Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ovdesko

Отваряне на порт към конкретно IP

Препоръчан отговор

Здравейте ситуацията е следната:

Искам да отворя определен порт на един D-link рутер, но също така искам този порт да е отворен само за конкретен IP адрес. Или иначе казано Рутера и съответно сървъра който искам да достъпя е в точка X а аз съм в офиса в точка Y. 

Искам само от точка Y да мога да достъпвам сървъра който е зад точка X. 

В момента го достъпвам, но отвсякъде, като в полето port forwarding съм записал локалния адрес на сървъра и порта през който искам да го достъпя. 

Как би могла да се случи тази ситуация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ще даде ли някаква идея? Рутера е Dlink DIR-300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ще даде ли някаква идея? Рутера е Dlink DIR-300

Не ми се рови из книгата на маршрутизатора, но няколко идеи:

1. Има ли възможност за входящо филтриране? Ако да това е начина

2. Има ли възможност да е VPN концентратор. Ако да, правите VPN и през него се свързвате

3. Имате ли желание да си пуснете VPN сървър на компютъра. Ако да, правите го, занасяте ключа в работата си, пускате VPN софтуера и сте в бизнеса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се рови из книгата на маршрутизатора, но няколко идеи:

1. Има ли възможност за входящо филтриране? Ако да това е начина

2. Има ли възможност да е VPN концентратор. Ако да, правите VPN и през него се свързвате

3. Имате ли желание да си пуснете VPN сървър на компютъра. Ако да, правите го, занасяте ключа в работата си, пускате VPN софтуера и сте в бизнеса

VPN-a не е идея за момента, а и не решавам аз какво ще се случва. Казаха ми трябва това да се направи.

Никакво филтриране няма в опциите. Мислех че ще намеря ако има такава опция, но не успях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VPN-a не е идея за момента, а и не решавам аз какво ще се случва. Казаха ми трябва това да се направи.

Никакво филтриране няма в опциите. Мислех че ще намеря ако има такава опция, но не успях

Аз не виждам как. Но е добре в такъв случай да попитате какъв е бюджета...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защитна стена на машината на която е сървъра, име и парола за автентикация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са настройките на рутера:

Публикувано изображение

В менюто "Port forwarding" съм задал това правило и като отворя "Firewall and DMZ" ми го показва, но без да мога да го коригирам. Според мен идеята тук е просто на мястото на звездичката да се изпише реалния адрес от който единствено искам да достъпвам този порт. Уви не може да се променя това. Ако нещо друго ви идва наум като гледаде опциите, можете да дадете идея или в крайна сметка да потвърдите още веднъж че няма как да стане с този рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цъкни на "Enable SPI" и би трябвало да можеш да едитваш списъка на тая страничка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цъкни на "Enable SPI" и би трябвало да можеш да едитваш списъка на тая страничка.

Цъквам, но всъщност това правило съм го задал в port forwarding и в полето Firewall само ми го описва, но не ми дава да го редактирам. Мога обаче да си създавам правило, което може би може да ме удовлетвори, но нещо не се получи по начина по който го направих. А ето го и него:

Това е настройката:

Публикувано изображение

На 1 написах реалния адрес в офиса ми(мястото от където искам да достъпвам въпросния сървър на въпросния порт). 

на 2 не разбрах какво трябва да се пише и го оставих празно

на 3 написах локалния адрес на сървъра - 192.168.*.*

на 4 също нищо не написах

на 5 написах порта който искам

на 6 предполагам трябва да напиша пак същия порт

Мислите ли че това е въпросната опция и така ли трябва да се случат нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Кристиян_Колев
      Здравейте, натъкнах се на 26 пинов интерфейсен(външен) порт при платка на лаптоп на IBM. Както може да видите порта е женски и прилича на SCSI , но от часове се гърча над това да разбера какъв е и за какво служи. Ще съм ви много благодарен ако ударите едно рамо, за добра калза е.
      ПС. Много се извинявам, ако съм сгрешил раздела.

• от Боби Акулата
      Да кажем ,че притежавате офис и вие не желаете вашите служители да ползват usb портовете (буксите ) на всеки един компютър , въпросът е как да направим така ,че портовете да бъдат спрени,изключени,блокирани или напълно нефункциониращи ? На кратко казано - мушкам флашката и не се случва нищо Защита от злонамерени хора   Благодаря !
    • от Roki_03
      Проблем с отварянето на портове!!!
      Как да отворя портовите на рутер Huawei HG8245T 
      Моля помогнете!!!
      Благодаря предварително!!!

• от Tihomir Tilev
      Здравейте имам проблем с усб портовете на компа значи имам 2 отпред(не работят сигурно от 4 години ) и 4 отзад от тези 4 отзад само 1 функционира като от другите 3,на два само свети мишката или ако си включа телефона само се зарежда но не ги чете а другото усб маи направо са е предало .Та като вляза там в настройките за  устройствата пише на усб-тата unknown device.Пробвал сам да ги дейнсталирам но след рестарт пак си пише това(четох че при някои се оправило така) погледнах биоса но там са активирани ако имате идеи споделете как може да се оправи с някакви драйвъри можеби ?

Ето малко инфо за компа:
      Процесор: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2.11GHz
      дъно:ASUS m2n-mx 

ако трябва нещо друго да кажа за компютъра кажете .

Благодаря предварително.
    • от MemeHunter
      Здарвейте, днес си разчиствах гаража и намерих един SD card reader, само че не мога да разбера какъв е порта, защото е без кутия. Може ли някой да ми каже какъв точно е порта по снимката долу.
      http://store.picbg.net/pubpic/B5/CB/5a448ac84858b5cb.JPG
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.