Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

konfistador

Проблем с Откриването на CD устройство

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем OS не може да разпознае DVD Устройството ! Проблаx c нов лентов кабел към дъното но уви нищо не стана ! Моля ви за помощ Тъй като купувам доста нови заглавия а не мога да ги подкарам ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете устройството дали работи на друг IDE порт на дъното, ако се налага и на друга машина. Най-вероятно четящия лазер се е прецакал, нещо напълно нормално, имайки предвид че записвачките вече са консуматив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, първия ми компютър беше с CD записвачка TEAC. От 2004 до сега чете и записва без да съм чистил лещата. Правете си изводите,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, първия ми компютър беше с CD записвачка TEAC. От 2004 до сега чете и записва без да съм чистил лещата. Правете си изводите,

Извода е, че техниката днес не е това което беше преди...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BIOS-а разпознава ли го?

Ако BIOS-а го разпознава, а уЙнодуса - не, имам решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много правилно , новата техника загуби и продължава да загубва здравината и надежността си ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много правилно , новата техника загуби и продължава да загубва здравината и надежността си ...

Aми нали трябва да се продава новия модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми нали трябва да се продава новия модел.

Никой производител реално не мисли за купувача , големи фирми като Lenovo с ThinkPad серията примерно , които се хвалеха с голямата си здравина и надежност в момента се произвеждат толкова калпаво , че калпаво остава доста слабо название за качеството на повечето преносими компютри а и не само на преносимите компютри ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой производител реално не мисли за купувача , големи фирми като Lenovo с ThinkPad серията примерно , които се хвалеха с голямата си здравина и надежност в момента се произвеждат толкова калпаво , че калпаво остава доста слабо название за качеството на повечето преносими компютри а и не само на преносимите компютри ... 

Точно това ти казвам, че като се строши нещо, хвърляш го и айде на следващото, докато не се строши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте Устройството е от 2006 година на LG Biosa го разпознава До него стига електричество но не разпознава нито драйвърите на Deamon Tools Нито Физическото Устройство вярвам силно че проблема не е от хардуера 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте Устройството е от 2006 година на LG Biosa го разпознава До него стига електричество но не разпознава нито драйвърите на Deamon Tools Нито Физическото Устройство вярвам силно че проблема не е от хардуера 

Да разбирам ли, че не виждаш иконките на DVD и Denond tools във Моят компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че не виждаш иконките на DVD и Denond tools във Моят компютър?

Да Точно това ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да Точно това ! 

Ще можеш ли да споделиш, коя е ОС? За да се потърси точното решение.

EDIT: Търсим решения само във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще можеш ли да споделиш, коя е ОС? За да се потърси точното решение.

EDIT: Търсим решения само във форума.

OS е Windows7 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте имам проблем OS не може да разпознае DVD Устройството ! Проблаx c нов лентов кабел към дъното но уви нищо не стана ! Моля ви за помощ Тъй като купувам доста нови заглавия а не мога да ги подкарам ! 

Можете ли ПРИБЛИЗИТЕЛНО да отговорите колко диска до сега от 2006 година е записало и колко такива е прочело - приблизително? От горните коментари е повече от ясно за какво става дума. Мисля, че се досещате вече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете ли ПРИБЛИЗИТЕЛНО да отговорите колко диска до сега от 2006 година е записало и колко такива е прочело - приблизително? От горните коментари е повече от ясно за какво става дума. Мисля, че се досещате вече!

Не не е то самото устройство защото и виртуарните драйвъри на Daemon Tools не са открити иначе в устрйството за вкарвани окопо 30-40 диска 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е, това е проблема инсталирал си боклука Deamon Tools, който ползва още по големия боклук sptd.sys. като преинсталираш win пак ще проработи...

p.s. аз имам cd-rom teac 32х от 98 и записвачка teac oт 2000 и нек от 2005 - всичките работят защото:

се ползват да компютри с качествени захранвания със стабилни напрежение и регулиране на вентилаторите (това занчи по малко прах)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не е то самото устройство защото и виртуарните драйвъри на Daemon Tools не са открити иначе в устрйството за вкарвани окопо 30-40 диска 

Пробвай със следните методи, дали няма да има подобрение.

http://support.microsoft.com/kb/314060/bg

Хубаво е да опиташ и петте метода.Все някой ще сработи, предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай със следните методи, дали няма да има подобрение.

http://support.microsoft.com/kb/314060/bg

Хубаво е да опиташ и петте метода.Все някой ще сработи, предполагам.

Ами един от всички стана но дава грешка Windows cannot start this hardware device because its configuration information (in the registry) is incomplete or damaged. (Code 19)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при същия проблем съм ползвал майкрософтския фикс и се оправиха нещата (линкът е в поста на конфистадор - KB314060).

на твое място бих пуснал една виртуална ОС (live Ubuntu, мини уЙндоус от Hiren Boot CD или нещо такова) за да се убедя на 100%, че устройството си работи.

ако не става с фикс-а а устройството си работи, значи намирисва на преинсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами един от всички стана но дава грешка Windows cannot start this hardware device because its configuration information (in the registry) is incomplete or damaged. (Code 19)

Това за кой метод се отнася.

Опиши дали си пробвал всичките /включително и фикса/

Пробва ли метод две?

При метод три, има ли ги двата записа във регистъра?

За метод четири, можа ли да създадеш нов ключ?

Какво става при метод пет?

Трябва да се изчерпа напълно тези неща и ако няма никакъв ефект, тогава да се продължи да се търси друго решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за кой метод се отнася.

Опиши дали си пробвал всичките /включително и фикса/

Пробва ли метод две?

При метод три, има ли ги двата записа във регистъра?

За метод четири, можа ли да създадеш нов ключ?

Какво става при метод пет?

Трябва да се изчерпа напълно тези неща и ако няма никакъв ефект, тогава да се продължи да се търси друго решение.

Всичко пробвах не става .. грешката се изписва при последния метод

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.