Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BojidarSK

Геймърски PC за около 2000 лева

Препоръчан отговор

Здравейте,може ли да ми помогнете с избора на геймърска конфигурация за около 2000 лева.Ще ползвам конфигурацията за игра на тежки игри и видео обработка.В момента съм с тази конфигурация : 

Motherboard - ASRock P55 Extreme

Processor - Intel Core I3 540

RAM - 2x4GB 1333 HyperX Blue Kingston

Video Card - Nvidia Geforce GT 220

Case - Cooler Master Elite 430 Black

Monitor - Full HD 1920x1080 Flatron E2340T

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,имаш 2000 лв и избираш процесор от Q1 2010-та година?Това горе, дето си го "измъдрил", го забрави веднага!Нищо не споменаваш за видео и за захранване и те ли ще трябва да се взимат в този бюджет или вече са налични. Ако са налични - какви са...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предвид,че това е конфигурацията ми в момента и се чудя дали мога да използвам case-a и паметта.

И видео и захранване ще трябват защото моето захранване в момента смятам че няма да е достатъчно а за видео картата да не говорим - Nvidia geforce gt 220

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете да ползвате кутията.Идеална е.

Паметта също ще върши работа.

Хардът не става ясно какъв е и колко е голям?

Отворете кутията и вижте какво пише на етикета на захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно си имам твърд диск 1 TB но искам да имам поне 2 TB.Захранването е 400 вата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запазваш си кутията и РАМ-та и нещо примерно:I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150GB H87-HD3 /11504GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX х 2A-DATA SSD SX900 128GB SATA31TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEXGB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GDPSU SEASONIC SS-750AM BRONZEОбща стойност - 1 843.70 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49881p1r49181p1r43857p2r46712p1r1002735p1r50126p1r45225p1rf.html

Това ще е предостатъчно. Общо 16GB RAM, SSD 128GB за ОС и програмите за обработка, видеото е достатъчно за всичко към днешна дата, топ захранване. Разпродаваш твойте части и ще ти излезе още по-ефтино. Ако толкова държиш на още по-силна карта изчакай да излезе R9 290X. Има и други вариянти с "К" процесор + Crossfire и ще е още по-пройзводителен компютъра, но ще прехвърли малко над 2000лв. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мен едно предложение с Xeon. Сложил съм 2 TB хард, както си поискал. Конфигурация за тия пари няма как да мине без SSD. С картата няма да имаш проблеми с нито една игра. Отлично захранване и голяма просторна кутия.

Обща стойност - 1 976.12 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитам интел процесор тъй като по-голяма част от приложенията са оптимизирани за интелки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитам интел процесор тъй като по-голяма част от приложенията са оптимизирани за интелки :)

Xeon е серия на Интел, както i3,i5 и i7. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I7-3770K /3.5G/8M/BOX/LGA1155

ASROCK Z77 EXTREME4 /Z77/1155

PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE

GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD

Noctua NH-U14S CPU Cooler

2T SG SSHD ST2000DX001

INTEL 120 SSD 530 929868

2023 лв 

С възможност за овърклок.2 ТБ хибриден диск,хубав охладител,клокърско дъно,хубавата серия ссд-та на интел и процесор с отключен множител.Ако са много 23 лв 

може да смените ссд диска с този Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s и цената става 1977лв

п.п извинявам се за горния пост ,че го оставих празен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно си имам твърд диск 1 TB но искам да имам поне 2 TB.Захранването е 400 вата

Кажи точния модел на харда , ако е читав модел ще е хубаво да се вземе същия за да имате опцията за използване в раид масив, дори и да не го направите не губите нищо!

Иначе за твоите изисквания една конфигурация с ксеон процесор ще заспи , а с този голям бюджет си е престъпление да не изчакаш още малко новите r9 290 на амд ,да дойдат на българския пазар.

Кутията и рамта ще влезнат в употреба за новата система без проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XEON1,защо му е на xeon-a кулер,особено за 130 лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво му е охладител за 130лв като бюджета позволява.По тази логика за какво му е дъно за 170-200 лв дай да сложим за 80 лв и при обработката и играене на игри  процесора няма да се натоварва и нагрява нали знам по брат ми като играе battlefield 4 какво става се едно съм включил печката.Аз вече млъквам да не спамя темата на човека.   http://www.expreview.com/26486-6.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво му е охладител за 130лв като бюджета позволява.По тази логика за какво му е дъно за 170-200 лв дай да сложим за 80 лв и при обработката и играене на игри  процесора няма да се натоварва и нагрява нали знам по брат ми като играе battlefield 4 какво става се едно съм включил печката.Аз вече млъквам да не спамя темата на човека

За това има и охладители за 30-40лв. Не че боксовия няма да си върше работата ,ама ако иска тишина и малко по-ниски температури , дори и чисто визуално системата да има друг вид с толкова бюджет винаги може да си го позволи , ама да се слага топ въздушно охлаждане си е чисто набутване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набутване и безсмислено разхищение на средства,които може да се насочат другаде.Такъв токмак няма работа там,където няма да се клоква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това от рекламата за мормотите ли го научи, тия с шоколада ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам скъп охладител на моят Xeon1230v2, работи си без проблеми :).

Но аз ползвам моя за работа  .... с ECC памет :) и дъно което го поддържа. Не виждам защо предлагате подобни процесори в евтини играчки като тази тук :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали няма да излезе по-евтино ако закупя частите от Amazon?Някой поръчвал ли си е нещо от Amazon наскоро защото не съм сигурен как работят нещата с доставката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали няма да излезе по-евтино ако закупя частите от Amazon?Някой поръчвал ли си е нещо от Amazon наскоро защото не съм сигурен как работят нещата с доставката?

Ако поръчваш от ''Amazon'' трябва да е от UK, защото през другия доставката е дебела! Някои части ще са по-евтини, други не! Срока на доставка е около 7 работни дни. Виж, гаранционното обслужване е по-тегаво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами гледам, че всяка част която мога да си поръчам от амазон струва 80-90 лева по евтино

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами гледам, че всяка част която мога да си поръчам от амазон струва 80-90 лева по евтино

Нещо бъркаш колега! :(  Не изчисляваш правилно паундите в лева. ;)

Не гледай американския Амазон, просто доставката ще ти "отреже" главата, а за гаранция просто забрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо бъркаш колега! :(  Не изчисляваш правилно паундите в лева. ;)

Принципно може и в евра! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре си пазарувай от тукашните магазини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави сте :D аз гледам US амазона и се чудя защо всичко излиза толкова по-евтино.И като гледам наистина излиза същото ако не и по-скъпо.Предполагам че nikem-bg.net е сигурен сайт.Какво ще кажете за тази конфигурация?

GB H87-HD3 /1150

PSU SEASONIC SS-750AM BRONZE

I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 или http://nikem-bg.net/computer-components/I7-4770--3.4G-8MB-BOX-LGA1150 (не съм сигурен каква е разликата между тези два модела)

GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD

Кутия и твърд диск си имам.Имам 8gb ram на 1333(чудя се трябва ли да взимам друг ram) и ще има ли някаква разлика ако си купя това SSD? - INTEL 120 SSD 530 929868

Също се чудя трябва ли ми някакво екстра охлаждане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.