Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да си сменя видеокартата и се надявам тук да намеря отзивчиви хора които да ме посъветват  :)

Щайгата ми е следната:

BIOSTAR A770 A2+ Ver. 6.x
AM2 AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 4850e 2500Mhz
RAM 4096MB
PSU 435W

В момента съм с Nvidia 9500GT 1GB. Предпочитам и новата карта да ми е Nvidia.
Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, нека си задам въпроса по друг начин...

Ще има ли ефект ако сменя на посочената конфигурация 9500GT с GT 640 2GB DDR3 и заслужава ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще има ли ефект ако сменя на посочената конфигурация 9500GT с GT 640 2GB DDR3 и заслужава ли си?

Ефект - малък, не си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта? Да играеш повече игри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта ми е да подобря малко поне производителността в някои игри. Да речем The Witcher 2 на medium настройки с достатъчно FPS. Знам че ми е стара щайгата и затова се чудех дали ще мога да постигна нещо с ъпгрейд на видеото и да речем още малко RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако играеш на телевизора с 1080р, не само много по яка карта, ами и процесор ще ти трябва, а от там и дъно, захранване и прочие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако играеш на телевизора с 1080р, не само много по яка карта, ами и процесор ще ти трябва, а от там и дъно, захранване и прочие...

Няма смисъл за игри.. Процесора си е слабичък вече за игри, рам паметта предполагам и тя е стара (ддр2). Ако искаш да играеш повечко игри на medium или maximum настройки си ти трябва нов компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=384#spec - Ето ти спецификациите на дънната платка. Имаш сметка да си смениш видеокартата, ако си смениш и процесор, Сравнение на твоя процесор с някой по - мощен, който се поддържа от твоето дъно.  http://yoursputnik.ru/cpu-test/347 . Сравнение с твоята карта и тази която искаш да вземеш. - http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=923&gid2=891&compare=geforce-9500-gt-1gb-ddr2-vs-geforce-gt-640-1gb-ddr3 .

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.