Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер съфорумници.

Преди няколко дни изключих лаптопа и сега като се опитам да го включа не реагира изобщо.Никаква реакция - светване , пиукане.Моделът е този - MSI mega book VR600X.Нещо ме съмнява процесор или дъно.Машинката си поддържаше добри температури- не надвишаваха 55 градуса.Има си и охлаждаща подложка- ако е от някакво значение.Въпросът е от какво може да е и дали има нещо изгоряло.Невеж съм в тия работи ( а понеже лаптопът е притежание на майка ми , която от 3 дена , меко казано ме е подлудила , какво да го прави) се допитвам до вас.

Благодаря преварително.Ако съм пропуснал нещо като инфо питайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен случай, само че с hp и се оказа дъно.

Редактирано от GoodfeIlas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причини различни може да има.Но първо провери дали не е изгоряло зарядното или да не би да му е прекъснат кабела.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причини различни може да има.Но първо провери дали не е изгоряло зарядното или да не би да му е прекъснат кабела.

Зарядното е чисто ново - на няма повече от месец , както и хард диска(ако е от значение).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зарядното е чисто ново - на няма повече от месец , както и хард диска(ако е от значение).

Чисто ново,но не свети нищо,не зарежда нищо!Може да се е прекъснал кабела...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто ново,но не свети нищо,не зарежда нищо!Може да се е прекъснал кабела...

Лампичката на зарядното свети.Току що пробвах със старото зарядно, което бях запазил за всеки случай(работещо е но е отваряно и затова закупих новото), без никаква промяна.Машинката отказва да светне. :(

Редактирано от gdvl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади батерията и го пусни само на токИзвади батерията и го пусни само на токНали натискаш силно бутона. Често тези бутони се ебаватИзвади батерията и го пусни само на токНали натискаш силно бутона. Често тези бутони се ебават

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади батерията и го пусни само на токИзвади батерията и го пусни само на токНали натискаш силно бутона. Често тези бутони се ебаватИзвади батерията и го пусни само на токНали натискаш силно бутона. Често тези бутони се ебават

Точно това излезе.Разбрах че кабелчето на бутона за включване (което идва от дъното и влиза в платката където са разположени бутоните) е пречупено(развалено) и иска подмяна.Въпросът сега е - намиреат ли се такива лентови кабелчета , и дали за всички модели са еднакви?

Редактирано от gdvl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лентови кабели се намират, но са много разновидности. Зависи от броя на пистите и разстоянието между тях. Ако не може да се приспособи кабел обикновено се запояват жички. Процедурата не е сложна, но е пипкава, ако не си свикнал да работиш с поялник.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за подробните обяснения и напътствия.Но не съм на ти нито със жички , нито с поялника.Лично аз бих предпочел да ида в някой магазин да попитам дали не им се намират такива кабелчета(разбира се ще взема това от лаптопа със мен за показно).Ако беше моят лаптопа със сигурност щях да почовъркам на него с поялника. докато се науча.

След подмяната на кабела , ще пиша ако всичко е минало както трябва.Поздрави и лека. :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Пафос не гъмжи особено от такива магазини, но пожелавам успех. Ако не си намериш, пусни една снинка, да видя дали нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.