Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Skary_8

Избор канал на рутер с програма Inssider

Препоръчан отговор

Здравейте, имам малко затрудения с въпросната програма, тъй като искам да си наглася най-добрия канал за рутера ми.

Прилагам и снимка.

Или ми предложете някоя друга програма, с която да си наглася подходящия за мен канал.

post-18262-0-95775000-1383605167_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам малко затрудения с въпросната програма, тъй като искам да си наглася най-добрия канал за рутера ми.

Прилагам и снимка.

Или ми предложете някоя друга програма, с която да си наглася подходящия за мен канал.

Какъв ви е проблема? Програмата чертае нещата малко странно, но вие мислете за средния канал на всеки излъчвател. Например този на който пише 1-5 излъчва на канал 3, този на който пише 2-6 на канал 4. Останалото са странични излъчвания, които по мощност са много по-малко от основния канал

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а как да разбера най-подходящия за мен канал, тъй като покрай мен се използват 1,6,11, а нали не е хубаво да се повтарят каналите.

Искам да си избера канал с най-голям обхват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а как да разбера най-подходящия за мен канал, тъй като покрай мен се използват 1,6,11, а нали не е хубаво да се повтарят каналите.

Искам да си избера канал с най-голям обхват.

Избирате такъв, който е най-далеч от другите канали. Например на снимката по-горе 1 е свободен. АКо 1 и 6 са заети избирате 3 или 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, но съдейки горе от програмата канал 1 не е ли зает, тъй като пише Channel 1+5 ?

И това RSSI какво е и защо при мен е толкова малко, а при другите е толкова голямо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, но съдейки горе от програмата канал 1 не е ли зает, тъй като пише Channel 1+5 ?

И това RSSI какво е и защо при мен е толкова малко, а при другите е толкова голямо.

това означава че имате излъчвания във всички канали, което според мен означава че основния е 3-ти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се обърках вече.

Демек е най-добре да го направя на 3-ти канал, така ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се обърках вече.

Демек е най-добре да го направя на 3-ти канал, така ли ?

Не, зависи на кои канали са околните. Дайте ми реална картина и аз ще ви посъветвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка от преди малко :)

Като от време на време се появява и още мрежа на фирмата до нас, която е на 11-ти канал.

post-18262-0-57460800-1383676509_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видно е от графиката, че от 8 нагоре е свободно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка от преди малко :)

Като от време на време се появява и още мрежа на фирмата до нас, която е на 11-ти канал.

3ти и 4ти са заети, изберете някой друг, както ви подсказаха по-горе колкото по-далеч от тях толкова по-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледайте каква графика ми направи преди малко.

И от една друга програма.

post-18262-0-60716000-1383683702_thumb.j

post-18262-0-65329900-1383684020_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се впечатлявай много,ами  слагай на 9-10 канал. Ти ако видиш моя ефир какъв е, ще пропееш :)- поне 15 мрежи, натрупани по всички канали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се впечатлявай много,ами  слагай на 9-10 канал. Ти ако видиш моя ефир какъв е, ще пропееш :)- поне 15 мрежи, натрупани по всички канали.

Добре, мерси за информацията :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.