Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди да напиша темата търсих в този раздел на форума но не намерих нищо със въпроса който ме интересува, разполагам със дънна платка която има 4 RAM слота два оранжеви и два лилави,  четох из чуждестранните форуми доста противоречиви мнения, за едни имало значение за други не, за някой дъна имало значение за други не, и доста въпроси намерих от типа: ако сложиш две плочки по 1GB във сините слотове дали ще работи по-добре от колкото във оранжевите вашето мнение какво е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ще работят еднакво добре. Важното е да са в два еднакви по цвят слота, освен ако има дъна, където изрично е упоменато, че различните цветове, поддържат различни скорости на трансфер, каквито не мисля че има.

Има дъна, които поддържат различни памети, но там няма как да сложиш грешна памет в грешен слот, така че това е извън контекста.

Редактирано от Право Токов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай само, ако взимаш 2x 1 или 2 GB да речем, да са и двете в еднакъв цвят. Например едното 1 gb в лилавото, a другото 1 gb в другото. Едното 2 gb в оранжевото, a другото 2 gb в другото оранжево.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посочете ми дъно, в книжката на което не е изрично упоменато кой слот какъв е и как работи дву-три-пет-каналният режим, и ще почерпя.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка дънна платка е индивидуална, както и нейните характеристики. За целта си имат потребителски ръководства, било то и на сайта на производителя. При определени дънни платки, памети може да работят в последователен ред. 

За пример давам дънна платка Asrock, модел Z77 Extereme 3:

Публикувано изображение

Начинанието и конкретно за да работят паметите в дву-канален режим, то платката с памет се монтира в слот едно, а втората платка памет в слот три. Не на всяка дънна платка слотовете са оцветени. Но все пак, за да работят в споменатия от мен режим, те трябва да са със сходни спецификации, предвид паметите. 

Поздрави! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цветовете на слотовете са за да показва при какво конфигуриране ще са в двуканален режим, но за съжаления няма стандарт за да ви кажем ако са в слотове в един цвят ще са или няма да са в двуканален режим. Всеки производител си има собствено мнение за това колегите правилно са ви насочили прочетете ръководството на съответното дъно и там е описано при какви конфигурации на различните плочки в кои слотове трябва да се поставят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.