Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте,целта ми е да сглобя комп който ще се ползва за гледане на филми,интернет абе общто взето така наре4еното HTPC.Игри по4ти няма да се играят ,наи много някоя от по старите да разцъкам от време на време затова съм се спрял и на този процесор - заради по доброто вградено видео.Относно кутията нямам претенции и затова избрах тази - хем малка хем не много скъпа.Единственето което ме съмнява е дъното.Дали избраното от мен е добро за този процесор и специално за вграденото видео?

Ако има нужда от корекции моля кажете.

Ето и на какво се спрях:

BB код:GB B85M-D3H /1150I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX2X4G DDR3 1600 A-DATA500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MBCM N200 BLACK /USB3 /NO PSUPSU CM GX 450W APFCLOGITECH Z506 /5.1 /75W RMSLOGITECH MK220 WL DESKTOPОбща стойност - 926.31 лв. с ДДС

и за монитор този  http://www.emag.bg/monitor-led-ips-lg-23-wide-full-hd-dvi-hdmi-cheren-23ea63v-p/pd/E8TSNBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,целта ми е да сглобя комп който ще се ползва за гледане на филми,интернет абе общто взето така наре4еното HTPC.Игри по4ти няма да се играят ,наи много някоя от по старите да разцъкам от време на време затова съм се спрял и на този процесор - заради по доброто вградено видео.Относно кутията нямам претенции и затова избрах тази - хем малка хем не много скъпа.Единственето което ме съмнява е дъното.Дали избраното от мен е добро за този процесор и специално за вграденото видео?

Ако има нужда от корекции моля кажете.

Ето и на какво се спрях:

BB код:GB B85M-D3H /1150I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX2X4G DDR3 1600 A-DATA500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MBCM N200 BLACK /USB3 /NO PSUPSU CM GX 450W APFCLOGITECH Z506 /5.1 /75W RMSLOGITECH MK220 WL DESKTOPОбща стойност - 926.31 лв. с ДДС

и за монитор този  http://www.emag.bg/monitor-led-ips-lg-23-wide-full-hd-dvi-hdmi-cheren-23ea63v-p/pd/E8TSNBBBM/

Без забележки! Добре си се справил! :D Ако обаче държиш на тишината ще ти кажа, че вентилаторите в кутията са малко шумни! 

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без забележки! Добре си се справил! :D Ако обаче държиш на тишината ще ти кажа, че вентилаторите в кутията са малко шумни! 

Поздрави!

Ок,еми тогава препоръ4ай ми някаква кутия до 100лева или е по добре да взема други вентилатор4ета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок,еми тогава препоръ4ай ми някаква кутия до 100лева или е по добре да взема други вентилатор4ета?

Кутията си е перфектна, можеш само вентилаторчетата да замениш с по-тихи такива, но пък се оскъпяват нещата по този начин!

Edit: примерно 2 такива:noiseblocker-вентилатор-120mm или 2 от тези: ENERMAX-TB-SILENCE-UCTB12-120mm

COOLERMASTER N400 94.88 лв. с ДДС

Колега, в тази кутия вентовете са същите та не виждам смисъл! Автора не търси нещо геймърско, а по-скоро HTPC!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не те притеснява, че няма USB3 на предния панел това не е никак зле! FD-CORE-1000-MICRO-ATX-BLACK

Има и Core 1000 с USB 3.0, но е по-лошия избор(визирам разположението на захранването и кабелния мениджнънд). :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, в тази кутия вентовете са същите та не виждам смисъл! Автора не търси нещо геймърско, а по-скоро HTPC!

Да, извинявам се. Не съобразих!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и Core 1000 с USB 3.0, но е по-лошия избор(визирам разположението на захранването и кабелния мениджнънд). :D

Да тук си прав, но няма голям избор или FD или CM за тези пари. Другите китайски алтернативи по-добре да се подминат. А и конфигурацията не изисква кой знае какво охлаждане или КМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и конфигурацията не изисква кой знае какво охлаждане или КМ.

За мен лично предпочитам компонентите да са хладни и като цяло компа да е тих!

Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За два кинта по-малко - количка. За малко повече пари, може да се сложи и по-добре оборудвана дънна платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията си е перфектна, можеш само вентилаторчетата да замениш с по-тихи такива, но пък се оскъпяват нещата по този начин! Edit: примерно 2 такива:noiseblocker-вентилатор-120mm или 2 от тези: ENERMAX-TB-SILENCE-UCTB12-120mm 

Видях че тези са 3 пинови а на дъното ми са 4 та въпроса ми е не е ли по добре да сложа 4 пинови та да се контролират?

За два кинта по-малко - количка. За малко повече пари, може да се сложи и по-добре оборудвана дънна платка.

Мерси за предложението но предпо4итам да е интелска.А относно дъното ,за кое става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях че тези са 3 пинови а на дъното ми са 4 та въпроса ми е не е ли по добре да сложа 4 пинови та да се контролират?

Не е проблем 3-пинов да се сложи на 4-пинов. Един глас за Enermax-а супер тихи са, откакто съм ги сложил настъпи пълна тишина в кутията. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблем 3-пинов да се сложи на 4-пинов. Един глас за Enermax-а супер тихи са, откакто съм ги сложил настъпи пълна тишина в кутията. :)

като сметна 2  -та вентилатора и кутията идват 109 лева и си мисля не е ли по добре тогава да взема направо тази кутия  http://nikem-bg.net/computer-components/FD-DEFINE-ARC-MINI-BLACK/description.html за 105 лева.Идва с 3 вентилатора и според няколкото ревюта които изгледах не са шумни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като сметна 2  -та вентилатора и кутията идват 109 лева и си мисля не е ли по добре тогава да взема направо тази кутия  http://nikem-bg.net/computer-components/FD-DEFINE-ARC-MINI-BLACK/description.html за 105 лева.Идва с 3 вентилатора и според няколкото ревюта които изгледах не са шумни.

Става! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за предложението но предпо4итам да е интелска.А относно дъното ,за кое става въпрос?

За това което съм сложил в моето предложение, има и по-добър вариант на близка цена. Не беше уточнено за въпросното предпочитание към интел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става! :D

еми май тогава така ще остане :)

Мерси на вси4ки за отговорите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми май тогава така ще остане :)

Мерси на вси4ки за отговорите

Всичко е ок но докато се наканя монитора който бях харесал вече не се предлага :( .Но всяко зло за добро,мисля че намерих малко по добър.Става въпрос за този - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=51292

Става ли и ако не моля предложете нещо до 300 лева.

Мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е ок но докато се наканя монитора който бях харесал вече не се предлага :( .Но всяко зло за добро,мисля че намерих малко по добър.Става въпрос за този - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=51292

Става ли и ако не моля предложете нещо до 300 лева.

Мерси предварително

За тези пари мониторчето е идеално!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари мониторчето е идеално!

Поздрави!

И на мен ми се стори добро но все пак да попитам.Еми тогава да не се бавя и да пусна поръчка за да не стане като с първия :)

Мерси за отговора ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.