Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Прилагам снимки на кабела ми за интернет. 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Понеже ми предстои ремонт и този кабел трябва да го изкарам през една малка дупка в дограмата, искам да попитам RJ45 конектора сваля ли се и ако се сваля, после може ли пак да се сглоби кабела? И другия въпрос ми е ако кабела се окаже къс и не стигне до компютъра има ли вариант както при кабелната телевизия да се настави кабела или ми трябва рутер? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Прилагам снимки на кабела ми за интернет. 

Понеже ми предстои ремонт и този кабел трябва да го изкарам през една малка дупка в дограмата, искам да попитам RJ45 конектора сваля ли се и ако се сваля, после може ли пак да се сглоби кабела? И другия въпрос ми е ако кабела се окаже къс и не стигне до компютъра има ли вариант както при кабелната телевизия да се настави кабела или ми трябва рутер? 

Тези кабели се режат и се кримпват наново с нов накрайник. Иначе може да го удължите, ползва се нещо такова с още един кабел:

Публикувано изображение

П.П. Това изглежда така от двете страни :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като човек, работил в SpectrumNet ще ти кажа, че кабела се реже и се крипмва наново. наставянето няма проблем. Може по два начина. Със "снадка", или има едни розетки. От двете страни е женско, само трябва два кримпа. При снаждането ако не ти е гигабитова връзката може да се снадят само оранжевите и зелените. По тях се предават 100 Mbps.

Edit: capnemo ме е изпреварил с няколко секунди.

Редактирано от vankata83 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да се свали без да се реже кабела, но трябват специални клещи, с които да се сложи нова букса. Колкото до удължаването на кабела - пак е възможно, но не е работа за всеки. Ако можеш да го прекараш така ще е най-добре.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо сложно! Просто ти трябват специални клещи и да подредиш 8-те кабелчата в същата позиция както са си били.

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързите отговори. Като друг вариант има и да разширя дупката в дограмата, но не мисля че си струва да я съсипвам. Затова се допитах и до вас. Пак благодаря.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да се свали без да се реже кабела, но трябват специални клещи...............

Що не вземеш да ни светнеш как става свалянето на тая букса без да се среже кабела. Говориш глупости. При кримпвянето металните пинове се натискат в буксата и те от своя страна пробиват изолацията на кабела и осъществяват контакта с жилата на кабела. А да вземеш да обясниш как става ваденето.

При всякакъв вид букси за удължаване на кабел има вероятност от вкарване на смущения. Най-сигурният вариант за удължаване на кабел е запояване на жилата. кабелните техници не го практикуват защото трябва да разнасят и поялници трябва контакт какъвто не на всякъде има и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не вземеш да ни светнеш как става свалянето на тая букса без да се среже кабела. Говориш глупости. При кримпвянето металните пинове се натискат в буксата и те от своя страна пробиват изолацията на кабела и осъществяват контакта с жилата на кабела. А да вземеш да обясниш как става ваденето.

При всякакъв вид букси за удължаване на кабел има вероятност от вкарване на смущения. Най-сигурният вариант за удължаване на кабел е запояване на жилата. кабелните техници не го практикуват защото трябва да разнасят и поялници трябва контакт какъвто не на всякъде има и т.н.

Буксата се удря с чук и се чупи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буксата се удря с чук и се чупи.

:D  Че каква разлика като ще е счупиш и като е отрежиш??? Пак ще трябва да слагаш нова букса.

ПС: Сега се сетих каква е разликата ще спестиш 2см. от кабела ако счупиш буксата, докато ако е отрежиш губиш тези 2см. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D  Че каква разлика като ще е счупиш и като е отрежиш??? Пак ще трябва да слагаш нова букса.

ПС: Сега се сетих каква е разликата ще спестиш 2см. от кабела ако счупиш буксата, докато ако е отрежиш губиш тези 2см. :D

Не казвам, че има мисъл, а че е възможно. Понякога 2 см могат да развалят работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казвам, че има мисъл, а че е възможно. Понякога 2 см могат да развалят работата.

Да да ама не можеш да спестиш няколко милиметра защото вече смазаните крайща на кабелите от кримпването така или иначе не стават за повторно използване и пак ще режеш, а и тека става въпрос за наставяне с доста така че тия няколко мм едва ли са проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте.
При тази скорост на ъплауд къде да търся проблема?
Интернета е на СКАТ и се предава по кабел по който върви и телевизията (ако е от значение).
Last Result:Download Speed: 5018 kbps (627.3 KB/sec transfer rate)Upload Speed: 192 kbps (24 KB/sec transfer rate)13 ноември 2013 г. 18:27:18 ч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.