Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Кирил Григоров

стерео усилвател с 4 изхода

Препоръчан отговор

Здравейте както някой разбраха сдобих се със Студио 2 което има интересната опция "Квадро" доколкото знам с тая опция можеш да си добавиш още 2 говорителя нали ? Интересното е че когато свържа 2та говорителя и натисна бутона за квадро нищо не се чува :(  какво да направя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте както някой разбраха сдобих се със Студио 2 което има интересната опция "Квадро" доколкото знам с тая опция можеш да си добавиш още 2 говорителя нали ? Интересното е че когато свържа 2та говорителя и натисна бутона за квадро нищо не се чува :(  какво да направя ?

Драги Кирчо!

Тази функция отпред вляво на панела е само за включване на 4 колони, а не "Квадро" Усилвателят си е стерео вариант и това, за което ти се сещаш не е направено. Можеш да включиш 2 или 4 колони само. Преди това е редно да мине през сервиз или техник, който добре разбира тази техника за проверка. Сам пишеш, че "нищо не се чува".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драги Кирчо!

Тази функция отпред вляво на панела е само за включване на 4 колони, а не "Квадро" Усилвателят си е стерео вариант и това, за което ти се сещаш не е направено. Можеш да включиш 2 или 4 колони само. Преди това е редно да мине през сервиз или техник, който добре разбира тази техника за проверка. Сам пишеш, че "нищо не се чува".

ами мина през баща ми :)  който ги разбира тея работи но не пожела да ми обясни та към въпроса говорителите са свързани бутона натиснат усилвателя пуснат музиката свири но не и от т.нар. "квадро" свирят колоните на стереото САМО как да направя другите 2 да свирят ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами мина през баща ми :)  който ги разбира тея работи но не пожела да ми обясни та към въпроса говорителите са свързани бутона натиснат усилвателя пуснат музиката свири но не и от т.нар. "квадро" свирят колоните на стереото САМО как да направя другите 2 да свирят ?

Значи, че не си прочел съвета ми! Ти нищо не можеш да направиш. Посети сервиз или потърси помощ от човек, който като отвори усилвателя, ще се справи с твоя проблем. Това трябва да направиш. Или помоли баща си, щом казваш ,че са му ясни нещата. Ето ти схемата на крайните стъпала и начина, по който са "вързани" тонколоните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е схемата на "гордостта на социалистическата HiFi техника". Погледни изходите и виж как се свързват говорителите. Има един бутон или ключ с означение Пр.1, който трябва да е затворен, за да има сигнал за всички говорители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, че не си прочел съвета ми! Ти нищо не можеш да направиш. Посети сервиз или потърси помощ от човек, който като отвори усилвателя, ще се справи с твоя проблем. Това трябва да направиш. Или помоли баща си, щом казваш ,че са му ясни нещата.

ами добре тогава благодаря предлагам темата да не се затваря защото 100 % ще има някой такъв недоразбрал като мене и ще пита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами добре тогава благодаря предлагам темата да не се затваря защото 100 % ще има някой такъв недоразбрал като мене и ще пита

Погледни и това, което ти е споменал  професора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързването на втория чифт колони при "Студиото" е малко система. Буксата за втория чифт колони е с три извода и може да се включи по два начина. При единия начин на свързване да се ползва като втори чифт колони или да свирят заедно с първиячифт колони. Много време мина от как не ползвам такъв усилвател, но мисля, че така стояха нещата със втория чифт колони. Като се сетя, че този усилвател струваше повече от 400 лв. на старите пари, когато хората работеха цял месец за150-200 лв. направо ....................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че като гледам схамата втория чифт не свирят заедно първия, а по-скоро усилват стерео ефекта, защото им се подава само разликата между двата канала + това последователно на тях са вързани два резистора и кондензатор. При такова вързване към тея колони не би трябвало да отива бас, а само средни и високи честоти (а може би и само високи)  и то само тези които са разликата между двата канала, 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Само че като гледам схамата втория чифт не свирят заедно първия, а по-скоро усилват стерео ефекта, защото им се подава само разликата между двата канала + това последователно на тях са вързани два резистора и кондензатор. При такова вързване към тея колони не би трябвало да отива бас, а само средни и високи честоти (а може би и само високи)  и то само тези които са разликата между двата канала, 

Това беше навремето тенденцията на Великотърновският завод за радиоприемници . Да се доближи леко до квадроусилвателя, като се ползва именно разликата между двата канала. Правилно си забелязал а и питащият даже може би се е досетил или някой му е казал/ примерно баща му/. Най- лесният и евтин начин за да не се "насипват" електронни елементи и да се оскъпява изделието /450 лева за онова време си бяха доста пари/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , нещо такова беше.

Имал съм такъв, но не си спомням за функцията "Квадро" Помня само за някаква "Физиологична корекция", която повдигаше басите. Този усилвател и към днешни дни се държи по всички стандарти за HI-Fi, не е евтин боклук и за разлика от други модерни такива в наши днти, то наистина си е такъв - HI- FI Казвате, че за ония времена бил скъп, но и днес да си купите сертифицирано HI-FI ще се бръкнете здраво. За уточнение - не винаги бас, осъществен от туби или електронна компресия означават, че разполагате с качествена апаратура. И да, бил е зо времето си модерен, но все още става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се вживяваш с тези Hi-Fi стандарти от 1973 г.които вече не се ползват и нищо не значат. Съвременните изисквания за високо качество са меко казано 100 пъти в повече от DIN 45 500 Hi-Fi.

