Премини към съдържанието
nevidim

Има ли някакво плащане към Община при сключване на договор с фирма за почистване

Препоръчан отговор

Ето и ситуацията:

18 етажен блок

до преди някой ден имаше една жена, която почистваше блока(общи части и т.н), даваха и се около 80 лева. Но явно е имала някакъв проблем и напусна.

Намерихме някаква фирма за почистване на блока и те(фирмата) казаха, че ще сключим договор за 1 година за извършване на този вид дейност.

Тук вече идва проблема: Касиерката каза, че това не може да се случи, защото ако се е сключил този договор ще се наложи да плащаме нещо на общината.

Питането ми е (надявам се да можете да ми помогнете) - Вярно ли е това? И ако е вярно какво трябва да се плаща? И каква е разликата, че до вчера е идвала жена "от улицата" без договор и ако сключим договор с фирма? - извършваната дейност е една и съща

Благодаря Ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще може ли линк до това описване за заплащането?

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш с договора в общината и ти издават квитанция за платен данък.

Но трябва да се разберете с фирмата кой ще плаща и за каква сума ще се подписва договора(80,100,120).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме за невежеството ми в тази сфера, но:

Да разбирам ли, че хващам фирма "Джинджи Би' да ми чисти входа и предблоковата част и за тази услуга и се заплащат например по 100 лв. месечно, а пък след това трябва да извадя от джоба си и тези +10% от сумата и да ги дам на общината?

Това ми звучи толкова Алогично(или аз не го разбирам).

Значи отивам аз и си сключвам договор за ел. поддръжката на блока(крушки, контакти и каквото се сетите) с фирма, като тези суми за поддръжката са от живущите в блока, а след това да платя 10% на общината, че не е направила нищо за мен(т.е за какво им плащам).

Аз ли не го разбирам или има друго обяснение?

Ще бъда благодарен за премахването на "мъглата" пред очите ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, защо не попитахте самата касиерка на фирмата за какво иде реч? Може да е такса рекет.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме за невежеството ми в тази сфера, но:

Да разбирам ли, че хващам фирма "Джинджи Би' да ми чисти входа и предблоковата част и за тази услуга и се заплащат например по 100 лв. месечно, а пък след това трябва да извадя от джоба си и тези +10% от сумата и да ги дам на общината?

Това ми звучи толкова Алогично(или аз не го разбирам).

Значи отивам аз и си сключвам договор за ел. поддръжката на блока(крушки, контакти и каквото се сетите) с фирма, като тези суми за поддръжката са от живущите в блока, а след това да платя 10% на общината, че не е направила нищо за мен(т.е за какво им плащам).

Аз ли не го разбирам или има друго обяснение?

Ще бъда благодарен за премахването на "мъглата" пред очите ми.

:D

Да така е.И фирмата си плаща данъка на края на годината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10% от сумата

Това не го знаех...Значи, понеже блока сам си наема фирма,която да почиства техните общи части, то за това те трябва да платят данък на общината???Отделно фирмата плаща Данък печалба още 10%, така ли? Защото това е нейна печалба?И освен това се плащат и 20% ДДС в/у материалите за почистване, защото предполагам фирмата не е регистрирана по закона за ДДС.И трябва и да сметнем и осигуровките и данъците в/у заплатата на служителите, все пак...Боже, боже, ако това всичко е така, както си го мисля, е съжалявам, ама......... Я да си замълча, че може да наруша някое и друго правило..........p.s. Може ли да ми кажеш коя е нормативната уредба уреждаща точно тези 10%, дето трябва да се дадат в общината, защото не намирам логиката! Искам да видя тия какво са измислили още за взимане на пари от данъкоплатците...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не го знаех... 

Как така него знаеш?

Ако искаш мога да бъда и дребнав и да ти сметна например за едни домати кой колко данък плаща?

1.Производител

2.Прекупвач

3.Борса

4.Търговец

Всички по веригата плащат данък около 40-50% общо

Доматите от производител  на цена 30ст докато стигнат до крайния клиент стават 2.10лв.

Моя данък до 50000лв е 750лв на година-над 50000 е +10%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сключва се договор между възложител и изпълнител за извършване на определена услуга, в случая почистване, уговарят се цена, срок и вид на услугата. При извършване на услугата възложителят плаща и получава от изпълнителя фактура за извършената дейност.

