Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

SimbaLionKing

Компютър не зарежда нормално

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един компютър, който като го включа се чува звука на биоса, вентилаторите и всички нормални звуци на стартиране, зарежданато на Windows, но седи само един черен екран. Не се появяват надписите на Биоса и Windows. Стои така 10-15 минути и после директно ми показа работния плот. Компютъра е Intel Pentium II Processor, 400 Mhz, 320MB Ram. Проверих за надути кондензатори по дъното и видеокартата, но няма. Батерията на Биоса е наред. Също така проверих и рам паметта, но и при нея няма проблеми. Вече не знам какво да правя, затова моля, ако някой може да ме посъветва какъв може да е проблема. Предварително благодаря на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друга видео карта..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друга видео карта..

И аз мисля, че е видеокарта, по-точно драйвери. Защото тя работи с драйверите си за Windows, но не работи с универсалните си драйвери. И какво точно значи "звука на биоса"? Виж тук http://oswindows.yolasite.com/biosbeepcodes.php и се ориентирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е! Ако е външна вадиш я, вкл. монитора към вградената видеокарта, пускаш компютъра изтриваш драйверите на вградената видео карта, спираш компютъра слагаш новата видео карта, но не свързвай монитора още към нея, влизаш в биос и задаваш да се ползва външната видеокарта, например PCI, връзваш мониторът към външната видео карта и всичко би трябвало да е ОК. Ако не стане, под старата видео карта инсталирай драйверите за въшната.Ако, нямаш въшна видео карта, то извади и сложи jumper-a на дъното, потърси в интернет за твоето дъно къде се намира той.Ако, си инсталирал нова видео карта сега, то проблема може да е и в захранването, което може да не успява да захрани всичко в компютъра ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е! Ако е външна вадиш я, вкл. монитора към вградената видеокарта, пускаш компютъра изтриваш драйверите на вградената видео карта, спираш компютъра слагаш новата видео карта, но не свързвай монитора още към нея, влизаш в биос и задаваш да се ползва външната видеокарта, например PCI, връзваш мониторът към външната видео карта и всичко би трябвало да е ОК. Ако не стане, под старата видео карта инсталирай драйверите за въшната.Ако, нямаш въшна видео карта, то извади и сложи jumper-a на дъното, потърси в интернет за твоето дъно къде се намира той.Ако, си инсталирал нова видео карта сега, то проблема може да е и в захранването, което може да не успява да захрани всичко в компютъра ти.

Този коментар да се игнорира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Pentium II Processor, 400 Mhz

Гледайки годинките, може да е напълно всичко вече... Ето ти малко инфо за физическият живот на дъното:

Motherboards use electrolytic capacitors to filter the DC power distributed around the board. These capacitors age at a temperature-dependent rate, as their water based electrolytes slowly evaporate. This can lead to loss of capacitance and subsequent motherboard malfunctions due to voltage instabilities. While most capacitors are rated for 2000 hours of operation at 105 °C (221 °F),[7] their expected design life roughly doubles for every 10 °C (50 °F) below this. At 45 °C (113 °F) a lifetime of 15 years can be expected. This appears reasonable for a computer motherboard. However, many manufacturers deliver substandard capacitors,[8] which significantly reduce life expectancy. Inadequate case cooling and elevated temperatures easily exacerbate this problem. It is possible, but time-consuming, to find and replace failed capacitors on personal computer motherboards.

ИзточникМаксималният период на работоспособност го изчисляват на около 15 години, аз все съм твърдял, че след 10-тата не си заслужава никакъв ремонт, освен ако неискаш да го имаш с антикварна стойност... Това важи и за другите компоненти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията може да е ОК(или само така да Ви изглежда), но не пречи да рисетнете БИОС. Не видях в описанието на проблема това действие, изрично да е описано като пробвано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията може да е ОК(или само така да Ви изглежда), но не пречи да рисетнете БИОС. Не видях в описанието на проблема това действие, изрично да е описано като пробвано.

Рисетнах го. Обаче забелязах нещо. Откачих кабелите на хдд и cd-то и ги свързах по друг начин, местих и джъмперите и проблема със стартирането изчезна, но сега пък ми пишеше Disc boot failure. Затова пак разкчаих кабелите, но сега вече не знам как да ги свържа,затова може и джъмперите да са объркани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска трябва да е Master в канала, в който е включен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска трябва да е Master в канала, в който е включен.

Да вкарах ги. Благодаря! Но в момента нямам друга видео карта, защото тази на другия компютър не става за този. Тази седмица ще намеря от някъде и ще пробвам, но дали не може да е нещо в самия харддиск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този коментар да се игнорира.

Кое да се игнорира бе, като съм имал същия проблем и така съм го оправял. Иначе не е мой проблем който иска да си блъска главата :) И само да ти кажа не е от харда, щом speaker-a пищи като пускаш компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.