки, които съм  правил и купувал някога и ги оставих в контейнера на Техномаркета, в който се оставят стари телевизори, радиоапарати, компютри и др подобни

Редактирано от Евгени (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за платки и захранвания, наистина ромите се избиват. Затова и да ги оставиш до кофата, ще изчезнат за отрицателно време. Покрай нашия офис дори минава един, който постоянно пита дали нямаме развалени платки, като иска дори да си плаща за тях.

Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента цената на платките за скраб е паднала доста но преди 1-2 години идваха да ме ръчкат през седмица и ми даваха по 5-7лв за не работещо дъно, което правеше около 12лв/кг., после стигна до 17, но доколкото знам в момента е под 10. средно дъната са около 0,5кг.

На колегата със съвета за до кофата само да споделя, че по принцип има глоба за изхвърляне на подобни неща в и до кофите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз събрах всички стари платки, които съм  правил и купувал някога и ги оставих в контейнера на Техномаркета, в който се оставят стари телевизори, радиоапарати, компютри и др подобни

Кой Техномаркет е това? ... или има подобни кофи във всички магазини Техномаркет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой Техномаркет е това? ... или има подобни кофи във всички магазини Техномаркет?

Във Велико Търново, би следвало да  има и в другите градове

Редактирано от Евгени (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Велико Търново, би следвало да  има и в другите градове

ОК, благодаря ти много за инфото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам много такива платки,и ел компоненти,нови и стари.Ама и тези,които ги изкупуват за скрап,много подбират,,това може,онова не може,тука има-тука нема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.