Точка.

Никой нищо не плаща на общината.

това с десетте процента го бъркате с авансовото плащане на плосък данък при наемни отношения.

Като там също не се плаща на общината а на бюджета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

quickJO

Много сте прав и аз затова помолих да подаде колегата някакъв линк за да го видя(видим). Това за мен е пълна лудост.

Странно, защо не попитахте самата касиерка на фирмата за какво иде реч? Може да е такса рекет.

Касиера - е нашият,  не на фирмата, т.е

Блок 258, Касиера Ванчето и фирмата Джинджи Би.

Как така него знаеш?

Ако искаш мога да бъда и дребнав и да ти сметна например за едни домати кой колко данък плаща?

1.Производител

2.Прекупвач

3.Борса

4.Търговец

Всички по веригата плащат данък около 40-50% общо

Доматите от производител  на цена 30ст докато стигнат до крайния клиент стават 2.10лв.

Моя данък до 50000лв е 750лв на година-над 50000 е +10%

Абсолютно всички плащаме данък, но тук става въпрос за т.5(в примера даден от вас), а т.е крайният потребител, който всъщност заплаща всичко това, което е вкл. в цената на продукта(услугата), а ние говорим за +10% за които не намирам логика.

Все още не намирам отговор, защо веднъж платил на фирмата и ако тя заплати нужните данъци(в случая каквото и да било или както и да се казва), трябва и аз да плащам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Касиера Ви вероятно иска да Ви измами и да си прибере сумата от 10% в джоба. Добре е да проверите сметките си от предишни плащания включително предишни години(откакто той изпълнява въпросната длъжност), при независим  счетоводител, дали вече не е крал от Вас и колко се е обогатил за Ваша сметка.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че ще влезнем в големи приключения или просто тя иска да си постави неин човек и да си делят или по-точно да се облагодетелства с част от сумата.

Сключва се договор между възложител и изпълнител за извършване на определена услуга, в случая почистване, уговарят се цена, срок и вид на услугата. При извършване на услугата възложителят плаща и получава от изпълнителя фактура за извършената дейност.

Точка.

Никой нищо не плаща на общината.

това с десетте процента го бъркате с авансовото плащане на плосък данък при наемни отношения.

Като там също не се плаща на общината а на бюджета

Напълно съм съгласен с вас, цяла вечер рових в интернет, минах и през lex.bg - нищо, нищо, абсолютно нищо не намерих и реших да попитам за моите съмнения.

Благодаря ви за съдействието, ако някой има други предложения или сме изпуснали нещо нека сподели.  :rabbit:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че ще влезнем в големи приключения или просто тя иска да си постави неин човек и да си делят или по-точно да се облагодетелства с част от сумата.

Напълно съм съгласен с вас, цяла вечер рових в интернет, минах и през lex.bg - нищо, нищо, абсолютно нищо не намерих и реших да попитам за моите съмнения.

Благодаря ви за съдействието, ако някой има други предложения или сме изпуснали нещо нека сподели.  :rabbit:

повтарям: по всяка вероятност бърка 10-те процента авансов ДОД при наемите. Пак си говорете с нея.

и пак повтарям: няма плащане към Общината

и последно: намирате телефона на Общината, звъните и питате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и последно: намирате телефона на Общината, звъните и питате.

Хахахаха, повярвайте ми предпочитам да попитам тук, отколкото да звъня(отида) в общината и някаква сърдита(намръщена) лелка да ме разхожда по етажите като "Простинал кон" и да навъртя километри пеш и накрая да си тръгна отново без отговор.

Благодаря отново. :)

Редактирано от nevidim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Аз данъците ги знам какви са, въпроса е, че тези 10% не ми се връзват, но ти твърдиш, че ги има...Дай нормативната уредба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахаха, повярвайте ми предпочитам да попитам тук, отколкото да звъня(отида) в общината и някаква сърдита(намръщена) лелка да ме разхожда по етажите като "Простинал кон" и да навъртя километри пеш и накрая да си тръгна отново без отговор.

Благодаря отново. :)

Аз данъците ги знам какви са, въпроса е, че тези 10% не ми се връзват, но ти твърдиш, че ги има...Дай нормативната уредба.

Сега говорих с шефката..няма такъв закон за 10%.Объркал съм с 10% за наем ....

За което се извинявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.