Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да споделя свой авторски текст с някого, но не искам съответния човек да може да копира съдържанието, нито да изпраща документа (да може да се отваря само на неговия компютър). Някой знае ли начин да програмирам така документ на Word 2010? Ако не става с Word евентуално друг текстов редактор?

Редактирано от Krasimir Trifonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те самите майкрософт са си написали четиво по въпроса - тук.

Въпреки че, ако много му се занимава, има си начини, прави снимка на дестопа, после ocr....

Редактирано от bluelight (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което майкрософт са дали тук не ми върши работа, то е единствено да забраниш редактирането на съдържанието на документа, но не и копирането

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което майкрософт са дали тук не ми върши работа, то е единствено да забраниш редактирането на съдържанието на документа, но не и копирането

Няма никакъв начин да направиш това, особено щом файлът е на неговия компютър и искаш да може да го отваря.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи майкрософт има над какво да помислят..

Имам спомен обаче за някои сайтове в които е невъзможно да се копира текста (не мога да посоча конкретен пример сега).. Значи все пак трябва да има някакъв начин?

Редактирано от Krasimir Trifonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи майкрософт има над какво да помислят..

Имам спомен обаче за някои сайтове в които е невъзможно да се копира текста (не мога да посоча конкретен пример сега).. Значи все пак трябва да има някакъв начин?

Няма никакъв проблем, изключвате джаваскрипт и си копирате на воля

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, определено има какво да се очаква от Майкрософт значи. Иначе реват като им се нарушава тяхното авторско право пък за другите не мислят :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, определено има какво да се очаква от Майкрософт значи. Иначе реват като им се нарушава тяхното авторско право пък за другите не мислят :D

Нищо общо нямат Майкрософт. Информацията, която искаш да защитиш в твоя случай е вече на разположение на другия. Това, което искаш е все едно технология, с която като ми кажеш нещо да ми попречи да го повторя на някой друг. Няма как да стане. Би могло, ако компютърът, на който другият я чете, е под твой контрол и ти предоставиш само ограничени права на потребителя. Обаче файл, който си пратил на чужд компютър и то такъв, който може да го отваря... еми то противоречи с условието :)

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кое условие противоречи? Условието (основното) в законовата уредба на авторското право навсякъде по света е че авторски материал не може да се разпространява, възпроизвежда и използва без съгласието на правоносителя. При положение че не съм издал лиценз за съответния материал, правоносителят съм аз. Този на когото го пращам е потребител (без непременно да е платил за да го получи - и безплатно да го предоставям той пак си е потребител). Е, да речем че на този потребител искам да му предоставя материала само за ползване, но не желая го разпространява (като изпраща файла или като го записва на външен носител) или да го възпроизвежда - като го копира или принтира - за да не могат други лица да получат и ползват въпросния документ без мое съгласие. Как майкрософт осигурява технически спазването на авторското право на своите клиенти, ползващи word, excel и пр. техен софтуер за създаване на авторски материали? Никак.

Е, доста цинично идва при положение че от всички компании майкрософт най-много реват че им се нарушавало авторското право и оказват натиск върху цели правителства да приемат мерки които да осигурят защитата на техните авторски права а същевременно не им хрумва да се погрижат за защитата на авторските материали на своите клиенти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Противоречи на условието, че ти си му дал достъп на до съдържанието на файла и то на негов компютър.Поста ти е за бисерите на форума. Това е точно същото, все едно да обвиниш производител на пишещи машини, че като дадеш текст, напечатан с тях на някой, то може да го копира/препише и изпрати на някой по пощата.Проблемът, който имаш, е с другият човек, а не със софтуера, и не може да се реши с технически средства, а с правни. Има си NDA-та и т.н.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но освен правни средства (които можеш да изплзваш едва впоследствие и те не решават проблема защото белата вече е станала) биха могли да се разработят и технически които действат превантивно - много по-добра алтернатива, които ще спестят много ядове на много хора по света. Айде не ми обяснявай че е невъзможно за разработиците на майкрософт да напишат такъв код с който направят възможни такива фунции каквито съм описал. А сравнението с пишещата машина е за бисерите. Аз бих предложил друго, много по- на място - все едно майкрософт да имат претенции към екипа, на който са възложили защитата на лиценза на софтуера си от пиратство - ами ще имат, имах си хас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...авторски материал не може да се разпространява, възпроизвежда и използва без съгласието на правоносителя....

И навсякъде по света тези спорове се решават в съда, включително между компании гиганти, като Apple и Samsung, примерно. Който може да си направи техническа защита, си я прави. Но никой не е длъжен да я прави за другите, при това безплатно. Възможно е да има платени варианти, потърси.

...или да го възпроизвежда - като го копира или принтира...

Щом е текстов материал, най-елементарното нещо е просто да го препише. Това вече технически не виждам как може да се защити. Единственият начин е по каналния ред - патент на материала и после съд.

...Как майкрософт осигурява технически спазването на авторското право на своите клиенти, ползващи word, excel и пр. техен софтуер за създаване на авторски материали? Никак...

Вероятно защото такъв материал много лесно се пресъздава и няма как да бъде защитен технически.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

badsector, продължавай ти, ако ти се разправя. Аз се отказвам. Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И навсякъде по света тези спорове се решават в съда, включително между компании гиганти, като Apple и Samsung, примерно. Който може да си направи техническа защита, си я прави. Но никой не е длъжен да я прави за другите, при това безплатно?!?. Възможно е да има платени варианти, потърси.

Не знаех майкрософт вече подаряват офис пакета си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаех майкрософт вече подаряват офис пакета си.

Заплащаш за ползването на определен тип функции. Изискваната от теб не се включва в цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, да я направят срещу допълнително заплащане - примерно в Professional версията, която е поскъпа от Home и където се предполага че ще бъде необходима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.