Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Може ли да ми помогнете като ми предложите няколко варианта за такива конфигурации?

Ще играя предимно FPS и състезателни игри от рода на Fifa i NFS.

Единствените ми условия са процесора да е Intel, видеокартата да е Nvidia и да е до 1100 лева конфигурацията.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме вече актуална тема за конфигурация в определения бюджет от Вас.

Заповядайте: Конфигурация за игри 

Поздрави и успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирам си предложението от другата тема :)

С АМД процесор и АМД (АТИ) видео карта имат възможност да постигнете доста качествена и производителна конфигурация на по-ниска цена. За еднаква производителност Интел процесорите са по-скъпи (а и плащате за вградено видео, което липсва при някои модели на АМД и освен това след като ще ползвате компа за игри, няма да ви трябва). Това е по мои наблюдения. Последните 1-2 месеца виждам, че в по-ограничените откъм бюджет геймърски конфигурации, колегите тук препоръчват най-често АМД (АТИ) карти, с презумпцията, че излизат малко по-евтини. Така за 1100лв може да се получи една прекрасна конфигурация. Не искам да се притовопоставям на желанието ви, а само да обясня алтернативата. Крайното решение е ваше  :) Успех с избора  :)

Едит:
Ще си позволя да предложа една конфигурация (въпреки че не съм уверен в някои моменти, но колегите ще ме поправят, ако греша  ;) ), за да илюстрирам твърдението си. 

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ 1 288.45 лв. 288.45 лв.

GB 970A-DS3P/AM3+ 1 124.10 лв. 124.10 лв.

2X4G DDR3 1600 A-DATA 1 137.51 лв. 137.51 лв.

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 112.35 лв. 112.35 лв.

MSI R7 260X 2GD5 OC 1 264.00 лв. 264.00 лв.

CM ELITE 430 BLACK EDTN NO PSU 1 85.73 лв. 85.73 лв.

CORSAIR VS550 550W ATX EU Version 1 93.59 лв. 93.59 лв.

Междинна стойност: 1 105.74 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 13.06 лв. Обща стойност: 1 092.69 лв. с ДДС

Количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирам си предложението от другата тема :)  

И все пак човека е казал процесор Intel и видео карта Nvidia.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак човека е казал процесор Intel и видео карта Nvidia.

В тази тема по-горе за жалост няма нито една Nvidia.

Имаме вече актуална тема за конфигурация в определения бюджет от Вас.

Заповядайте: Конфигурация за игри 

Поздрави и успех! 

процесора да е Intel, видеокартата да е Nvidia :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази тема по-горе за жалост няма нито една Nvidia.

процесора да е Intel, видеокартата да е Nvidia :no-no:

Случайно да знаете, че хардуерът се избира според това за какво ще се ползва? Същото е и с видеокартите. Избирате според софтуерът или конкретно според приложението, което има по-добра оптимизация откъм видеокартите.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно да знаете, че хардуерът се избира според това за какво ще се ползва? Същото е и с видеокартите. Избирате според софтуерът или конкретно според приложението, което има по-добра оптимизация откъм видеокартите.   

Всеки си взема каквото иска. В този случай, човека е решил процесор на Intel и видео карта на Nvidia.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоест?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си взема каквото иска. В този случай, човека е решил процесор на Intel и видео карта на Nvidia.

Имаше се друго предвид, а не това, че съм натяквал даден производител на който и да било. Ще обясня по-долу.  

тоест?

Тоест, че под приложение имам предвид игрите, а те са съобразени с някои от производителите, AMD или NVIDIA, може би и някои на Intel вградените графики.  Пример за NVIDIA: Batman Arkham Origins.  Пример за AMD: Tom Raider 2012  Всеки един от производителите на игри, сключва договор с производители на видеокартите, примерно. Това е като цяло. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето такова ми трябва :) може ли още няколко предложения като това :)

Имаше се друго предвид, а не това, че съм натяквал даден производител на който и да било. Ще обясня по-долу.  

Тоест, че под приложение имам предвид игрите, а те са съобразени с някои от производителите, AMD или NVIDIA, може би и някои на Intel вградените графики.  Пример за NVIDIA: Batman Arkham Origins.  Пример за AMD: Tom Raider 2012  Всеки един от производителите на игри, сключва договор с производители на видеокартите, примерно. Това е като цяло. 

да но аз казах и за какъв жанр игри го искам ако това има някакво значение де не мисля че тези които си дал като примери спадат към FPS или спортен тип. извинявай ако нещо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези 4GB RAM не са ли малко? :(

За игри са предостатъчно. На дъното ти остава един празен слот, на който след време можеш да му сложиш още РАМ.

п.п Ако искаш 8 РАМ става така.

Обща стойност - 1 058.64 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри са предостатъчно. На дъното ти остава един празен слот, на който след време можеш да му сложиш още РАМ.

Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

тук има правила които май не спазваш, аз да съм те обидил по някакъв начин. типичния bg forum-джия си ;) но не смятам да започвам това, просто ше те skip-на

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.