Премини към съдържанието
stradlin

Къде се свързват тези конектори на Asus P4V8X-X?

Препоръчан отговор

В момента връзвам това дъно в една кутия,която има отпред аудио,2х УСБ и 1 firewire порт. Обаче нещо не се ориентирам къде да ги свържа конекторите : GND,Port+, Port- и vcc.Имам 2 такива снопа.И опасно ли е ако объркам някой от всичките кабели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно от там гледам :) ,но никъде не виждам обозначенията GND,Port+, Port- и vcc.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

ясно пише къде са USB-тата и Аудиото

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На страница 1-21 пише точно, но само за USB, дъното няма firewire порт

На страница 1-22 е за аудиото

Редактирано от algrab (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,ще задам въпроса си по друг начин.Виждам къде пише USB,но при мен са 4 отделни кабелчета и са обозначени така: GND,Port+, Port- и vcc.Как да разбера примерно къде да свържа vcc ,след като никъде не пише vcc? Също не пише и Port+, Port- ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ,че ги нацелих. А сега преди да го пусна да ми кажете ,ако съм объркал местата на някой от кабелчетата за предния панел, включително и тези за бутоните за включване и рестарт,ще има ли "пук" - изгоряло дънце?

Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ,че ги нацелих.А сега преди да го пусна да ми кажете ,ако съм объркал местата на някой от кабелчетата за предния панел, включително и тези за бутоните за включване и рестарт,ще има ли "пук" - изгоряло дънце?

Зависи какво си объркал... Ако си разменил бутоните за включване и рестар то и техните функции ще са просто разменени и вместо от бутона за включване ще го пускаш от бутона за рестарт...Останалото е малко по-"интересно". Много зависи какво да си (или "си") объркал, но ако си внимавал не мисля, че може да си объркал нещата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво си объркал... Ако си разменил бутоните за включване и рестар то и техните функции ще са просто разменени и вместо от бутона за включване ще го пускаш от бутона за рестарт...Останалото е малко по-"интересно". Много зависи какво да си (или "си") объркал, но ако си внимавал не мисля, че може да си объркал нещата!

Ами сега ще го пусна и то ще си покаже ;) . Виждам и едно тънко кабелче от двд-то към дъното,него трябва ли да го връзвам и каква функция има?Нали сигнала минава по IDE кабела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сега ще го пусна и то ще си покаже ;) . Виждам и едно тънко кабелче от двд-то към дъното,него трябва ли да го връзвам и каква функция има?Нали сигнала минава по IDE кабела?

Чакай сега, какъв IDE кабел, IDE се ползваше преди 6-7 години, ако не и повече, сега записвачките са на SATA кабели... Можеш ли да ми го опишеш по-подробно?

А аз след около 2-3 минути ще добавя в мнението си примери за възможните кабели, ако се затрудняваш, ама не бързай да пускаш все още!

Това са SATA и IDE кабели. IDE са много по-широки от SATA... Това са кабелите по които минава информацията от записвачката към дъното!!!!

Публикувано изображение

Другите кабели са за захранването, като и при тях има значение:

Ето и как се свързва IDE и захранването:

Публикувано изображение

А ето какво представлява и SATA захранващ кабел:

Публикувано изображение

Много те моля да оприличиш какви кабели визираш за тази записвачка...

Всъщност, силно ти препоръчвам да прочетеш тази тема: Как да сглобим компютър

Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега, какъв IDE кабел, IDE се ползваше преди 6-7 години, ако не и повече, сега записвачките са на SATA кабели... Можеш ли да ми го опишеш по-подробно?А аз след около 2-3 минути ще добавя в мнението си примери за възможните кабели, ако се затрудняваш, ама не бързай да пускаш все още!

Пуснах го вече :) .Точно IDE онзи плоския и широк 40-жичният ,то си е стара машина.Запали ,изкара логото на асус ,но после излиза disablePME ,дрън,дрън и накрая няколко пъти extmen_copy -цифри и букви и накрая pxe-mof: Exiting Intel PXE ROM.Има и 1 изписукване.//ъпдейтОправи се и ХР-то върви.Мерси за помоща. Редактирано от stradlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.