Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Бум

Бучене в слушалките

Препоръчан отговор

Здравейте !

Използвам слушалки доста евтин вариант мисля, че са около 15-20 лева, също така към тях имам и удължителен кабел мъжко/женско 3.5мм.

Кога свържа слушалките и не слушам музика се чува дразнещо не много силно бучене, което с усилване и намаляне остава на едно ниво.Кога изкарам зарядното от лаптопа бученето спира.

Също така при вкаран кабел на зарядното си слагам пръста на единия от болтовете, които затварят лаптопа и бученето изчезва.

Та някой по запознат би ли ми обяснил какъв ми е проблема и какви варианти за решение имам ? 

Благодаря :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Некачествен лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като изкарам зарядното бученето изчезва и лаптопа става по-качествен или ? ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата е сбъркал, зарядното е калпаво и няма филтрация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм, въобще не го слагай това зарядно и няма да имаш проблеми с лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да го ремонтирам или нова трябва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Използвам слушалки доста евтин вариант мисля, че са около 15-20 лева, също така към тях имам и удължителен кабел мъжко/женско 3.5мм.

Кога свържа слушалките и не слушам музика се чува дразнещо не много силно бучене, което с усилване и намаляне остава на едно ниво.Кога изкарам зарядното от лаптопа бученето спира.

Също така при вкаран кабел на зарядното си слагам пръста на единия от болтовете, които затварят лаптопа и бученето изчезва.

Та някой по запознат би ли ми обяснил какъв ми е проблема и какви варианти за решение имам ? 

Благодаря :)

Това се нарича брум и може да е от недобро захранване, недобро филтриране в лаптопа. Това, което може да ви помогне е заземяване на лаптопа

Мога ли да го ремонтирам или нова трябва ?

Не може да сте сигурна че следващото няма да има същия дефект

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че е от заземяването.

Как мога най-лесно и бързо да го заземя ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че е от заземяването.

Как мога най-лесно и бързо да го заземя ? 

1. проверете дали контакта в който включвате компютъра е заземен и ако не е извикайте електротехник да го направи.

2. Ако 1 не помогне тогава ще трябва да пуснете едно кабелче от метална част на лаптопа до метална тръба или радиатор. Като кабела трябва да се допира до гол метал, не до боя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви 

Няма защо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.