Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

salerick

Добър ли е този лаптоп?

Препоръчан отговор

Здравеъте нов съм тук.

Искам да ви попитам за мнение и оценка на този лаптоп.Добър ли е за игри и вярно ли е , че Asus-ите загряват много?

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=511458&scenario=&productarea=P11010101&detailScenario=Prenosim-kompyutar-ASUS-X550LB-XX013D

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой лаптоп не е добър за игри. За тези пари можеш да си вземеш мощен настолен компютър, който ще е супер за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой лаптоп не е добър за игри. За тези пари можеш да си вземеш мощен настолен компютър, който ще е супер за игри.

а може ли да дадеш някой сайт или готова конфигурация ? и все пак какво ти е мнението за този модел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки лаптоп мнението ми е едно и също. Не ги харесвам. Колкото до конфигурация - какво смяташ да играеш и монитор имаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки лаптоп мнението ми е едно и също. Не ги харесвам. Колкото до конфигурация - какво смяташ да играеш и монитор имаш ли?

Имам си монитор Пхилипс 19 инча само машина яка ми трябва еми не съм фен на стратегии предимно екшъни от първо лице смятам да играя и спортни такива като нфс и фифа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп е по-скоро от класа на мултимедийните. Лаптопите за игри не са в този ценови диапазон. Възможно е да се играят игри и на този, но има ред условия, които е нужно да се съблюдават, за да не ходиш в сервиз няколко месеца след като си го купил, а те са:

1. следене на температурите, за да се увериш че лаптопа работи в подходящ температурен диапазон - температури над 80 градуса  не се препоръчват или ако се надхвърлят, трябва да е за кратко.

2. възможно е да се наложи да ограничите някои настройки, за да не натоварвате компонентите прекалено много.

3. Продължителната игра на натоварващи заглавия може да доведе до неприятни последствия, ако не се следят температурите.

Освен това, закупуването на компютри/лаптопи е добре да става от съответните магазини за тази цел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно този ASUS, като го гледам колко е тънък, едва ли ще има хубаво охлаждане. Решавай какъв компютър ще взимаш, за да дадем предложения / конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно този ASUS, като го гледам колко е тънък, едва ли ще има хубаво охлаждане. Решавай какъв компютър ще взимаш, за да дадем предложения / конфигурации.

Ами компютър за игри, новите заглавия като изключим стратегиите.И държа да е с видеокарта Nvidia и процесор на Intel ! Платежните ми способности са до 1000-1100 лв .

Този лаптоп е по-скоро от класа на мултимедийните. Лаптопите за игри не са в този ценови диапазон. Възможно е да се играят игри и на този, но има ред условия, които е нужно да се съблюдават, за да не ходиш в сервиз няколко месеца след като си го купил, а те са:

1. следене на температурите, за да се увериш че лаптопа работи в подходящ температурен диапазон - температури над 80 градуса  не се препоръчват или ако се надхвърлят, трябва да е за кратко.

2. възможно е да се наложи да ограничите някои настройки, за да не натоварвате компонентите прекалено много.

3. Продължителната игра на натоварващи заглавия може да доведе до неприятни последствия, ако не се следят температурите.

Освен това, закупуването на компютри/лаптопи е добре да става от съответните магазини за тази цел. 

на този модел лаптоп му дават при натоварване 72 градуса ,добре ли е, като се играят на средни нива на графиката игрите сава въпрос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторът с каква резолюция е (Филипса)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами компютър за игри, новите заглавия като изключим стратегиите.И държа да е с видеокарта Nvidia и процесор на Intel ! Платежните ми способности са до 1000-1100 лв .

на този модел лаптоп му дават при натоварване 72 градуса ,добре ли е, като се играят на средни нива на графиката игрите сава въпрос

С АМД процесор и АМД (АТИ) видео карта имат възможност да постигнете доста качествена и производителна конфигурация на по-ниска цена. За еднаква производителност Интел процесорите са по-скъпи (а и плащате за вградено видео, което липсва при някои модели на АМД и освен това след като ще ползвате компа за игри, няма да ви трябва). Това е по мои наблюдения. Последните 1-2 месеца виждам, че в по-ограничените откъм бюджет геймърски конфигурации, колегите тук препоръчват най-често АМД (АТИ) карти, с презумпцията, че излизат малко по-евтини. Така за 1100лв може да се получи една прекрасна конфигурация. Не искам да се притовопоставям на желанието ви, а само да обясня алтернативата. Крайното решение е ваше :) Успех с избора :)

Едит:

Ще си позволя да предложа една конфигурация (въпреки че не съм уверен в някои моменти, но колегите ще ме поправят, ако греша ;) ), за да илюстрирам твърдението си. 

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ 1 288.45 лв. 288.45 лв.

GB 970A-DS3P/AM3+ 1 124.10 лв. 124.10 лв.

2X4G DDR3 1600 A-DATA 1 137.51 лв. 137.51 лв.

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 112.35 лв. 112.35 лв.

MSI R7 260X 2GD5 OC 1 264.00 лв. 264.00 лв.

CM ELITE 430 BLACK EDTN NO PSU 1 85.73 лв. 85.73 лв.

CORSAIR VS550 550W ATX EU Version 1 93.59 лв. 93.59 лв.

Междинна стойност: 1 105.74 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 13.06 лв. Обща стойност: 1 092.69 лв. с ДДС

Количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една примерна конфигурация с Inhell : http://nikem-bg.net/cart/46469p1r49750p1r45043p1r1140p1r49610p1r50095p1r46943p1rf.html

и една с АМД : http://nikem-bg.net/cart/46469p1r49750p1r45043p1r1140p1r46943p1r45432p1r47524p1rf.html

Съвсем хипотетични...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една примерна конфигурация с Inhell : http://nikem-bg.net/cart/46469p1r49750p1r45043p1r1140p1r49610p1r50095p1r46943p1rf.html

и една с АМД : http://nikem-bg.net/cart/46469p1r49750p1r45043p1r1140p1r46943p1r45432p1r47524p1rf.html

Съвсем хипотетично

видео картата кава е тук? аз държа да е Nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

видео картата кава е тук? аз държа да е Nvidia

Тук е AMD, но ако толкова държиш да е nVidia - http://nikem-bg.net/computer-components/Gainward-GTX650-Ti-BOOST-OC-GS-1GB-426018336-2883

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари или 7850 или 650ti, като първата е по-мощна, но с този монитор и двете ще летят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, може ли още някоя за да изберем най-добрата ?

Ще се намесят още колеги :) Имайте малко търпение ;) Ако сте решил окончателно  да взимате настолна машина, е хубаво темата да се премести в съответния раздел, там и активността ще е по-голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се намесят още колеги :) Имайте малко търпение ;) Ако сте решил окончателно  да взимате настолна машина, е хубаво темата да се премести в съответния раздел, там и активността ще е по-голяма.

Как може да се премести  и в кои раздел точно, че съм нов ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с Asus и съм подпалвал чаршаф с него...

загрява много гадно, а съм го чистил скоро ! На краката не мога да го сложа, например... най-много да се запаля аз самият...  :)

edit: K50IJ е модела. Конфигурация: 

Intel Pentium Dual Core T4300 @ 2.10 GHz

4,00 GB RAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лаптопа е за 1350 лв ,а за компютърна конфигурация колко може да отделите ?

тема за компютърна конфигурация,може да пуснете тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лаптопа е за 1350 лв ,а за компютърна конфигурация колко може да отделите ?

тема за компютърна конфигурация,може да пуснете тук

макс до 1100 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами има една такава тема от вчера ,но нали всеки има изисквания ,дали интел,амд,нвидиа и така нататък .Може да си пунете една в съответния раздел по-горе и да посочите изискванията си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.