Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ovdesko

Какъв кабел да избера за връзка към фискален принтер

Препоръчан отговор

Здравейте искам да си направя такъв кабел:

Публикувано изображение

Имам схемата имам накрайниците, но какъв кабел да подбера? Опитах с UTP, FTP - става, но създава проблем след време понеже жичките се чупят. Какъв друг кабел бихте предложили като решение? Мисля че удачен би бил подобен на UTP кабел, но всяка нишка да бъде многожична. Съществува ли въобще такова животно и как се нарича за да потърся из магазините?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се чупят, кабела движи ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да си направя такъв кабел:

Имам схемата имам накрайниците, но какъв кабел да подбера? Опитах с UTP, FTP - става, но създава проблем след време понеже жичките се чупят. Какъв друг кабел бихте предложили като решение? Мисля че удачен би бил подобен на UTP кабел, но всяка нишка да бъде многожична. Съществува ли въобще такова животно и как се нарича за да потърся из магазините?

Многожилен кабел. ТОчно така изглежда както е на снимката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се чупят, кабела движи ли се?

Ами дори и докато ги запоявам при малко мърдане на някоя жичка се случва да се счупи. А иначе и клиентите успяват някак си да счупят жичките на направен кабел. Според мен и FTP-то може да не е качествено, но все пак търся друг вариант.

Малко схеми.

Благодаря за схемите!

Многожилен кабел. ТОчно така изглежда както е на снимката

Значи трябва да търся многожилен кабел със 7-8 жила? Чудех се дали няма да е много дебел?

И още нещо! Цялостния кабел от снимката има ли си име или е просто LPT към RS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Значи трябва да търся многожилен кабел със 7-8 жила? Чудех се дали няма да е много дебел?

Нали няма да го ползвате за захранвате калорифер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали няма да го ползвате за захранвате калорифер :)

OoOo въобще, изобщо! :) Не е нещо специално този кабел предполатам, та трябва да успея да го намеря във всеки ел магазин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямате желание и възможност да замените или се налага по някакво законово задължение, нереформирано през последните 20 години,  да се ползува матричен принтер от старите модели, ще се наложи да се потрудите, такива кабели все още се намират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OoOo въобще, изобщо! :) Не е нещо специално този кабел предполатам, та трябва да успея да го намеря във всеки ел магазин?

Това е обикновен сигнален (не силов) кабел. И не знам дали ще го намерите във всеки електро магазин, но ще го намерите във всеки магазин за електроника

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.