Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам въпрос относно този модел лаптоп, преди един месец не искаше да зареди уиндоуса, помислих си, че има вируси и го преинсталирах. Около две седмици нямаше проблем с лаптопа вървеше си нормално, но след това отново не искаше да зареди ОС (не бях сложил антивирусна). Втори път го преинсталирах, този път сложих антивирусна (касперски) и сканирах дял D, който не го форматирах при преинсталирането, като си мислих, че може да има вируси на него, но не намери такива. Днес обаче около седмица след 2рата преинсталация отново се появи същия проблем - не иска да зареди ОС. Преди време му смених оригиналният хард диск, защото се беше повредил, възможно ли е проблемът пак да е в харда или този път е нещо друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите как са, мъчен ли е много лаптопа? Замърсен ли е? При лаптопите може да е всичко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите как са, мъчен ли е много лаптопа? Замърсен ли е? При лаптопите може да е всичко...

Ами не съм му гледал температурите, но определено грее повече отколкото трябва, не е замърсен преди месец, когато стана проблема го почистих и не е и мъчен, защото е на майка ми и тя го използва само за интернет и работа с офис пакета. Сега опитах да го пусна в Safe Mode, но не стана, показва само черния екран, на който пише каква е ОС и отстрани "Safe Mode"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбери какъв е харддиска и ще видим някой софтуер за диагностика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да бъде почистен и да се смени термопастата.Но при всички положения колегата Право Токов е прав-трябва да се тества харддиска за лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти софтуера на производителя.няма да лошо да пуснеш и шот от таба Health на HD Tune.

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти софтуера на производителя.няма да лошо да пуснеш и шот от таба Health на HD Tune.

Благодаря! Ще трябва ли обаче пак да преинсталирам ОС или как да пусна софтуера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти дай материала за размисъл,пък за преинсталация ще говорим после.Само че го изтегли от редактирания линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти дай материала за размисъл,пък за преинсталация ще говорим после.Само че го изтегли от редактирания линк.

Имам предвид как да пусна програмката, защото не зарежда Уиндоуса и не знам как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този софтуер няма как да стане, защото ОС не зарежда. Трябва ти буутващ диск. Доколкото си спомням SeaTools може да сканира и дискове на WD. Свали и го запиши като image с подходяща програма, след което го пусни и направи всички тестове, които са активни. Другия вариант е да свалиш диска от лаптопа и да го сложиш на друг компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах да направя тест с софтуера на производителя, но по средата ми излиза това http://prntscr.com/21v1pv , и след това на test results това - http://prntscr.com/21v2mt . Това е шот от таба Health на HD Tune - http://prntscr.com/21v3sp

Редактирано от vetchnia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в биос-а и провери дали S.M.A.R.T.-ът е пуснат, ако не е пусни го и пробвай пак със софтуера на производителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в биос-а и провери дали S.M.A.R.T.-ът е пуснат, ако не е пусни го и пробвай пак със софтуера на производителя.

Лошото е че Биоса няма почти никакви опции има само MAIN , където пише инфо за машината и можеш да променя само часа и датата, Security (да сложиш разни пароли ) , BOOT (за нагласяне на устройствата) и EXIT това са. Какво мога да направя в такъв случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е че Биоса няма почти никакви опции има само MAIN , където пише инфо за машината и можеш да променя само часа и датата, Security (да сложиш разни пароли ) , BOOT (за нагласяне на устройствата) и EXIT това са. Какво мога да направя в такъв случай?

Да не си взимаш лаптоп Sony повече. Според HD Tune дискът е в добро състояние... Пробвай да го форматираш на ниско ниво, като го вържеш за друг компютър. Използвай софтуера на WD за тази цел. Трябва да има такъв в сайта, но не знам как се казва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си взимаш лаптоп Sony повече. Според HD Tune дискът е в добро състояние... Пробвай да го форматираш на ниско ниво, като го вържеш за друг компютър. Използвай софтуера на WD за тази цел. Трябва да има такъв в сайта, но не знам как се казва.

Проблемът е че не ми дават да форматирам целия диск, за да не се загуби информацията..... Слагам нов уиндоус пък да изкара, колкото може. Все пак благодаря Ви за помоща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.