Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес преинсталирах уиндоуса си. Минах от 8 на 7. Инсталирах драйверите от диска на дъното, тъй като ми трябваше лан драйвера за да мога да изтегля другите нужни за мен неща. Инсталирах го. Рестартирах около 3 пъти, но нямам интернет. Компютърчето което показва интернета долу в дясно върху него се появява за 2 секунди червено кръстче, маха се и пак след 1 секунда така. :( Дъното ми е ASRock A75M-HVS и е с вградена ЛАН карта, не съм си купувал външна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не си въвел коректно IP, Mask, DNS и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами съжалявам нищо не разбирам от интернет.. :D Преди като съм преинсталирал съм нямал никакви такива проблеми. Преинсталирам, слагам драйвер и готово. И между другото само на компютъра нямам интернет, иначе на лаптопа и телефоните има. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато на иконата за мрежовата връзка се появява червен Х това означава, че има прекъсване във връзката, а също така може да е причинено и от проблемен драйвер. 

Щом имаш нет на лаптопа дръпни си от там последния драйвер за това дъно за съответната ОС и го инсталирай наново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звънни на интернет доставчика да ти даде IP  и DNS за да ги въведеш 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звънни на интернет доставчика да ти даде IP  и DNS за да ги въведеш 

Не е лошо и да се мисли преди да се дават съвети.

Според вас как ползва интернет през няколко устройства в къщи ако не е през рутер и след като има такъв за какво му е IP?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли и стартирай този инструмент -  http://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

да видиме каква е работата.Сложи отметки навсякъде.След сканирането ще се генерира лог,който го прикачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тегля драйвера от лаптопа и сега изтеглих и програмката. :) След малко ще пробвам, тъй като драйвера се тегли бавничко :(

Благодаря много на всички ви! :) Стана след инсталацията на драйвера, който ми даде SLI. А сега как мога да оправя скоростта на нета? Смисъл казаха ми от други форуми, че не е настроен рутера ми правилно.. А в интернет намирам само бърза инсталация на рутера..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тегля драйвера от лаптопа и сега изтеглих и програмката. :) След малко ще пробвам, тъй като драйвера се тегли бавничко :(

Благодаря много на всички ви! :) Стана след инсталацията на драйвера, който ми даде SLI. А сега как мога да оправя скоростта на нета? Смисъл казаха ми от други форуми, че не е настроен рутера ми правилно.. А в интернет намирам само бърза инсталация на рутера..

пиши модела на рутера,за да може някой да ти каже какво да бутнеш в настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

D-Link DIR 605L, обнових Firmware (не съм сигурен дали така се пише) до най- новия и скоростта още повече спадна :( Стана ужас. Download 20 Upload 1.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Devinbg
      Привет.
      Моля за съвет - Лаптопа ми е Lenovog50 с 4гб рам и се прецаках  като закупих още 4 гб рам с идеята да го подсиля с 8гб  но проблема е ,че на втория слот има прорезчета за рамта но онези "телчета" така да се изразя чрез които щраква ги няма.Не е носен никога в сервиз така е закупен.Как мога да оправя това освен да закупя цяла 8гб, имали вариант някак да се слага или аз не мога да ги сложа?
      Благодаря предварително!

