Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи с фрапса проблеми не съм имал, обаче забелязах на скоро че на някои игри показва висок фрейм (както трябва да е), а на една игра показва бетон 60 кадъра, нито на долу нито на горе. Вчера деинсталирах една игричка и днес и инсталирах (същата), влязох в въпросната игрица и какво да гледам, бетон 60 кадъра, на какво може да се дължи това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключваш вертикалното синхронизиране от контролния панел на GPU-то в случая при мене има и опция Texture filtering - quality която съм я направил на High Performance и накрая съм задал  Anisotropic filtering na 16x може и да ти помогне. Нека колегите изкажат своето мнение. ЦС-а го карах на 60 бетон и с това ми се вдигна на 100 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пробвах и програмата MSI Afterburner същата работа, 60 ама бетон, хмм има нещо тука ... 

Изключваш вертикалното синхронизиране от контролния панел на GPU-то в случая при мене има и опция Texture filtering - quality която съм я направил на High Performance и накрая съм задал  Anisotropic filtering na 16x може и да ти помогне. Нека колегите изкажат своето мнение. ЦС-а го карах на 60 бетон и с това ми се вдигна на 100 

Не, така не става, аз взех да се съмнявам от ОС, да не е нещо знам ли... само да добавя че имам 2 игри на които ги прави тия номера и други 2 на които си отчита нормално..

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен! Наистина проблемът идва от вертикалното синхронизиране, но не от контолния панел, а от настройките на самата игра. По- съвременните игри имат автоматично сканиране за графиката така, че явно синхронизирането се включва автоматично.... и така :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.