"Студиото" си е ужасно чудо на соца и не заслужава внимание. Няма отърване от шум в ОТ дори и при входове на късо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се вживяваш с тези Hi-Fi стандарти от 1973 г.които вече не се ползват и нищо не значат. Съвременните изисквания за високо качество са меко казано 100 пъти в повече от DIN 45 500 Hi-Fi.

"Студиото" си е ужасно чудо на соца и не заслужава внимание. Няма отърване от шум в ОТ дори и при входове на късо. 

В какво се вживявам си е мой проблем, а не твой. Вживявам се във всичко ретро! Не случайно написах - бил е за времето си, но все още става. Я пиши с какво се озвучаваш, че да ти се посмея. И друго искам да разбера за, твоето аудио = ли е поне на това "Студио" щото ме съмнява? А може и с някоя самоделка да си с луд бас и високи, но от средните нищо не можеш разбра!!! Това ако е качество

.......мАанни.

И да, съвременната апаратура за това е съвременна, че да е в пъти по - добра Пишеш пълни глупости че HI-FI нищо не значи? Ти кога влиза в магазин или каталог на магазин за такава техника последно, ааа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какво се вживявам си е мой проблем, а не твой. Вживявам се във всичко ретро! Не случайно написах - бил е за времето си, но все още става. Я пиши с какво се озвучаваш, че да ти се посмея. И друго искам да разбера за, твоето аудио = ли е поне на това "Студио" щото ме съмнява? А може и с някоя самоделка да си с луд бас и високи, но от средните нищо не можеш разбра!!! Това ако е качество

.......мАанни.

И да, съвременната апаратура за това е съвременна, че да е в пъти по - добра Пишеш пълни глупости че HI-FI нищо не значи? Ти кога влиза в магазин или каталог на магазин за такава техника последно, ааа?

Много е положително, че се вживяваш във всичко ретро, но ако смяташ "Студиото" за качество та дори и в годините когато е произвеждан просто не си в час. То си е просто един евтин боклук /за справка можеш да видиш на какви цени се продават/.По същото време, когато се произвежда "Студиото" в империалистическите държави се произвеждат чудесни усилватели, които наистина могат да се конкорират със сегашни модели и технологии. Няма повече да ти обяснявам колко не "чуваш петела" в ниската честота щом такъв боклук за тебе "все още става". Аз съм направил много усилватели и нито един от тях не е толкова зле колкото "Студиото".  Линейността на АЧХ на направените от мен неща е нещото от  което не се опитвам да избягам, а го постигам в  максимална степен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 Дори и за времето си това студио ставаше само за тея дето нямаха възможност да си купят нещо качествено.

Имам един приятел който навремето имаше такъв усилвател , беше му вързал едни 50 ватови руски тонколони 

- свири силно ама нещо не съвсем качествено особенно ако не е усилен звука.

После една негова леля навремето емигрирала в САЩ като му идва на гости и му беше дала известно количество

долари с които си купи усилвател Technics от Кореком - който със същите руски тонколони вадеше съвсем друг звук нямащ

много общо със този на Студиото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На едни студентчета поправих два такива с изгорели по един канал крайни стъпала. Бяха им ги подарили от някакво читалище барабар с колонки Студио 40 ватови. Много им се радваха пичовете, защото наистина вдигат врява. Студиото има уникално тъпа система наречена предусилвател с тонкоректор, която по спомени понижаваше входния сигнал за да може после да го усили през риа предусилването, това омазва звукът на 1000%. Такова схемно решение е меко казано неразумно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора не се карайте и не спорете всеки си има вкус и знае какво иска аз съм избрал Студио-то защото е сравнително евтино и добро решение на мойте проблеми но не знаеш в продавалник на какъв боклук ще попаднеш тоя все още работи на МАХ даже освен тъпото т.нар. "квадро" така че моля ви дайте ми читава схема !!! схемите от предния модел не ме устройват поради простата причина че нямат тъпия бутон за тъпата функция !!!Не ми трябва това -  http://www.karatebulgaria.com/alex/private/hi-fi/all/DVC00592.JPG

а това - http://www.kn34pc.com/sch/sch_ampl/studio_2/t_studio_2.jpg

Сега разбирате ли ме ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kn34pc.com/sch/sch_ampl/studio_2.html

Това излезе в гугъл....Утре мога да проверя дали нямам и списанието в което е публикувана схемата...Имам доста списания,но не знам дали ще има точно това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма квадро. Има нещо като псевдо-съраунд, който се получава от разликите в двата канала. А при буксите има два начина защото в единия е за слушалки - през 200 ома резистор. Ония, големите по 30 лв или 36 ако са с микрофон.

Вече писах че болката му са прегряващите крайни транзистори. И нестегнатите полиетиленови втулки, които се стопяват и тогава като се охлабят горят транзистори.Ако искаш продължително повече от 2Х10 слагай вентилатор отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.