Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Един прост въпрос на който не намерих отговор. Искам да вмъкна различна рамка на всички страници в Word.

Единствено намирам начин чрез вградени - Page layout/Page border/Art

Мога ли да добавя към съществуващите друга изтеглена от интернет? Търсих някаква папка с тези картинки/рамки, но не знам под каквъв формат са вградени. Изобщо има ли по-прост начин за добавяне на собствена рамка на всички страници?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един прост въпрос на който не намерих отговор. Искам да вмъкна различна рамка на всички страници в Word.

Мога ли да добавя към съществуващите друга изтеглена от интернет? Търсих някаква папка с тези картинки/рамки, но не знам под каквъв формат са вградени. Изобщо има ли по-прост начин за добавяне на собствена рамка на всички страници

GOOGLE знае всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GOOGLE знае всичко

И как му помогнахте?

.........................

post-331048-0-00446500-1383812671_thumb.

post-331048-0-44022500-1383812671_thumb.

Да видим дали това търсите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да добавя към съществуващите друга изтеглена от интернет? Търсих някаква папка с тези картинки/рамки, но не знам под каквъв формат са вградени. Изобщо има ли по-прост начин за добавяне на собствена рамка на всички страници?

Не точно. Ползването на външни рамки е прерогатив на издателските програми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрез clip art на теория е възможно, ако вмъкна избрана рамка и започна да я нагаждам по широчина и височина и така на всяка страница (поне аз не намрих друг начин), а на мен ми трябва за повече страници.

Относно "Гугъл знае всичко", аз не намерих видео клип или текстово описан начин.

"Не точно. Ползването на външни рамки е прерогатив на издателските програми"

какво означава "прерогатив на издателските програми"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...какво означава "прерогатив на издателските програми"?

В смисъл, че е опция предимно на програми, свързани с предпечатна подготовка на текстове. 

Прерогатив означава изключително право, предимство, привилегия (справка

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл, че е опция предимно на програми, свързани с предпечатна подготовка на текстове. 

Прерогатив означава изключително право, предимство, привилегия (справка

Разбирам. Благодаря за помоща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрез clip art на теория е възможно, ако вмъкна избрана рамка и започна да я нагаждам по широчина и височина и така на всяка страница (поне аз не намрих друг начин), а на мен ми трябва за повече страници.

Значи в word файлът, който може да ви постави рамки на всеки лист е така наречените Page Border, които от своя страна са в .bdr формат.

Единият от начините, които ползвам е свалянето на такива рамки в .bdr формати поставянето им в папката с тези формати например

а тях можете да ги намерите някъде по този път(не знам дали при вас ще бъде единтично) -> C:Program FilesMicrosoft OfficeOffice12BORDERS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи в word файлът, който може да ви постави рамки на всеки лист е така наречените Page Border, които от своя страна са в .bdr формат.

Единият от начините, които ползвам е свалянето на такива рамки в .bdr формати поставянето им в папката с тези формати например

а тях можете да ги намерите някъде по този път(не знам дали при вас ще бъде единтично) -> C:Program FilesMicrosoft OfficeOffice12BORDERS

Преди попаднах на папката с разширения .bdr но така и не успях да намеря картинки на рамки във формат .bdr.

Освен ако съществува конвертор към .bdr

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да видим с тази идея, дали няма да ви свърши работа:

Това задава фон, не рамка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам много добре, какво задава, но се опитвам да му намеря алтернатива(която не е точно това което желае), но би могла да го улесни.

Свалил си е някаква рамка, в някакъв формат, но не и .bdr, а друга алтернатива, за да не я нагласява на всяка страница е това за което се сетих.

Предложете вие друг вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам много добре, какво задава, но се опитвам да му намеря алтернатива(която не е точно това което желае), но би могла да го улесни.

Свалил си е някаква рамка, в някакъв формат, но не и .bdr, а друга алтернатива, за да не я нагласява на всяка страница е това за което се сетих.

Предложете вие друг вариант.

Не точно. Ползването на външни рамки е прерогатив на издателските програми

Всяко нещо по предназначение. Аз мога да забивам пирони с ръка или лаптоп, но е много по-просто и лесно с чук :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако съм ви разбрал правилно, ако се снимам и си поставя в документа Watermark с моя снимка е: прерогатив?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако съм ви разбрал правилно, ако се снимам и си поставя в документа Watermark с моя снимка е: прерогатив?

Не, прочетете по-горе обяснението на думата :)

Това ще е фон.

П.П. И българската дума е воден знак

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, то тогава аз му показвам начин с Воден знак, нещо случайно(първото срещнато в интернет, неговото може да е камбанки за нова година) избрано извън базата данни на word, което той иска да ползва за рамка, но явно и това няма да му помогне(мое объркване) защото:

.......... Искам да вмъкна различна рамка на всички страници в Word.......................

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, то тогава аз му показвам начин с Воден знак, нещо случайно(първото срещнато в интернет, неговото може да е камбанки за нова година) избрано извън базата данни на word, което той иска да ползва за рамка, но явно и това няма да му помогне(мое объркване) защото:

Поздрави :)

Това, което може да се направи е да се задоволите с рамките на MS Word или да преминете на някаква програма за издателска дейност за да имате свободата да избирате рамката си. Или можете да слагате фонове и да получите едно недобро решение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на "nevidim" за труда да предложи някакво решение.

Опитвам се да използвам възможно по-малко софтуер и в рамките му да намирам решение (ако е възможно).

Ако не стане търся най-добрия начин чрез друг софт, каквото е и предложението на "capnemo"

Очаквах Microsoft Word като най-известна текстообработваща програма да са гъвкави и в това отношение, но това е положението, по-краткия начин е "или да преминете на някаква програма за издателска дейност за да имате свободата да избирате рамката си"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.