• от Spinder Whoey
      Здравейте, някъде Октомври месец миналата година си прецаках монитора и не искаше да показва картина (само надпис - Out of range)
      (докато играх лига сменях настройки за резолюцията, hertz-овете и стана така, че да бъгна играта и windows-a и да трябва да преинсталирам машината...
      Това го оправих.) След преинсталацията с чисто новия 1809 (първият който M$ пуснаха, този, при които се изтриваха файлове на потребители) 
      си пуснах csgo на резолюцията на която играх преди злополуката - т.е. 1280 на 800, като преди си играх на нея нормално, а сега е бъгната, 
      общо взето не scale-ва добре. Ще пратя и снимки. По принцип на самия монитор резолюцията си му е 1440x900, но в cs не играя на нея. 
      В момента съм на 1280x768, но си искам моето 1280x800, тъй като сегашната резолюция не е лоша, но картината беше по-добра с 
      допълнителните 32 пиксела, всичко изглеждаше по-добре, макар и малко...
      По принцип монитора си работи на 60 Hz, но в упътването си пише, че може да работи и на 75 Hz.
      Е, преди инцидента с лигата / смяната на настройките имах възможност да го пусна да си работи и на 75 и на 60 - сега не мога на 60. Тоест, избирам си от intel hd control панела да работи на 60 Hz, не се показва картина и след около 15 секунди си се връща на 75 Hz.
      Монитора е VA1903wb ; model - vs11654 .
      Видеокартата е вградената intel hd 630.
      Общо взето желая да оправим scaling-а и да си играя 1280x800. Моля, помогнете за решението на нелепия казус

• от Vikincet0
      Здравейте,
      Пиша Ви във връзка с проблем, който срещнах с лаптопа ми - HP 350 GT. 
      Лаптопът, отказва да подава захранване и работи само на режим батерия. Батерията се зарежда само в изключено положение, а когато включа лаптопа, започва да дърпа заряд от батерията и в същото време захранването спира да работи и батерията не се зарежда. Ако се опитам да го включа само на захранване - не стартира.
      Тъй като изчетох доста форуми по темата, бих искала да споделя следното:
      1. Не е проблем от зарядното - Пробвах с 4 различни зарядни (3 от които бяха със същите параметри, а четвъртото дори по - силно)
      2. Не е софтуерен проблем - Преинсталирах windows (Все още не съм качила драйвърите, но това предстои да се случи до около 9 часа сутринта).
      3. Както вече споменах не е проблем от батерията, защото лаптопа ми трябва за университета и не ми пречи да работя с него само на захранване, но уви не иска да се включи.
      4. Разглобих лаптопа и всичко от вътрешната му страна (връзката и медните жици за захранване например) изглеждаше нормално.

Някой има ли идея какво би могло да бъде? Възможно ли е да е възникнал проблем с дънната платка, понеже това е единственото нещо, за което не ми става ясно на пръв поглед за съществуващ проблем?

Благодаря предварително за отговора на отзовалите се!
      С уважение,
      Виктория
    • от ДиоиД
      Здравейте!
      Поствам тази задача тук, а не в тема образование, защото може и да има написан драйвер или видоизменен, който да решава въпросната задача.
      Не уточнявам ОС, защото се издирва или пък се търси решение, което да може да се реализира на всяка ОС.
      Ето и проблематиката:
      Дънна платка Asus P4C800-E Deluxe в която има Super I/O (страница 2-2 (28)) W83627THF. Процесора и оперативната памет които са монтирани на тази дънна платка не участват в решението.   
      Иска се, чрез нормалния конектор на флопито да се управляват две, а не едно.
      Трябва да отбележа, че има реализирано хардуерно допълнение от стр. 108 (115) т.9.3 от W83627THF и в BIOS по нестандартен начин е указано ОС да "разпознава" две флопита, а не едно ...
      Поставям тази задача като вид предизвикателство.
      Всякакви мнения, коментари и евентуално предложения за разрешаването на въпросната с удоволствие ще чета и обсъждам с участниците в нея.
      Успех!
      п.п. Ако някой предложи как в BIOS по нестандартен начин да се укаже на ОС, че има четири флопита също може да помогне в решението ...
    • от Иво Огнянов
      Здравейте, на майка ми компютъра спря да се включва преди месец. Едвам днес намерих време да й го преинсталирам, но при пускане запчва да пищи и да свети червено. Звуците са 4 на брой, еднакви. Качвам звука и параметрите на щайгата..Ако може да ме ориентирате от какво може да е, да знам дали да го хвърлям или да се прави някъде.  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2082279315141235&id=100000775608299

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване