Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

felix123

Оригинален Win8 към Win 7

Препоръчан отговор

Притежавам лаптоп Hp probook 4540s  http://www.laptop.bg/laptops-hp-ProBook_4540-hp_probook_4540s_H4R11ES .Проблема ми с него ,че предварително заредения Уин просто не е за него . Това което искам от вас е да ме насочите как да направя дуал буут или изобщо да махна Уин 8 и да си карам със 7. Пробвал съм се да направя това ,обаче нито ми излиза меню нито нищо.

Само веднъж успях да стигна до фазата след първия рестарт и оттам на никъде стоеше си само с логото на Уина. Другото което искам е по някакъв начин да си запазя и оригиналния уин.

имам 2 дяла на харда които са 

HP tools

Hp recovery 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притежавам лаптоп Hp probook 4540s  http://www.laptop.bg/laptops-hp-ProBook_4540-hp_probook_4540s_H4R11ES .Проблема ми с него ,че предварително заредения Уин просто не е за него . Това което искам от вас е да ме насочите как да направя дуал буут или изобщо да махна Уин 8 и да си карам със 7. Пробвал съм се да направя това ,обаче нито ми излиза меню нито нищо.

Само веднъж успях да стигна до фазата след първия рестарт и оттам на никъде стоеше си само с логото на Уина. Другото което искам е по някакъв начин да си запазя и оригиналния уин.

имам 2 дяла на харда които са 

HP tools

Hp recovery 

При тази конфигурация на дяловете няма да успееш. Имаш принципно 4 дяла - 1. 350 МВ системен 2. С: основния ти дял , 3. Tools  и 4. recovery. Системата не ти позволява да създадеш 5-ти дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да му е по леко  със седмицата да знаеш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При тази конфигурация на дяловете няма да успееш. Имаш принципно 4 дяла - 1. 350 МВ системен 2. С: основния ти дял , 3. Tools  и 4. recovery. Системата не ти позволява да създадеш 5-ти дял.

забравих да допълня че си имам и други мои си дялове

Публикувано изображение

Няма да му е по леко  със седмицата да знаеш .

най ще му е леко като го изхвърля през терасата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Вероятно хард диска е в GPT формат.Ще трябва да го превърнеш в NTFS, за да може Windows 7 да види хард диска. Аз използвам програмата Easy us partition manager. При тази процедура, обаче ще си загубиш цялата информация, така че ако имаш нещо ценно трябва да го прехвърлиш.

2. Влизаш след това в Bios на лаптопа и избираш опцийте Legacy OS и Secureboot (Disable).

3. Слагаш диска с Windows 7 и инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Win 7 разпознава дяла ,secureboot е изключен и нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Win 7 разпознава дяла ,secureboot е изключен и нищо

Има вариант за downgrade на Windows 8 към Windows 7. Не мога да разбера защо не се обадихте по телефона на Microsoft за вашия проблем. А пишете тук. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вариант за downgrade на Windows 8 към Windows 7. Не мога да разбера защо не се обадихте по телефона на Microsoft за вашия проблем. А пишете тук. 

Щот не се знае какъв му е Windows-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствения ми проблем в момента е да ми дадете интелигентен начин да премахна GPT на 1 от партишъните без да губя информацията от другите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БИОС-а буутва ли инсталационния диск на 7-та? Ако е да, то тогава си направи един спасителен диск от Акронис (има го и в състава на Hiren's BootCD). Пускаш го и правиш образ (имидж) на малкия дял (350МБ) и възстановителния дял (рековъри дяла). Запазваш си ги някъде и спокойно можеш после да изтриеш целия диск. Разбира се може и да не триеш възстановителния дял, но системния и този малкия от 350МБ задължително трябва да се изтрият. Седмица ще си направи сама своите два дяла. После когато искаш да върнеш обратно 8-та, трябва да изтриеш тези два дяла и да възстановиш обратното състояние на дяловете, както са в момента. След това с процедурата по нулиране (ресетване) на 8-та ще си възстановиш обратно системата, такава каквато е била още в магазина.

п.п. Разбира се ако имаш много свободно място на външен твърд диск, можеш да клонираш целия твърд диск (с всичките си дялове) и после при нужда да си ги върнеш в състоянието което е в момента.

Hiren's BootCD 15.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.