Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

locke

Стари телевизори за скрап

Препоръчан отговор

Здравейте. Вкъщи имам няколко телевизора, от които трябва да се отърва. Става въпрос за две малки телевизорчета, чернобели, за марка не мога да кажа, това което пише на тях е Т3103. Другият е по-голям, Велико Търново. Това, което ме интересува е имали в тези телевизори някакви ценни метали, които да предам на вторични, защото бях чул, че на пунктовете ги взимат заради медта в тях? Съжалявам, че не мога да кача снимки на телевизорите, но просто в момента нямам възможност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямат нищо ценно в тях. Питай във форума за стара електроника дали някой колекционер не ги иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли в домашни условия е препоръчителни(и не е здравословно), нито изгодно да разфасовате  телевизори с кинескопи. Ако понякога покрай дома Ви минават роми с каруци, питайте ги. Някои от тях изкупуват стари телевизори, може да вземете някой лев. Мисля, че до около 10лв на брой даваха, в зависимост от модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не отваряйте телевизори с кинескопи у дома, най-малкото защото е опасно ако не знаете какво правите. На всичко отгоре няма нещо ценно в тях, освен тук-там някоя намотка/бобина с меден проводник (някакви грамове, нищо повече няма да изкарате). Останалото е интегрални схеми, а щом са черно бели, може би и лампови компоненти (ненужни никому вече).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи в моя случай извадих мед за 5 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да стане, моя стария телевизор (фунай) , го разглобих на терасата. Направо с един чук разбих тенескопа и к'вот, имаше го върнах на вторични земах 3,42 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, мерси за информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.