Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

http://prikachi.com/images/610/6722610W.png, дяла който искам да добавя към дял D, (впрочем дял D го виждате като F) е 100мб, (без да искам съм създал 2 системния дяла, та единият е излишен), въпросния дял е неформатиран (само да спомена). С две думи искам да добавя дял Е към дял F.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/610/6722610W.png, дяла който искам да добавя към дял D, (впрочем дял D го виждате като F) е 100мб, (без да искам съм създал 2 системния дяла, та единият е излишен), въпросния дял е неформатиран (само да спомена). С две думи искам да добавя дял Е към дял F.

Покажете как изглеждат нещата в управлението на дисковете. И си помислете толкова ли имате нужда от 100 мегабайта :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажете как изглеждат нещата в управлението на дисковете. И си помислете толкова ли имате нужда от 100 мегабайта :)

Е 100мб са си 100мб, по добре да ги обединя че да не стои така ... http://prikachi.com/images/663/6722663M.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвай EASEUS Partition Master.

ПП. И като ти гледам разположенията на дяловете - по-добре присъедини E: към C: .

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвай EASEUS Partition Master.

ПП. И като ти гледам разположенията на дяловете - по-добре присъедини E: към C: .

и така става може да го дам към C ама аз съм с уиндоус 7, знам че има вградена опция ама не знам как става, а и дяла който искам да добавя не е форматиран, трябва ли да е за да го добавя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да е форматиран, нали ще го махаш :)

И ти препоръчах външна програма, лека и лесна за използване, а не вградените инструменти на Win7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да е форматиран, нали ще го махаш :)

И ти препоръчах външна програма, лека и лесна за използване, а не вградените инструменти на Win7.

как става фатката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си опция - Merge partition.

може ли по- подробно да ми обясните, не съм работил преди с тази програма и ме е страх да не оплескам нещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли по- подробно да ми обясните, не съм работил преди с тази програма и ме е страх да не оплескам нещо...

:eek:

Според тази тема си работил с програмата.

Маркираш дял C: , и избираш Merge partition:

Публикувано изображение

После в новия прозорец маркираш и дяла, който искаш да премахнеш:

Публикувано изображение

Само че при теб няма да дава грешка, тъй като дялът ти е RAW, а не System или Boot.

Затваряш прозореца с ОК, после от предния Apply, и чакаш програмата да си свърши работата.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядай бях правил клип за колега тук как да си преоразмери диска... Е същотот е.

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:eek:

Според тази тема си работил с програмата.

Маркираш дял C: , и избираш Merge partition:

Публикувано изображение

После в новия прозорец маркираш и дяла, който искаш да премахнеш:

Публикувано изображение

Само че при теб няма да дава грешка, тъй като дялът ти е RAW, а не System или Boot.

Затваряш прозореца с ОК, после от предния Apply, и чакаш програмата да си свърши работата.

не става изписва ми грешка че операцията може да навреди на локалния диск, следва въпрос дали съм съм сигурен, кликам на Да и нищо не става

п.п. трябваше да форматирам дяла който искам да добавя иначе не ми даваше опцията ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.oszone.net/12502/ - Това според мен е отговора на въпроса, как са се появили тези 100 MB и ако не смяташ да качваш друга ОС, не е необходимо да ги махаш, триеш или присъединяваш. Аз доколкото разбирам, става на въпрос за това , че при инсталиране на Windows 7 , въпросните 100MB задължително се заделят. Ако останат само два дяла на харда, тогава дял C: ще  бъде заделен за системата , а върху другия дял ще се инсталира Windows 7.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.