Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги съфорумци здравейте. Поставен съм пред доста странен казус.

Прясно инсталирана система на нетбук - XP SP3, прави следната грешка.

При опит за достигане до сайта със електронно банкиране на ОББ Internet Explorer 8 не достига въпросната дестинация.

При сърфиране до въпросната дестинация във случая https:ebb.ubb.bg  чрез Firefox няма този проблем.

Интересното е че няма и Трейс след определен хоп. Версията на Уиндоус която е инсталирана на машината ми е предоставена със инсталция на usb stick. Не знам от къде е сваляна. На въпросния нетбук има лепенка със със оригинален С. №...

Пробвах всичко всички процедури свързани със неизпълнение на https connections на сайта на М$. Ефект никакъв.

Единственото което не съм пробвал е да преинсталирам машината със копие на XP SP3, което да е Untouched.

Ето и лога направен при трейсрут от машината през рутер. Нещата седят по аболютно същия начин когато машината е със поставен пач кабел на порт на ONT, устройството...

http://dox.bg/files/dw?a=9e9f54e436

Netstat лог:

http://dox.bg/files/dw?a=fdb94cd6f7

И двата теста да са правени през рутер и през ОНТ устройство с 4 порта. Резултата е все един и същ...

От настолната машина нещата седят по коренно различен начин. Но тя е със  ИЕ 10.

Драйвъри и абсолютно всичко нужно на машината да фунционира правилно са инсталирани.

Къде да търся грешка. Мерси предварително

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. проверете настроено ли е времето и датата

2. проверете версията на джава

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. проверете настроено ли е времето и датата

2. проверете версията на джава

Датата и времето са верни. Не съм инсталирал джава на въпросната машина. Ей сега ще го направя.

Инсталирах джава 7 обновление 45. Не от нея.

Трейса продължава да е същия който постнах и във първото си мнение по темата.

Времето на машината е сверено на IE 8 му е зададено да работи със SSL 3.0 SSL 2.0. TSL 1.0.

Не е и от тях проблема. Във машината няма какъвто и да е зловреден код или вируси. Прясно инсталирана е. Инсталацията дадена ми от автора е проверена за вируси. Няма такива на нея.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Датата и времето са верни. Не съм инсталирал джава на въпросната машина. Ей сега ще го направя.

Инсталирах джава 7 обновление 45. Не от нея.

Трейса продължава да е същия който постнах и във първото си мнение по темата.

Времето на машината е сверено на IE 8 му е зададено да работи със SSL 3.0 SSL 2.0. TSL 1.0.

Не е и от тях проблема. Във машината няма какъвто и да е зловреден код или вируси. Прясно инсталирана е. Инсталацията дадена ми от автора е проверена за вируси. Няма такива на нея.

Пробвайте да рестартирате машината след инсталирането на джава и пробвайте пак

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте да рестартирате машината след инсталирането на джава и пробвайте пак

Направих и това.  Трейса пак се пука там където се пукаше и преди. На  92.247.182.178... И пак през ИЕ не иска да го зареди а през ФФ няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A пуснати ли са ъпдеитите и инсталирани ли са всички актуализации?

като предложение разкарай днс-ите на доставчика ти и ползвай тези на гугъл или на опен днс

8.8.8.8 

8.8.4.4

208.67.222.222208.67.220.220

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а пуснати ли са ъпдеитите и инсталирани ли са всички актуализации?

Така предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОББ, в момента е с блокиран достъп. Вероятно нещо обновяват хоста.

Публикувано изображение

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих и това.  Трейса пак се пука там където се пукаше и преди. На  92.247.182.178... И пак през ИЕ не иска да го зареди а през ФФ няма проблем.

Трейса не е сигурен критерий. И проверете какви са изискванията на електронното им банкиране, може да не поддържат ИЕ8. И какъв е проблема да се ползва ФФ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трейса не е сигурен критерий. И проверете какви са изискванията на електронното им банкиране, може да не поддържат ИЕ8. И какъв е проблема да се ползва ФФ?

Притежателя на нетбука във случая мой роднина предпочита ИЕ. Нямам никаква идея как да му избия от главата този браузър.

A пуснати ли са ъпдеитите и инсталирани ли са всички актуализации?

като предложение разкарай днс-ите на доставчика ти и ползвай тези на гугъл или на опен днс

8.8.8.8 

8.8.4.4

208.67.222.222

208.67.220.220

Още след като го инстлирах пуснах всички актуализации. Налини са. Проверих.

ОББ, в момента е с блокиран достъп. Вероятно нещо обновяват хоста.

Публикувано изображение

Аз виждам без проблем https://ebb.ubb.bg/ и през ИЕ 10 както и през FF 25.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опита и с днс замяна локалните днс-и на доставчиците понякога са много назад с актуаизациите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опита и с днс замяна локалните днс-и на доставчиците понякога са много назад с актуаизациите

ДНС и на 2та ми доставчика на интернет идват по dhcp.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От самото Ubb е -при него загубата е 100% а преди него по линията няма загуба!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От самото Ubb е -при него загубата е 100% а преди него по линията няма загуба!

След като е от самото него не разбирам как с мозилла достигам до там а през ИЕ не става.

При мен зарежда и от двата браузъра. Да не би доставчика ми да не ми е обновил днс записите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

задай си ръчни днс адреси нямат проблем убб има проблем с откриването на адреса спрямо днс на доставчика ти 

фаерфокс не ползва локалния ти днс

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

задай си ръчни днс адреси нямат проблем убб има проблем с откриването на адреса спрямо днс на доставчика ти 

фаерфокс не ползва локалния ти днс

Предложи днс които да заложа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

написах ти четири броя по нагоре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Who is е записано това-

NAME SERVER INFORMATION:ns.btc-net.bg main.ubb.bg (195.34.112.5)web.ubb.bg (195.34.112.7)

Програмката Visual Trace Route изписва че открива ДНС за 16 мс но не отговаря на пинг-загуба 100%

Редактирано от IN-VISIBLE (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Who is е записано това-

NAME SERVER INFORMATION:ns.btc-net.bg main.ubb.bg (195.34.112.5)web.ubb.bg (195.34.112.7)

Програмката Visual Trace Route изписва че открива ДНС за 16 мс но не отговаря на пинг-загуба 100%

С променени днс записи пак същата история. Накрая ще ме хванат бесните и ще зема да се обадя на тия тупани и да ги питам дали имат съвместимост с ИЕ на сайта си за ел' банкиране. Въпреки че при направена проба през ФФ представяща се за ИЕ8 проблем със зареждането на въпроснта дестинация със съответния протокол нямаше. А през ИЕ8

Internet Explorer cannot display the webpage Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като пробвах други адреси гледам че един от сървърите на БТК губи доста проценти -ама знае ли човек кво правят!

Да каже някой баш специалист! :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С променени днс записи пак същата история. Накрая ще ме хванат бесните и ще зема да се обадя на тия тупани и да ги питамInternet

Какво чакаш? Да затворят в края на работното време ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука нали ги пробва-http://support.microsoft.com/kb/968089

Да всичко това го пробвах. Освен да си играя да сложа нов Уиндоус който да е "недокосван" и да тествам как е със него просто не виждам друг изход. Но честно да си го кажа хич не ми се занимава. То във  последно време дори да има човек истински сериен номер 90% от така наречените недокосвани СП3 са яко покръстени. Аз МСДН изо на такъв прозорец от доста време не съм виждал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължавам да се съмнявам във БТК-голяма загуба ми дава на едното IP по средата

:white flag:

Изчакай малко -може би

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължавам да се съмнявам във БТК-голяма загуба ми дава на едното IP по средата

:white flag:

Изчакай малко -може би

Ще почакам. През това време ще обясня на човека как да представя мозилата като ИЕ8 или ИЕ10 благодарение на една прекрасна приставка за целта.

Aко пък продължи да упорства ще си поиграя да сложа на машината някой XP, на който за да съм сигурен че не е покръстен ще проверя контролните суми.

Ако и тогава след инсталация на ИЕ8 резултата е пак като настоящия нещата за мен са повече от ясни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.