Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли да ми помогнете като ми предложите няколко варианта за такива конфигурации?

Ще играя предимно FPS и състезателни игри от рода на Fifa i NFS.

Единствените ми условия са процесора да е Intel, видеокартата да е Nvidia и да е до 1100 лева конфигурацията.

Благодаря предварително!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме вече актуална тема за конфигурация в определения бюджет от Вас.

Заповядайте: Конфигурация за игри 

Поздрави и успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирам си предложението от другата тема :)

С АМД процесор и АМД (АТИ) видео карта имат възможност да постигнете доста качествена и производителна конфигурация на по-ниска цена. За еднаква производителност Интел процесорите са по-скъпи (а и плащате за вградено видео, което липсва при някои модели на АМД и освен това след като ще ползвате компа за игри, няма да ви трябва). Това е по мои наблюдения. Последните 1-2 месеца виждам, че в по-ограничените откъм бюджет геймърски конфигурации, колегите тук препоръчват най-често АМД (АТИ) карти, с презумпцията, че излизат малко по-евтини. Така за 1100лв може да се получи една прекрасна конфигурация. Не искам да се притовопоставям на желанието ви, а само да обясня алтернативата. Крайното решение е ваше  :) Успех с избора  :)

Едит:
Ще си позволя да предложа една конфигурация (въпреки че не съм уверен в някои моменти, но колегите ще ме поправят, ако греша  ;) ), за да илюстрирам твърдението си. 

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ 1 288.45 лв. 288.45 лв.

GB 970A-DS3P/AM3+ 1 124.10 лв. 124.10 лв.

2X4G DDR3 1600 A-DATA 1 137.51 лв. 137.51 лв.

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 112.35 лв. 112.35 лв.

MSI R7 260X 2GD5 OC 1 264.00 лв. 264.00 лв.

CM ELITE 430 BLACK EDTN NO PSU 1 85.73 лв. 85.73 лв.

CORSAIR VS550 550W ATX EU Version 1 93.59 лв. 93.59 лв.

Междинна стойност: 1 105.74 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 13.06 лв. Обща стойност: 1 092.69 лв. с ДДС

Количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирам си предложението от другата тема :)  

И все пак човека е казал процесор Intel и видео карта Nvidia.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак човека е казал процесор Intel и видео карта Nvidia.

В тази тема по-горе за жалост няма нито една Nvidia.

Имаме вече актуална тема за конфигурация в определения бюджет от Вас.

Заповядайте: Конфигурация за игри 

Поздрави и успех! 

процесора да е Intel, видеокартата да е Nvidia :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази тема по-горе за жалост няма нито една Nvidia.

процесора да е Intel, видеокартата да е Nvidia :no-no:

Случайно да знаете, че хардуерът се избира според това за какво ще се ползва? Същото е и с видеокартите. Избирате според софтуерът или конкретно според приложението, което има по-добра оптимизация откъм видеокартите.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно да знаете, че хардуерът се избира според това за какво ще се ползва? Същото е и с видеокартите. Избирате според софтуерът или конкретно според приложението, което има по-добра оптимизация откъм видеокартите.   

Всеки си взема каквото иска. В този случай, човека е решил процесор на Intel и видео карта на Nvidia.

Редактирано от Deadway (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоест?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си взема каквото иска. В този случай, човека е решил процесор на Intel и видео карта на Nvidia.

Имаше се друго предвид, а не това, че съм натяквал даден производител на който и да било. Ще обясня по-долу.  

тоест?

Тоест, че под приложение имам предвид игрите, а те са съобразени с някои от производителите, AMD или NVIDIA, може би и някои на Intel вградените графики.  Пример за NVIDIA: Batman Arkham Origins.  Пример за AMD: Tom Raider 2012  Всеки един от производителите на игри, сключва договор с производители на видеокартите, примерно. Това е като цяло. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето такова ми трябва :) може ли още няколко предложения като това :)

Имаше се друго предвид, а не това, че съм натяквал даден производител на който и да било. Ще обясня по-долу.  

Тоест, че под приложение имам предвид игрите, а те са съобразени с някои от производителите, AMD или NVIDIA, може би и някои на Intel вградените графики.  Пример за NVIDIA: Batman Arkham Origins.  Пример за AMD: Tom Raider 2012  Всеки един от производителите на игри, сключва договор с производители на видеокартите, примерно. Това е като цяло. 

да но аз казах и за какъв жанр игри го искам ако това има някакво значение де не мисля че тези които си дал като примери спадат към FPS или спортен тип. извинявай ако нещо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези 4GB RAM не са ли малко? :(

За игри са предостатъчно. На дъното ти остава един празен слот, на който след време можеш да му сложиш още РАМ.

п.п Ако искаш 8 РАМ става така.

Обща стойност - 1 058.64 лв. с ДДС
Редактирано от No Pyro No Party (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри са предостатъчно. На дъното ти остава един празен слот, на който след време можеш да му сложиш още РАМ.

Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

тук има правила които май не спазваш, аз да съм те обидил по някакъв начин. типичния bg forum-джия си ;) но не смятам да започвам това, просто ше те skip-на

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.